Uwielbiam wszelkie projekty, wyzwania, pomysły i szalone sposoby na uwiecznianie tu i teraz. A właściwie – uczę się wciąż tego. Sprawdzam, czy mogę sama zatrzymywać się w moim biegu częściej, czy umiem otworzyć się na kreatywność, zabijać skutecznie nudne rutyny i tworzyć rutyny i rytuały, które dodają blasku. W czerwcu o blask nietrudno, jednak uznałam, że to idealny miesiąc na wprowadzenie do Life Skills Academy kolejnego projektu – tym razem zainspirowany przeróżnymi pomysłami na Project Life, które są tak popularne w Stanach. Ludzie, którzy dużo pracują, realizują cele, prowadzą domy, pozwalają sobie każdego dnia na przeżycie własnej chwili. Mają czas na refleksję – czas zaplanowany. Zastanawiają się. I tworzą przeróżne listy – zainteresowań, marzeń, celów, cech charakteru, planów. Kreują i cieszą się tym, co stworzyli. Zróbmy tak samo – niech czerwiec, ze swoim słońcem i burzami, będzie miesiącem tworzenia przeróżnych list. Każdego poranka zaproponuję Wam kolejny tytuł listy. Znajdźcie chwilę dla siebie i wypełnijcie ją. Poznajcie siebie bardziej, zaplanujcie nowe rzeczy, dodajcie sobie energii. Co Wy na to?


Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:

1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl  nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***
Project Life na Life Skills Academy?