Czas na zebranie ostatnich, świetnych tekstów i inspirujących miejsc w sieci. Zapraszam!

 

O co chodzi z tą empatią? Brene Brown pięknie tłumaczy na czym polega współodczuwanie. Jeśli chcesz być empatyczny, wcale nie musisz niczego tłumaczyć drugiej osobie, ale po prostu przy niej być. Wspaniały filmik!

Jaką masz rangę?

Czyli kilka słów o tym, jak ważne jest rozumienie swojej pozycji w społeczeństwie. Ten temat mnie ostatnio bardzo zainteresował (dzięki, Anita!) – zaczęłam dostrzegać w sobie i w innych ludziach jakiś problem z radzeniem sobie z rangami. Według tej idei nie możemy liczyć na to, że w społeczeństwie będzie kiedykolwiek równość. Istnieje hierarchia (zmieniająca się w zależności od sytuacji), która ustawia wyżej niektóre osoby i niżej inne. Wyższą rangę psychologiczną będzie miała osoba, która lepiej radzi sobie z emocjami, a niższą ta, która nie rozumie swoich odczuć, tworzy wiele konfliktów itd. Ranga społeczna wyznaczana jest przez pieniądze, wykształcenie czy płeć. Ranga duchowa – poprzez posiadanie (lub nie!) rozbudowanego świata duchowego. Istotą konfliktów i problemów między ludźmi jest brak uświadomienia sobie rangi, jaką mamy. Temat do pogłębienia!

Ekspert, czyli kto i dlaczego jeszcze nim nie jesteś?

Ewelina napisała jakiś czas temu wspaniały tekst o ekspertach. Doskonały. Mam wrażenie, że czyta w moich myślach! Do mnie też w ostatnim czasie docierają (szczególnie blogowe) porady ekspertów, znawców tematu, samozwańczych guru biznesu, którzy doradzają innym osobom tylko na podstawie wiedzy zdobytej z kilku książek. Kilka razy byłam świadkiem rozmów o podatkach, księgowości i innych finansowych kwestiach z ludźmi, którzy podpierali swoje zdanie hasłami moja znajoma tak robi. O zgrozo! Polecam bardzo!

Poziomkowe Wzgórze

Wspaniała recenzja mojej książki napisana przez Jolę, która tworzy aplikację Audio-blog (blogi do odsłuchania, także mój). Ciekawie patrzy się na siebie, swoją książkę i swój świat oczami osoby, z którą się współpracuje przy inspirującym projekcie.

Tego nie powiem moim dzieciom

Znakomity tekst Dagmary o tym, jakim językiem warto posługiwać się, gdy ma się dzieci. Sama jestem zmęczona już niektórymi blogami, na których coraz częściej można spotkać kontrowersję, słowa, które mają przyciągnąć czytelników (np. wspomniany przez Dagmarę tekst Masz taki burdel w pokoju, że tylko nasrać na środek). Wygląda na to, że często też takie słowa są częścią życia wielu ludzi. Nie chce myśleć o tym, jaki przykład dajemy w ten sposób naszym dzieciom.

Psychologia wykładów motywacyjnych

To tekst napisany przez Pawła Tkaczyka. Tekst idealny. W przeszłości miałam okazję brać udział (na szczęście w charakterze fotografa) w kilku wydarzeniach motywacyjnych. Pamiętam, jak przerażało mnie to, co widziałam w oczach niektórych osób. Nie mam w sobie przekonania, że wielkie spotkania tego typu mają sens – przestałam mieć, gdy usłyszałam podczas jednego z nich: czujesz się zainspirowany? Świetnie? Zapraszamy Cię na kolejne szkolenie podczas którego wzniesiesz się na szczyty swoich możliwości. Dzisiaj mamy promocję 4000 zł tylko dla Ciebie.

Cienka jest granica między wartością dla klienta a manipulacją. Cieniutka.

28 miejsc, w których znajdziesz swoich (również pierwszych!) klientów

Podoba mi się to, jak Kasia rozwija swojego bloga. To kopalnia wiedzy o biznesie. Polecam bardzo ten tekst – można dostać wersję do wydruku!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Pin on Pinterest0