Czasem warto zmienić perspektywę. Czasem też warto wyrwać się ze swojej bezpiecznej, przewidywalnej przystani i poczuć się gdzieś obco. Nie u siebie. To buduje pokorę, pokazuje, jak wiele nas czeka (chociażby w kontekście samorozwoju) i ile nowości warto doświadczyć. Podróżowanie sprawdza się idealnie – wystarczy wybrać się gdziekolwiek poza miejsce zamieszkania. Inne miasto. Inne województwo. Inne państwo lub kontynent. Inne miejsce. I tam poczuć nowe smaki, zapachy, emocje.
Dziś spójrz na swoje życie i zrób listę miejsc, które odwiedziłeś. Dokonaj bilansu.
Lista dnia: podróżowałem do…
Jeśli masz ochotę, pochwal się swoją listą – czym zachwyciłbyś siebie z przeszłości? (zachęcam do wrzucania list w komentarzach) 🙂
***


Zasady wyzwania Czerwcowe Listy:
1. Każdego dnia (o 7:00 rano) znajdziesz na blogu edytazajac.pl nową propozycję stworzenia listy. Tematyka list będzie bardzo różna, ale każda z nich ma jedno podstawowe zadanie: ma Cię zatrzymać w biegu codzienności, pomóc Ci w uświadomieniu sobie pewnych rzeczy i dostrzeganiu drobiazgów, które mogą tworzyć inspirującą rzeczywistość. 
2. Przeznacz na tworzenie własnej listy tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się, ale i nie zadręczaj. To ma być źródłem radości i inspiracji.
3. Stwórz gdzieś zbiór Twoich czerwcowych list – możesz założyć specjalny notes, uwieczniać listy na instagramie (#czerwcowelisty, #edytazajac #lifeskillsacademy), tworzyć bloga lub otworzyć się na mnóstwo innych kreatywnych sposobów. Wybór należy do Ciebie – byłoby jednak dobrze, gdyby listy nie zniknęły po upływie tego miesiąca, a raczej stały się Twoją pamiątką z tego roku.
4. Dziel się swoimi listami z innymi ludźmi – kto wie, do czego ich zachęcisz?
***

#2 Czerwcowe Listy | Lista ulubionych utworów sprzed lat
#3 Czerwcowe Listy | Moje kolekcje