Mam wrażenie, że ten wakacyjny czas sprawia, że zwalniamy – większość z nas przynajmniej. Niby coś się dzieje, niby nastawiamy się na nadrabianie zaległości, coś chcemy porobić, może podjąć nowe decyzje? Plany na działanie może i są, a ja jednak widzę wyraźnie, że hamujemy z piskiem właśnie w czasie lipca i sierpnia. Moi klienci coachingowi chcą sobie zrobić przerwę mimo tego, że nie wyjeżdżają na wakacje i ich tryb życia wcale się jakoś specjalnie nie zmienia. Uczestnicy e-kursów troszkę są ciszej, mimo tego, że większość z nich pracuje i działa bez względu na pogodę – i widzę to już któryś rok z kolei. Zatrzymujemy się? Mam nadzieję, że nie! Działamy, jesteśmy w akcji, korzystamy z lata? Mam nadzieję, że tak ✨

Dzisiaj postanowiłam przygotować dla Was zbiór najlepszych motywacyjnych cytatów, które przesłali mi uczestnicy konkursu na moim instagramie. Miałam do rozdania 5 egzemplarzy ślicznie wydanej książki Zdrowa woda i poprosiłam o cytaty, które dają mocnego kopniaka. Sprawdźcie, czy któryś z nich doda Wam energii w ten wakacyjny czas.

5 najlepszych cytatów, które dodadzą Ci sił

EdytaZajac.pl (3)

A gdyby tak właśnie zadziałać? Dodać sobie energii bez względu na pogodę, zadbać o to, aby wiosennie i energetycznie było bez względu na pogodę za oknem? Sposobów może być mnóstwo – polecam moje ulubione: 70 pomysłów na roztoczenie nad sobą opiekuńczych skrzydeł, 90+ rzeczy do zrobienia tego lata, Jak poradzić sobie ze smutkiem? 338 sposobów na poprawę nastroju. Wybierz koniecznie coś z listy i uczyń ze zwykłego dnia wiosnę. Jestem pewna, że doda Ci to energii!

EdytaZajac.pl (4)

Zamartwianie się to jeden z niezawodnych sposobów na marnowanie czasu – działa doskonale, bo nie tylko zabiera nam cenne minuty, ale i sprawia, że tracimy mnóstwo energii i motywacji do działania. Zamiast męczyć się tym, sprawdź metodę, którą opisałam sto lat temu na moim blogu i przestań odkładać na jutro.

EdytaZajac.pl (5)

To, co mówi Jim Rohn  zawsze mocno do mnie trafia. Tutaj prawda wyskakująca z tego cytatu może zaboleć. Zobacz, jak często skupiamy się na tym, aby sprawdzać co robią inni ludzie i jak żyją. Jeśli to sprawia, że chcesz ulepszyć swoje życie, inspirujesz się do działania i realizowania własnych marzeń – wspaniale. Jeśli jednak życie innych osób interesuje Cię z innego powodu, zastanów się, czy nie warto raczej skupiać się na sobie i swoich zmianach. Fajnie jest przyjąć założenie, że jeżeli ktoś poprosi Cię o radę, wtedy jej udzielisz. Oznacza to, że zamiast zastanawiać się nad tym, jak ktoś mógłby żyć, skoncentruj się na sobie i poczekaj na czyjąś prośbę. Możesz na przykład sprawdzić, jak zmienić swoje życie lub przeczytać o 8 nawykach, które zmienią Twoje życie.

EdytaZajac.pl (6)

Nie znoszę słowa Spróbuję! – dla mnie zawsze jest to informacja pod tytułem: Hej, coś tam zrobię, ale średnio się postaram, dlatego już dzisiaj zasugeruję Ci, że może się nie udać. Spróbuję słyszane od moich współpracowników brzmi u mnie jak zapowiedź tego, że będę musiała jednak sprawą zająć się sama. Spróbuję od mojego Pana Męża to jasna sprawa: błagam, nie chcę tego robić. Może zamiast owijania w bawełnę zaczniemy mówić: Zrobię lub Nie dam rady tego zrobić w tym tygodniu? Byłoby nam wszystkim łatwiej!

EdytaZajac.pl (7)

Dążenie do rozwoju to jedna rzecz. Cenna, ważna, wspaniała. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko uszczęśliwić siebie, ale i dać światu wiele dobra. Osoba, która się rozwija bardzo często widzi, jak ważny jest jej wkład w to, co dzieje się wokół niej. Jest jednak druga strona barykady: dążenie do ideału. O wow – to jak strzał w kolano! Ideał to jakiś jeden moment w życiu – dojdę do niego i oto zakończyłam pracę nad własnym rozwojem. Koniec kropka. Jak frustrujące musi być uświadamianie sobie raz po raz, jak daleko jesteśmy od tego doskonałego momentu w życiu. Jak trudne musi być zderzenie z rzeczywistością: nigdy nie będziemy idealni. Ale możemy być zawsze lepsi.

Który cytat będzie dla Was najlepszą motywacją? A może macie taki, który zawsze dobrze na Was działa? Dajcie znać w komentarzach – zainspirujmy się w tym wakacyjnym czasie 🙂