Trzeci maja – teoretycznie to dzisiaj zaczynam temat przeżyć tego miesiąca. Lista skomponowana wczoraj, dzieci zajęte swoimi sprawami, mogę napisać parę słów o tym, czego oczekuję od siebie i od maja właśnie. Mam nadzieję, że dołączycie do mnie w tym miesiącu i dacie znać, co sądzicie o tych listach. Będą zmiany na blogu 😉

Majowa lista przeżyć

Kwiecień nie był tak dobrym miesiącem, jak się spodziewałam – oczywiście mam na myśli pogodę i to, że mimo stworzenia listy przeżyć, przegrałam z deszczem i chłodem. Zamiast cudownych ognisk, spacerków i cieszenia się wielkanocną atmosferą na świeżym powietrzu, zamknęliśmy się w domu. Starałam się jednak, aby ten czas był jak najlepszy. Myślę, że ta cała lista przeżyć, którą tworzę od kilku miesięcy, sprawiła, że nawet jeśli nie jestem w stanie zrealizować planu, to jednak staram się, aby wydarzyło się coś dobrego zamiast tego. Co powiecie na kilka kadrów i dobrych rzeczy? 🙂

Odmalowaliśmy mieszkanie

 

Zrobiłam sobie kilka ciążowych zdjęć

Growing by the minute // Dziewczynka rośnie jak na drożdżach 💙

Post udostępniony przez Psycholog (@edytazajac)

Wybraliśmy się do Berlina

Uwielbiam takie wyjazdy, ale też cieszę się z powrotu 😏🌸

Post udostępniony przez Psycholog (@edytazajac)

 

W kwietniu zaliczyliśmy też szpital (rotawirusy!), wprowadziłam w życie wielki projekt przeprowadzka, zaczęliśmy budować dom (mury już są!) i pozwiedzaliśmy Kraków. W kwietniu mój mąż wkręcił mnie w House of Cards, przeczytałam kilka książek dla relaksu, kupiłam tonę książek na przyszłość, wróciłam do normalnego, nie-ciążowego gotowania i pozbyłam się wielu zbędnych rzeczy. Gdyby pogoda dopisała, byłoby idealnie 😉

Zaplanuj przeżycia miesiąca

Dzisiaj chcę zaprosić Was do zadbania o swoje przeżycia w maju. Ten miesiąc jest dla mnie bardzo wyjątkowym czasem. Zaczną się truskawki, letnia pogoda, zieleń wszędzie wokół i ten czas w roku, kiedy czuję, że mogę wszystko. Maj zawsze mnie mobilizował do działań i sprawiał, że działałam na zwiększonych obrotach. Ten maj zaczynam będąc w 24 tygodniu ciąży. Już nie jestem w stanie tego ukryć, ale za to mam maksymalnie dużo energii do działania 😉 Czasem tylko troszkę bardziej się męczę i już jestem bardziej powolna, ale w końcu ożyłam i wróciłam do siebie. Trzymajcie kciuki, żeby tak już było do końca sierpnia!

Zróbmy z tym majem to, co najlepsze!

Stworzyłam arkusz, dzięki któremu planowanie przeżyć maja może być łatwiejsze. Poniżej znajdziecie dwa arkusze – pusty, do wypełnienia według swojej wizji i pomysłu i mój własny arkusz, który ja będę realizować. Co zrobić? Zastanowić się nad tym, jak dodać blasku do tego miesiąca. Co zrobić, aby poczuć energię w tym czasie i najprostsze na świecie zadowolenie ze swojego życia. Czasem potrzebujemy tak niewiele – odpoczynku przy świetle świec, spokojnego wieczoru z piękną muzyką, wieczoru spa we własnych czterech ścianach czy wyjścia do kina. Czasem możemy marzyć o tych rzeczach, które ciągle odkładaliśmy na później. Może to jest ten czas na ich realizację?

Oto krótka instrukcja dla każdego z Was:

 1. Zapełnij przeżyciami wszystkie miejsca na arkuszu. Możliwości jest wiele – czasem wystarczy sprawdzić, co dzieje się w bliższej i nieco dalszej okolicy. Możliwości jest wiele:
  • wystawy
  • wizyty w muzeum
  • wypad do kina
  • teatrzyk dla dzieci
  • szkolenie
  • warsztat rozwojowy
  • wyjazd za miasto
  • skorzystanie z atrakcji turystycznej we własnej miejscowości lub w najbliższym mieście
  • udział w festiwalu (np. festiwal smaku – można wypróbować wspaniałe jedzenie!)
 2. Dodaj do arkusza te rzeczy, które odkładasz na wieczne później. Wyobraź sobie na przykład coś takiego:
  • porządki w szafie
  • wieczór domowego spa – kilka godzin!
  • spotkania z różnymi osobami
  • nowe rodzinne tradycje (np. planowanie roku)
  • ciekawe sposoby na spędzenie wieczora z bliską osobą (dość rutyny)
  • testowanie ciekawych przepisów
  • skorzystanie z opcji darmowych wejściówek na wydarzenia
  • udział w zajęciach fitness – pokazowych, pierwszych po to, aby sprawdzić coś nowego

Co z tego będę mieć?

Tworzenie takiej listy przeżyć jest sposobem na dodanie życia do życia. Fajnie jest działać na 100%, realizować cele, szukać sposobów na zwiększenie produktywności. To coś wspaniałego. Niestety w chwili, gdy skupiamy się tylko na pracy, obowiązkach i kolejnych celach, tracimy z oczu rzeczywistość, nie umiemy cieszyć się codziennością. Wciąż żyjemy w przyszłości, planach, osiągnięciach, które mamy na wyciągnięcie ręki. Co więcej, bardzo często wyrzucamy sobie to, że jeszcze coś nie zostało zrobione, nadal nie jesteśmy na kolejnym etapie rozwoju. A może to, że jeszcze nie ma sukcesu wiąże się z tym, że nigdy nie odpuszczamy? Nie dajemy sobie szansy na oddech, na docenienie codziennego życia, na tworzenie sobie swojej “książki wspomnień” zamiast książeczki oszczędnościowej. Realizowana lista przeżyć to kopniak motywacyjny, częsty, mocny, konkretny. Dzięki niej nawet jeśli upadniesz czy poniesiesz porażkę, będziesz mieć zawsze poczucie, że masz do czego wracać – do dobrego życia. Dla mnie to cudny bonus.

Pusty arkusz z listą przeżyć na maj możecie pobrać tutaj:

Moja lista przeżyć jest tutaj:

To co, żyjemy? Co będzie na Waszej liście? Co chcielibyście jeszcze przeżyć w maju?

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu - spędziłam mnóstwo czasu, tworząc go dla Ciebie. Tym bardziej będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie znak! Bez informacji od Ciebie, ten blog nie jest kompletny. Bądźmy zatem w kontakcie!

 • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza - Twoje wnioski, przemyślenia i uwagi są dla mnie na wagę złota. Czytam je wszystkie i na ich podstawie tworzę kolejne artykuły.
 • Podziel się linkiem do tego artykułu - jeśli to, co napisałam jest dla Ciebie pomocne, interesujące lub poruszające, daj znać o nim znajomych i prześlij go dalej.
 • Dołącz do mnie na instagramie - to tam znajdziesz drobiazgi z mojego codziennego życia, moje własne wzloty i upadki w walce o harmonię, a także mnóstwo zdjęć przedstawiających to, jak staram się realizować swoje pasje, a nawet jak buduję dom na wsi.
 • Dołącz do mnie na facebooku - oprócz wszelkich aktualnych informacji, znajdziesz tam linki do ciekawych akcji, promocji książkowych, artykułów z innych stron i inspirujących filmików.
 • Zapisz się do newslettera - znajdziesz tam mnóstwo inspiracji, tekstów i pomysłów, których nie znajdziesz na blogu.