Aktualnie cover

Za mną bardzo intensywny styczeń. Dobrze zaczął się ten rok – było mnóstwo pracy, spędziłam trochę czasu nad książkami, zajęłam się kilkoma biznesowymi kwestiami, wystąpiłam podczas spotkania Przedsiębiorczej Kobiety w Krakowie (temat pewności siebie pojawi się jeszcze na blogu) i przeprowadziłam szkolenie z zarządzania czasem w krakowskim Idea Hubie. Mam też swój własny plan małych zmian i ulepszeń życia (między innymi projekt Najlepsza do trzydziestki ?). Postanowiłam zatem, że od stycznia właśnie będę sobie zapisywać dobre rzeczy, które się wydarzyły. Nie, nie dziennik wdzięczności, ale fakty – co zrobiłam dla siebie, jaki kolejny krok w stronę sukcesu postawiłam, z kim rozmawiałam o współpracy, który krok milowy jest wreszcie za mną – zwykle przecież takie rzeczy przelatują mi przez palce. I powiem Wam szczerze, że chyba nie mogłabym być bardziej zmotywowana w lutym! Kiedy patrzę na moją listę dobrych rzeczy, mam ochotę na więcej. Dlatego własnie zapraszam Was po kolejną porcję planów, bo aktualnie…

Czytam

Aktualnie1

Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście

Gretchen Rubin

Czasem wydaje mi się, że tę autorkę zna każdy – jej Projekt Szczęście to jedna z moich ulubionych książek o osobistej zmianie. Każdy powinien po nią sięgnąć, żeby sprawdzić, w jaki sposób można zadziałać, jak małe kroczki odmieniają codzienność i na czym polega determinacja w zmianie. Na Lepiej czekałam od chwili, gdy Gretchen napisała na swojej stronie o kolejnej książce. Tutaj mamy do czynienia z nawykami i ich świadomym kształtowaniem – doskonale. Jeśli ten rok ma być dla mnie bardzo dobry, powinnam z pewnością zająć się zmianą niektórych rzeczy.

Od Gretchen zaczynam luty 🙂 Mam też dla Was niespodziankę – będzie konkurs z tą książką w roli głównej!

Aktualnie2

Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces

Shane Snow

Tej książki jestem bardzo ciekawa – autor obiecuje, że pokaże, w jaki sposób można osiągnąć szybki sukces. Jak ominąć przeszkody? Jak działać skuteczniej? W książce jest mnóstwo historii ludzi sukcesu, mam nadzieję też na wskazówki i inspirujące pomysły. Zapowiada się dość poważna lektura.

Aktualnie3

Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka

Leo Babauta

Nie jestem minimalistką – wygląda na to, że nie będę. Chcę na przykład, aby moja garderoba była zapełniona ciuchami. Mam w domu tonę książek. Lubię zabawki i kupuję je moim dzieciom – trudno. Daleko mi do minimalizmu. Wiem jednak, że potrzebuję jeszcze bardziej zadbać o to, aby przedmioty, które mnie otaczają były moje, potrzebne, piękne i dokładnie takie, jakie chce mieć. To jest moja własna definicja minimalizmu: otaczanie się marzeniami. Książeczkę minimalizmu pochłonę błyskawicznie – to rzeczywiście mały poradniczek, dzięki któremu można zmniejszyć ilość przedmiotów wokół siebie – u mnie będą to niepotrzebne rzeczy. Nastawiam się na notowanie i kolejną rewolucję 😉 Od lutego planuję znów wyprzedaż książkową (m.in. będzie się to działo tutaj) – liczę na kilka kopniaków od prawdziwego minimalisty.

Aktualnie4

Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera

Alexander Osterwalder, Yves Pigneur

Dobrze, czas na to. W tym roku przymierzam się do kilku ważnych działań dlatego postanowiłam pomóc sobie między innymi tą książką. W lutym czeka mnie weekend projektowy w związku z Psychologią w Polsce, chcę też przemyśleć swoje dotychczasowe strategie i wszystko to uporządkować. Pracowaliście z tą książką? Jak wrażenia?

Które z książek lutego chcielibyście widzieć w konkursie? Chcę wybrać jeden tytuł i zorganizować coś ciekawego pod koniec miesiąca. Pomóżcie!

Słucham

Uwielbiam to, co robi Jamie Foxx! Koniecznie zobaczcie, jakie genialne poczucie humoru ma ten człowiek (np. w wywiadzie z Ellen DeGeneres). Moja styczniowa playlista to przede wszystkim wszystkie utwory Jamie’ego ze Spotify 🙂

Planuję

realizację naszego rodzinnego postanowienia – od lutego właśnie. Przede wszystkim bardzo lubimy muzea – staramy się odwiedzać je i podczas podróży i w zwykłe krakowskie tygodnie. Tym razem rozpoczynamy konkretną akcję (w razie gdybyśmy zrealizowali pomysł przeprowadzki). Od lutego rozpoczynamy nasze wyzwanie #krakowskiemuzea ?. Sprawa nie jest wcale taka prosta jak sądziłam – na mojej liście mam aż 120 miejsc do odwiedzenia. Wstyd się przyznać, że byłam jedynie w 7 muzeach. Chciałabym, żebyśmy wykreślili z listy jak najwięcej!

Kocham

planowanie tygodniowe – potrzebowałam małej odmiany w ostatnim czasie i zmieniłam trochę sposób realizacji działań.  I wygląda na to, że to właśnie było tym, czego potrzebowałam. Mam nadzieję, że wkrótce napiszę Wam o tym coś więcej – to może być świetna alternatywa dla tych osób, które nie mogą znieść planowania dnia – codziennie.

Cieszę się

z kroków milowych mojej córki. Niesamowite jest to, co ostatnio się dzieje. Oprócz tego, że zauważyłam, jak zmienia się jej język (z dnia na dzień przestała mówić dzidziusiowymi słowami – zmiękczając je po swojemu), nie mogę nadziwić się jak nagle zaczęła zajmować się bratem. Spędzają wspólnie w pokoju mnóstwo czasu – czytając książeczki, przyklejając sobie wzajemnie naklejki na twarz, śmiejąc się do rozpuku i sprzątając zabawki. Kiedy ja pojawiam się w drzwiach ich pokoju słyszę tylko: “No… to zamknij drzwi mamo jak będziesz wychodzić.” O rany. Tylko mnie to wzrusza?

Robię

listę wspaniałych przeżyć – coś podobnego do 150 rzeczy do zrobienia w Europie. Na mojej liście będą i rzeczy związane z kulturą, doświadczaniem, nowymi przeżyciami i eksperymentami. Może to będzie lista na całe życie? Zobaczymy – dla mnie takie pomysły to idealny sposób na przystąpienie do realnych działań.

Luty zaczyna się dobrze – stawiam zatem na mocne działanie, kilka kroków milowych i pracę. Chciałabym też, aby ten czas był dla mnie okazją do skupienia się nad moim M. i maluchami. W powietrzu można już poczuć wiosnę, dlatego działamy!  Jakie macie plany na luty? Co czytacie? Co zrobicie?