Jedną z najważniejszych lekcji, jakie wyniosłam z tych kilku lat macierzyństwa, dotyczy planowania. Jeśli czytacie mojego bloga dłużej, z pewnością zauważyliście, że uwielbiam zarządzanie czasem. Jeszcze bardziej lubię realizowanie tych ambitnych planów, wyrzucanie z list rzeczy do zrobienia kolejnych rzeczy. Może to daje mi poczucie mocy? Pewnie tak. Z pewnością mocna akcja w kierunku celów sprawia, że czuję, że żyję.

Jest jeszcze macierzyństwo. Lubię mieć dzieci, cieszę się z naszych kolejnych kroków milowych i bardzo podoba mi się to, jak ja sama się zmieniam z miesiąca na miesiąc. Właśnie rola mamy sprawia, że moje zarządzanie czasem jest jeszcze lepsze. Dzieci też sprawiły, że paradoksalnie przestałam sama na siebie wywierać tak wielką presję.

Minione dni to taki właśnie dzień testu. Plan był bardzo ambitny – wolne dni chciałam przeznaczyć na rodzinne świętowanie, ale i chciałam wyrwać kilka godzin na blogowanie. Efekt? Święta Wielkanocne spędziliśmy w szpitalu z rotawirusami – moje maluchy rozłożyły się kompletnie. Zamiast wyciągania kilku godzin dla siebie, oglądałam bajki, rysowałam, kolorowałam i bawiłam się konikami My Little Pony. Kiedyś presja, którą nałożyłabym na siebie, sprawiłaby, że frustrowałabym się tym, co się dzieje. Pytałabym: “O nie, dlaczego?!”, żałowałabym, że tak to się wszystko ułożyło. Miałabym do samej siebie pretensje, że mimo zmęczenia nie zrealizowałam planu. Na przykład planu na wyniki konkursu książkowego na blogu.

Wyniki konkursu

No właśnie – wyniki konkursu. Plan był taki, że wszystko pojawi się na blogu 18 kwietnia. Widzicie jednak, co się wydarzyło. Postanowiłam napisać Wam na facebooku, że jest opóźnienie i właśnie teraz zapraszam do poznania wyników.

Razem z Wydawnictwem Sensus przygotowałam dla Was konkurs z 4 egzemplarzami książki Życie i 101 przyjaciół Krzysztofa Liegmanna. To była jedna z aktualnych lektur, która zainspirowała mojego męża do wielu przemyśleń. Książka może doskonale zadziałać zarówno na te osoby, które potrzebują ożywienia w swoim biznesie czy w ramach rozwijania kariery, ale i takie, które chcą nieco odmienić lub ulepszyć codzienne życie. Poprosiłam Was o przesłanie mi propozycji 5 książek, które każdy powinien przeczytać. Zanim na blogu pojawi się lista tych obowiązkowych lektur, oto zwycięzcy:

malwinaszum…@op.pl

justyna.nen…@gmail.com

klaudiabed…@gmail.com

emgry…@gmail.com

 

 

 

Gratuluję wygranej 🙂 Prześlijcie mi proszę Wasze adresy na konkurs@edytazajac.pl – czekam na namiary do poniedziałku 24 kwietnia.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Pin on Pinterest0