Czasem wystarczy, że usłyszysz w radiu piosenkę, o której zapomniałeś. Momentalnie przypominają Ci się osoby, zapachy, miejsca i niezwykłe wydarzenia. Otacza Cię atmosfera tamtych dni, jesteś młodszy, bardziej beztroski, uśmiechnięty i zadowolony nawet jeśli akurat stoisz we własnej kuchni i zmagasz się z codziennością. Nawet jeśli Twój dom tonie w bałaganie, a plany wydają się niemożliwe do zrealizowania. Wystarczy piosenka sprzed lat, aby powrócić choć na chwilę do siebie-dawnego.
Dziś chciałabym zachęcić Cię do stworzenia pierwszej listy z długiego zbioru czerwcowych list. Wróć pamięcią do dawnych lat, przypomnij sobie ubóstwiane piosenki, którymi zamęczałeś rodziców i przyjaciół, te, które tak uwielbiałeś. Smutne i radosne. Polskie i zagraniczne. Co tworzyło Twoją muzyczną przeszłość?

Lista dnia: ulubione utwory sprzed lat.
Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – chętnie posłucham tego, co tworzyło Twoje życie kiedyś (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂 Jestem ciekawa, czy mamy podobne wspomnienia.
***
Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl  nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?

***
Wprowadzenie do projektu