Po pierwsze, nie jestem tak szczęśliwa, jak mogłabym być. Po drugie, moje życie samo się nie zmieni, to ja muszę je zmienić. 

Gretchen Rubin

Różnie bywa z tym szczęściem. Niektórzy z nas uznają dążenie do niego za swój nadrzędny cel, inni kpią z takich marzeń i starają się skupić na zupełnie innych planach w życiu. Część z nas ma w głowie przekonanie, że szczęście należy się niewielu osobom – ktoś ma łatwiej w życiu, urodził się w zamożnej rodzinie, jego rodzice nie mają problemów ze zdrowiem czy używkami. Ktoś, kto jest szczęściarzem ma lepiej – lepiej wygląda, lepiej trafia w relacjach, dostaje się na studia, ma w ogóle możliwość edukacji, wyjazdów czy podróży. Jeśli ja nie jestem szczęściarzem, mam po prostu gorzej. Nie mam tylu możliwości, tylu okazji, tylu dobrych ludzi. Czasem też nie mam wyboru. Efekt? Frustracja. Dlaczego świat jest taki niesprawiedliwy?

Kiedy jednak spojrzymy na szczęście z innej perspektywy, zauważymy, że mamy wybór i mamy możliwości. Oczywiście, z jednej strony szczęście może dotyczyć losowych sytuacji i rzeczy, na które nie mamy wpływu. Miejsce urodzenia, kraj, sytuacja rodzinna i finansowa, przebieg dzieciństwa, wygląd, temperament – jest całe mnóstwo części życia, które po prostu są naszą własną historią, częścią naszego życia. Z drugiej jednak strony szczęście to coś więcej niż ślepy los. W tym podcaście postanowiłam powiedzieć o tym, jak wpłynąć na poczucie szczęścia w życiu.

Do przeczytania i obejrzenia

Każdy ma jakąś historię – o tym, że naprawdę nie warto oceniać tzw. “szczęściarzy”. Czy rzeczywiście nimi są?

Tym razem niech to będzie AMBITNA lista celów życia – o sile planowania i o wpływie prawdziwie ambitnych celów na zadowolenie w życiu.

Kanał Ellen DeGeneres

Kanał Jimmy Fallon

Dzisiejszy podcast rozpoczyna serię czterech podcastów o szczęściu – dla mnie to dobry temat na wiosenne orzeźwienie. Czasem zmiana wymaga wielu trudnych decyzji, wyzwań i wysiłków – to jasne. Czasem jednak jesteśmy w stanie dokonać życiowej metamorfozy w prosty sposób – wprowadzając maleńkie modyfikację w codzienność. Mam nadzieję, że ten podcast będzie dobrym startem w tym właśnie kierunku.

 

Subskrybuj: iTunes, SoundCloud

Dziękuję za wysłuchanie mojego drugiego podcastu 🙂 Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i komentarze. Dajcie koniecznie znać, co sądzicie! Zapraszam Was też do subskybowania mnie na iTunes oraz SoundCloud. Dziękuję za wysłuchanie!

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu - spędziłam mnóstwo czasu, tworząc go dla Ciebie. Tym bardziej będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie znak! Bez informacji od Ciebie, ten blog nie jest kompletny. Bądźmy zatem w kontakcie!

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza - Twoje wnioski, przemyślenia i uwagi są dla mnie na wagę złota. Czytam je wszystkie i na ich podstawie tworzę kolejne artykuły.
  • Podziel się linkiem do tego artykułu - jeśli to, co napisałam jest dla Ciebie pomocne, interesujące lub poruszające, daj znać o nim znajomych i prześlij go dalej.
  • Dołącz do mnie na instagramie - to tam znajdziesz drobiazgi z mojego codziennego życia, moje własne wzloty i upadki w walce o harmonię, a także mnóstwo zdjęć przedstawiających to, jak staram się realizować swoje pasje, a nawet jak buduję dom na wsi.
  • Dołącz do mnie na facebooku - oprócz wszelkich aktualnych informacji, znajdziesz tam linki do ciekawych akcji, promocji książkowych, artykułów z innych stron i inspirujących filmików.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Google+0Pin on Pinterest0