Dobrze byłoby pozbyć się ze swojego otoczenia wszystkich zbędnych, zniszczonych, brzydkich, niepasujących do nas rzeczy. Takie przedmioty budują przecież inny (od tego wymarzonego!) świat. Takie drobiazgi sprawiają, że nie jest tak kreatywnie, inspirująco i pięknie, jak mogłoby być. Rzeczy, które nie powinny być wokół nas zagracają, często psują nastrój i denerwują.
Minimalizm minimalizmem – dojście do perfekcji w ramach wyrzucania tego, co zbędne lub niepotrzebne wymaga czasu i wielkiego, często zespołowego wysiłku. Czyszczenie domu z bzdur musi odbywać się w każdym pomieszczeniu, segregatorze i zeszycie. Ale… czy rzeczywiście powinniśmy rezygnować z posiadania wszystkiego? Co z kolekcjami? Dziś, w ramach tworzenia kolejnej, inspirującej listy, chciałabym zachęcić Cię do stworzenia spisu Twoich kolekcji. Co zbierasz? Co daje Ci wielką przyjemność? Co sprawia, że mocniej bije Ci serce? Czego nie pozbędziesz się nigdy i którą z kolekcji chcesz rozwinąć?

Lista dnia: Moje kolekcje

Czy każdy człowiek jest materialistą? Pewnie tak – lubimy po prostu mieć. Nawet dziecko pragnie czuć, że ma coś swojego – posiadać własnego misia, łóżeczko czy kąt w pokoju. Poczucie własności – rozbudowane czy nie, jest istotne i nie musi być uznawane za złe. Wręcz przeciwnie. Może raczej sprawiać, że budujesz z powodzeniem swój świat, wypełniony w jakimś stopniu ważnymi rzeczami. Co kolekcjonujesz?


Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – jestem ciekawa, jakie kolekcje kryją się w Twoim domu (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂
***


Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***

#2 Czerwcowe Listy | Lista ulubionych utworów sprzed lat