Metaforaa

Czy słyszałeś kiedyś, aby ktoś skrytykował pączek róży tylko dlatego, bo jeszcze nie rozwinął się do końca? Nie. Pączek róży jest piękny tu i teraz, nikt z niego nie kpi, nikt nie wyśmiewa etapu, na którym jest. Każdy cierpliwie czeka na pojawienie się piękniejszego kwiatu. Nawet jeśli bardzo byś tego chciał, nie przyspieszysz tego procesu – pączek róży przeobrazi się w różę wtedy, kiedy nadejdzie odpowiedni moment. 
Jesteś jak ten pączek róży – nawet jeśli jeszcze nie jesteś dojrzałym kwiatem, jesteś piękny. Tu i teraz. Ten właśnie etap jest wyjątkowy, pozostaje Ci zatem uwielbiać go i szanować.

Kiedy pierwszy raz usłyszałam metaforę pączka róży na warsztacie dla coachów u Lynn Skotnitsky, nie mogłam wyjść z podziwu. Lynn bardzo dokładnie opisała, jak ważny i piękny jest każdy etap naszego rozwoju. Piękny – bez względu na to, w jakim miejscu jesteś teraz, jest idealnie.

Teraz wystarczy, abym przy każdym pączku róży pomyślała o tej metaforze. Ty możesz przypomnieć sobie o niej w każdym momencie swojego życia. 

Pomyśl o pięknym pączku róży wtedy, gdy będziesz czuł frustrację, że jeszcze nie odniosłeś sukcesu. 

Etap, na którym jesteś teraz, to chwila. Wyjątkowa – jeśli wciąż będziesz intensywnie działał, nie powtórzy się ten moment. Pójdziesz dalej, osiągniesz mnóstwo wyjątkowych rzeczy. Ciesz się zatem tym, co jest i staraj się wyciągnąć 100% wiedzy i doświadczenia z tego momentu.

Pomyśl o delikatnym pączku róży, gdy życzliwi będą chcieli Cię zmienić na siłę.

Każdy z nas ma swoją własną, niepowtarzalną drogę. Jeśli posłuchasz tzw. wszystkowiedzących, pójdziesz po śladach innych osób. Zamiast stresowania się tym, co mówią inni, odwróć się w stronę tych, którzy Cię wspierają w Twoich wysiłkach. Nie masz takich ludzi wokół siebie? Poszukaj ich. W dążeniu do sukcesów ważne jest otoczenie i osoby, które wierzą w Twoje talenty, moc i osiągnięcia.

Pomyśl o wyjątkowym pączku róży, gdy będziesz miał ochotę zrezygnować z rozwoju.

Przed Tobą mnóstwo zmian – wiele z nich może okazać się trudnym doświadczeniem. Nie miejmy złudzeń. Na szczęście, po wysiłkach, pracy i dążeniu do celu, staniesz się dojrzałym i przepięknym kwiatem róży. Zmieniaj się zatem: wprowadzaj innowacje w swoim życiu, żyj rewolucjami, sprawdzaj siebie i pozwól sobie na błędy. Żyj swoim życiem i nie rezygnuj z siebie.

Metafora pączka róży, czyli piękno na każdym etapie.
Czas na celebrację tego, gdzie jesteśmy.

 

 

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu - spędziłam mnóstwo czasu, tworząc go dla Ciebie. Tym bardziej będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie znak! Bez informacji od Ciebie, ten blog nie jest kompletny. Bądźmy zatem w kontakcie!

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza - Twoje wnioski, przemyślenia i uwagi są dla mnie na wagę złota. Czytam je wszystkie i na ich podstawie tworzę kolejne artykuły.
  • Podziel się linkiem do tego artykułu - jeśli to, co napisałam jest dla Ciebie pomocne, interesujące lub poruszające, daj znać o nim znajomych i prześlij go dalej.
  • Dołącz do mnie na instagramie - to tam znajdziesz drobiazgi z mojego codziennego życia, moje własne wzloty i upadki w walce o harmonię, a także mnóstwo zdjęć przedstawiających to, jak staram się realizować swoje pasje, a nawet jak buduję dom na wsi.
  • Dołącz do mnie na facebooku - oprócz wszelkich aktualnych informacji, znajdziesz tam linki do ciekawych akcji, promocji książkowych, artykułów z innych stron i inspirujących filmików.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Google+0Pin on Pinterest0