Człowiek, który czerpie inspirację z otoczenia, uczy się pokory. Zauważa wspaniałe osiągnięcia innych ludzi, pomysły, które są genialne i niepowtarzalne, sposoby na przeżywanie życia, wykonywanie swojej pracy, cieszenie się drobiazgami. Widzi to wszystko i docenia innych ludzi. Jeśli inspiruje się nimi, potrafi okazać im szacunek, może nawet podziw. Cieszy się z obecności tych ludzi w swoim życiu i chce podobnych ulepszeń i zmian. Docenia ich i mówi im o tym wprost. A jeśli mówi – wie, co powiedzieć. O tak, wie o tym doskonale.
Dziś namawiam Cię do spisania listy osób, które Cię inspirują – niech to będą ludzie, których znasz osobiście, wirtualnie lub z książek. Osoby, które wywierają na Ciebie wpływ. Zastanów się dlaczego są dla Ciebie źródłem inspiracji i doceń ich. 
Lista dnia: inspirują mnie…Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – na kogo warto spojrzeć? (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂

***

Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***