#10 Czerwcowe Listy | Lista sposobów na dodanie magii do codzienności


Czerwcowy dzień. Nie ważne, jaka jest pogoda. Nie ważne, czy klimat sprzyja pozytywnemu myśleniu czy nie. Dziś, w ten piękny (bez względu na wszystko!) dzień, mówimy nie! rutynie. Żegnamy się z nią definitywnie i podejmujemy decyzję: juz nigdy nie uznam, że moje zwykłe dni są nudne. Dlaczego? Bo tylko nudni ludzie nudzą się ze sobą. A my będziemy od dziś nie-nudni.
Dziś pomyśl o najlepszych sposobach na dodanie magii do Twojej codzienności. O tych, które stosujesz, ale i o takich, które wciąż czekają na swój odpowiedni moment. Te, wciąż nieurzeczywistniane sposoby, mogą stać się od dziś Twoimi dobrymi rytuałami. Czego zatem chcesz od tej codzienności?
Lista dnia: lista sposobów na dodanie magii do codziennościJeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – powiedz nam o tych sposobach, pokaż, jak każdy z nas może dodać blasku i niepowtarzalności do zwykłego życia (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂

***

Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***

#2 Czerwcowe Listy | Lista ulubionych utworów sprzed lat
#3 Czerwcowe Listy | Moje kolekcje

6 komentarzy

 1. 10 czerwca 2014
  Odpowiedz

  Prawda 🙂 Jak się dostrzega magię, na nudę nie ma czasu!

 2. 11 czerwca 2014
  Odpowiedz

  Polecam jazdę rowerem. Zawsze mnie relaksuje przed pracą i dodaje sił do działania.
  http://przystannatalii.blogspot.com/
  Pozdrawiam

 3. Anonimowy
  14 czerwca 2014
  Odpowiedz

  – spacer w nieznane dotąd miejsce w mieście (choćby to było po prostu zwykłe osiedle, na którym jeszcze nie byłam),
  – przyglądanie się temu, co widzimy na co dzień, bardziej uważnie, z zamierzeniem dostrzeżenia piękna lub czegoś wyjątkowego: budynki mieszkalne (rzeźbione zdobienia, daty wybudowania albo po prostu urokliwość czy estetyka), kwiaty (ich budowa, której z bliska nie widzimy), ludzie (zamieniając filtr, przez który zwykle na nich patrzymy, na inny – np. przerzucając się z oceny wyglądu /ładny-nieładny/ na próbę wyobrażenia sobie, czym się zajmują, co myślą) itd.

  …liczyłam na więcej inspirujących komentarzy, bo moja lista nie jest zamknięta 😛 🙂

  Marta

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *