A gdybyś tak skusił się na pisanie pamiętnika… Wyobraź sobie: umawiasz się ze sobą, że każdego dnia zapiszesz choć kilka zdań na temat tego, co się wydarzyło. Po co? Och, załóżmy, że chcesz na starość wrócić do wspomnień. Każde wydarzenie, dobre, złe, neutralne, trudne, bajeczne czy zapierające dech w piersiach tworzy Ciebie. Każde doświadczenie: strata, zysk, wygrana na loterii, przejmujący smutek i strach – tworzą Ciebie. Dzięki temu wszystkiemu jesteś tym człowiekiem, którym jesteś. Czy widzisz, jak cenne są każde chwile, które przeżywasz?
Dziś nie mam zamiaru namawiać Cię do tworzenia pamiętników – sama tego nie robię, nie jestem w tym konsekwentna i szybko się zniechęcam. Zamiast tego chciałabym, abyś zatrzymał się na chwilę i zastanowił nad tym, które momenty z Twojej przeszłości wspominasz najchętniej. Pomyśl o wspaniałych sytuacjach, cudownych chwilach, pamiętnych gestach, spotkaniach i odczuciach. 
Lista dnia: najbardziej lubię wspominać…Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – podziel się z nami wspomnieniami, pokaż, jak wpłynęły na Ciebie i co dają Ci dzisiaj (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂

***

Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***

#2 Czerwcowe Listy | Lista ulubionych utworów sprzed lat
#3 Czerwcowe Listy | Moje kolekcje