Jedyną niezmienną rzeczą w Twoim życiu będą zmiany. W sumie… to dobrze. Gdybyś pozostawał w tym samym miejscu, jako ten sam człowiek, z tymi samymi problemami, sprawami, trudnościami, ale i przeróżnymi ulubionymi, błyskawicznie zacząłbyś się cofać w rozwoju. Zmiany, które zachodzą w Twoim życiu sprawiają, że jesteś coraz silniejszy, lepiej radzisz sobie z emocjami, szybciej znajdujesz wyjścia z różnych sytuacji i stajesz się bardziej elastyczny. Każde miejsce, które odwiedzisz (też to, do którego się spóźnisz), sprawia, że coś w Tobie zostaje. Każdy człowiek, który staje na Twojej drodze, daje Ci coś w prezencie. To nie wszystko – z kimkolwiek się spotykasz, gdziekolwiek się pojawiasz i cokolwiek robisz – wpływasz na innych ludzi, miejsca, zdarzenia.
Dziś stawiam Ci pytanie: co zaczniesz zmieniać? Co powinieneś przestać (np. robić)? Postaw przed sobą wyzwanie i zastanów się na strefą zmian – poczuj, jak cudownie smakuje kierowanie zmianami w swoim życiu.
Lista dnia: muszę przestać…Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – zainspiruj nas do zmian (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂

***

Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***