Czy znasz kogoś, kto nie chce żadnej zmiany? Nie marzy o czymś więcej? Nie chce ruszyć z miejsca z pewnymi pomysłami? Wygląda na to, że dążenie do ulepszania swojego życia w przeróżnych jego sferach jest czymś zupełnie normalnym. Chcemy tego więcej – pieniędzy, przeżyć, dobrych doświadczeń, wspaniałych ludzi wokół nas. Człowiek dąży do zmiany, a zmiana jest tak naprawdę jedyną… niezmienną częścią naszego życia.
Dziś chcę zachęcić Cię do zastanowienia nad tym, o czym marzysz. Ale od razu ostrzegam – bez lania wody, bez pustych deklaracji. Chcę, żebyś spisał listę rzeczy, które chcesz zacząć robić. Nowe nawyki, nowe tradycje rodzinne, nowe zachowania – wszędzie tam, gdzie tych nowości potrzebujesz. Jeśli jesteś w stanie poruszyć swoją wyobraźnię, zastanów się nad tym, co mógłbyś zacząć robić, gdyby nie było przed Tobą żadnych ograniczeń. Czego chcesz?


Lista dnia: rzeczy, które chcesz zacząć robić.
Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – jestem ciekawa, jakie pomysły pojawiają się w Twojej głowie. Kto wie, kogo zainspirujesz do zmian? (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂
***


Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***

#2 Czerwcowe Listy | Lista ulubionych utworów sprzed lat
#3 Czerwcowe Listy | Moje kolekcje