Beskid Wyspowy jest dla mnie niespodzianką. Mimo tego, że tutaj się wychowałam, kryje on w sobie magię, którą pragnę zrozumieć. Wyrwałam stąd samą siebie – z korzeniami. Spaliłam mosty, aby raz jeszcze spróbować tu zakwitnąć. Szukam w nim odpowiedzi, znalazłam w nim ciszę i spokój, którego brakowało mi w życiu najbardziej.

W tym roku mam wrażenie, że już ostatecznie zapuściliśmy tutaj korzenie. Czuję, że wrosłam w to miejsce. Wiele razy w naszym domu padało pytanie: A nie chciałabyś mieszkać bliżej plaży? Nie będziesz tęsknić za miastem? Nie żałujesz?

W tym roku, po naszym zapuszczaniu korzeni i układaniu życia, możemy wreszcie zrobić coś więcej z naszym Beskidem. W niedzielę podzieliłam się z Wami na instagramie naszymi planami na tegoroczne odkrywanie okolic z dziećmi. Po tak ciepłych reakcjach postanowiłam udostępnić planszę też tutaj, razem z jej czarno-białą wersją do wydruku. Mam nadzieję, że wspólnie obejrzymy z każdej strony Beskid Wyspowy.

Pobierz listę Beskid Wyspowy do wydruku

Przygotowałam dwie wersje listy Beskid Wyspowy do odkrycia – kolorową i czarno-białą. Możesz je pobrać poniżej i wykorzystać:

Jak poznawać swoje okolice?

Odkrywanie okolic może być jedną z najważniejszych przygód – i to taką, która jest pozbawiona kosztów. Dobrze jest znać miejsca wokół siebie – nie tylko te znane z przewodników, ale te, które mijane są niemal każdego dnia. Każdy z nas może stać się lokalnym podróżnikiem. Wystarczy zrobić kilka rzeczy:

  • wybieraj nowe trasy spacerowe
  • weź udział w wydarzeniach, targach, spotkaniach i festiwalach
  • sprawdź, jaką ofertę mają biblioteki – często organizowane są inspirujące wydarzenia
  • kup przewodnik po okolicy i zwiedzaj ją jak turysta
  • sprawdź, jakie szlaki turystyczne są w okolicy

Czas na obudzenie w sobie Lokalnego Podróżnika!