#13 Czerwcowe Listy | Inspirują mnie…


Człowiek, który czerpie inspirację z otoczenia, uczy się pokory. Zauważa wspaniałe osiągnięcia innych ludzi, pomysły, które są genialne i niepowtarzalne, sposoby na przeżywanie życia, wykonywanie swojej pracy, cieszenie się drobiazgami. Widzi to wszystko i docenia innych ludzi. Jeśli inspiruje się nimi, potrafi okazać im szacunek, może nawet podziw. Cieszy się z obecności tych ludzi w swoim życiu i chce podobnych ulepszeń i zmian. Docenia ich i mówi im o tym wprost. A jeśli mówi – wie, co powiedzieć. O tak, wie o tym doskonale.
Dziś namawiam Cię do spisania listy osób, które Cię inspirują – niech to będą ludzie, których znasz osobiście, wirtualnie lub z książek. Osoby, które wywierają na Ciebie wpływ. Zastanów się dlaczego są dla Ciebie źródłem inspiracji i doceń ich. 
Lista dnia: inspirują mnie…Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – na kogo warto spojrzeć? (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂

***

Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***

4 komentarze

 1. 13 czerwca 2014
  Odpowiedz

  Bardzo podoba mi się ten projekt 🙂
  W swoim wyzwaniu 101 w 1001 mam dwie listy –
  100 rzeczy, które mnie uszczęśliwiają
  100 rzeczy, które osiągnęłam lub dają mi satysfakcję
  Czyli takie bardziej ogólne 😀

  Ale chciałam napisać, że inspirują mnie takie osoby, jak Ty Kochana 🙂

 2. Anonimowy
  14 czerwca 2014
  Odpowiedz

  Nie potrafię podać konkretnych osób. Może to jest mój problem 🙂 Ogólnie inspirują mnie ludzie rozwijający się, osiągający coś, będąc przy tym szczęśliwi i uśmiechnięci, także ludzie tworzący, artyści… Ale nie mam żadnych idoli, żadnych autorytetów. Inspirują mnie raczej pewne zdania, urywki rzeczywistości, może dzieła, ale nie osoby. Może dlatego że bujam się w świecie czarno-białym i mam problem z kolorami pośrednimi.

  Marta

 3. Anonimowy
  15 czerwca 2014
  Odpowiedz

  Inspiruje mnie przede wszystkim Edyta Zając 🙂 Jej blog, posty, facebookowy rozkład jazdy 🙂 A uogólniając – osoby, które dzięki swojej ciężkiej pracy zachodzą daleko i spełniają swoje marzenia 🙂 Pozdrawiam Cię ciepło, Gabi.

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *