Co powinno znaleźć się w domowej biblioteczce?


Cały świat możliwości, a w tym świecie Ty. Kim jesteś? Czy mogłabym powiedzieć, że bierzesz sprawy we własne ręce? Czy założyłabym, że jesteś w stanie przejąć stery i zadziałać w tych sferach, na których Ci zależy? Czy wyciskasz z tych możliwości to, co się da czy może narzekasz, że to wszystko nie jest łatwiejsze? Sięgasz po wsparcie? Nastawiasz się na naukę? A może zakładasz, że masz za sobą edukację, zdobywanie wiedzy i określania swojego miejsca w świecie?

Czas na rozdanie

Codzienne notowanie może być wymagającym zadaniem – szczególnie wtedy, gdy wydaje nam się, że czasu jest mniej niż kiedykolwiek w życiu. Liczę mocno na to, że wspólnie zmobilizujemy się do działania i zadbamy o motywację do działania. Przygotowałam dlatego kilka dodatkowych kopniaków motywacyjnych razem z Partnerami wyzwania. Podczas wyzwania na moim profilu na instagamie pojawią się rozdania, w których można zdobyć:

  • zestaw książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, które od czasów studiów jest jednym z najważniejszych wydawnictw dla mnie. Współpracowaliśmy wielokrotnie, a dzisiaj działamy wspólnie podczas wyzwania.
  • zestaw książek Wydawnictwa Sensus – z Sensusem wydałam wszystkie moje książki i tym bardziej cieszę się, że uczestnicy będą mogli otrzymać te, które dla nich wybrałam.
  • zestaw książek Wydawnictwa Otwartego – z którym miałam przyjemność wielokrotnie współpracować. Książki idealnie pasują do listopadowych projektów.
  • zestaw książek Wydawnictwa Insignis – które zawsze zaskakuje książkami, które koniecznie chcę u siebie mieć. Tym razem w rozdaniu pojawi się jedna z moich ulubionych książek w życiu!
  • zestaw książek Wydawnictwa Kompania Mediowa, z którym dopiero się poznajemy, ale zapowiada się bardzo przyjemna znajomość. Tych książek jestem bardzo ciekawa!
  • wejściówkę na Zimowe Warsztaty Psychologiczne dotyczące kryzysu, które poprowadzę w styczniu 2021. Zapisy zostaną otwarte na końcu listopada, ale jedno miejsce już dzisiaj zostawiam dla zwycięzcy rozdania.
  • bezpłatny udział w dowolnie wybranym kursie online, które prowadzę – w dowolnym czasie. Tutaj znajdują się wszystkie kursy, które prowadzę. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w kursie kiedy chce.

Rozdanie z Wydawnictwem Sensus

Wydawnictwo Sensus przekazało na rozdanie książki, które z wielką przyjemnością wybrałam sama. Z morza wspaniałych propozycji wybrałam te książki, które najchętniej podarowałabym w prezencie bliskiej osoby. Zapowiedzi rozwoju. Obietnice zmian. Kopalnie inspiracji i to, co lubię najbardziej – mnóstwo pomysłów na praktyczne kroki.

29 listopada rozpoczęliśmy rozdanie książkowe związane z listopadowymi projektami rozwojowymi Życiowy Kompas i Dziennik Rozwojowy na moim profilu na instagramie. Oto książki, które trafią do zwycięzców:

Napoleon Hill Sukces. Odkryj ścieżkę bogacenia się

Książki Napoleona Hilla mają w sobie wszystko. Choć zostały napisane wiele lat temu, można w nich znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania. Zamiast wciąż krążyć wokół pomysłów na osiągnięcie życiowego sukcesu, Napoleon Hill pokazuje proste strategie działań, które po prostu muszą się sprawdzić.

Jocelyn K. Glei Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł

To, co łączy wielu z nas, to przeciążenie. Nadmiar. Przesyt. Z każdej strony zajmują nas nowe zadania, sprawy do załatwienia i mnóstwo wątpliwości związanych z kolejnymi krokami. Czy dobrze wykorzystuję czas? Czy działam w zgodzie z tym, co jest dla mnie ważne? Autorka tej książki rozkłada na części zdolność do koncentracji i radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami.

David Allen Wszystko pod kontrolą i Getting things done w praktyce

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam książkę Davida Allena, doznałam olśnienia. To właśnie było to, co zupełnie zmieniło moje podejście do produktywności, osiągania celów i stawiania przed sobą wyzwań. Kto wie, czy to nie był mój największy kopniak motywacyjny, aby zorganizować się najlepiej, jak to możliwe? Te dwie książki są świetnym uzupełnieniem dla biblii produktywności, czyli Getting things done. Polecam każdemu, zawsze!

Jackson MacKenzie Odzyskaj siebie. Życie po toksycznym związku i przemocy emocjonalnej

Dbanie o swoje zdrowie psychiczne po trudnych relacjach, jest jednym z najważniejszych kroków, jakie należy wykonać. W tej książce znaleźć można nie tylko mnóstwo wiedzy, ale też wiele konkretnych pomysłów na to, jak zadbać o swoją wewnętrzną siłę po trudnym doświadczeniu.

Marek Kamiński Power4Change. Sztuka osiągania celów

Z kim chciałabym porozmawiać o realizacji zamierzeń? Zdecydowanie taką osobą byłby człowiek taki jak Marek Kamiński. Kto lepiej niż słynny polarnik, mógłby nam opowiedzieć o odwadze, wielkich planach i wszystkim tym, co leży pomiędzy pomysłem a jego realizacją? Świetna książka, w której można znaleźć dawkę konkretnych informacji.

David J. Bland, Alexander Osterwalder Testowanie pomysłów biznesowych. Biblioteka technik eksperymentacyjnych

Ta książka to już nie są żarty. Jeśli rozwijacie własny biznes i chcecie wprowadzić w swoje działania strategię, dobre rozwiązania i pomysły, które zapewnią sukces Waszej firmie – oto książka, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Razem z Tworzeniem modeli biznesowych (kocham!) jest idealnym wsparciem dla każdego przedsiębiorcy.

Deepak Chopra, Kimberly Snyder Naturalne piękno. Ścieżka wewnętrznej przemiany

Nie mogłam odmówić sobie sięgnięcia również po tę książkę. Naturalne piękno – to brzmi jak obietnica czegoś bardzo satysfakcjonującego. A jednak naturalne piękno może dla wielu z nas być czymś niewystarczającym. Wiele kobiet walczy o lepszą wersję siebie, zakładając, że ta obecna nie ma w sobie nic z piękna. W tej książce można odnaleźć wiele odpowiedzi na pytanie o to, gdzie ukrywa się piękno i jak je wzmocnić.

Kelly McGonigal Siła woli. Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej! 

Książki Kelly McGonigal mają w sobie wszystko to, czego potrzebuję od dobrej, psychologicznej lektury. Jest mnóstwo wiedzy, wiedza jest podparta naukowymi doniesieniami, a do tego można wykorzystać ją w praktyce. Od czego zależy siła woli? Które działania sprawiają, że pojawia się ten nieznośny słomiany zapał? Jak wzmocnić swoją siłę woli, gdy motywacja właściwie nie istnieje?

Brian Tracy, Christina Stein Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał

Książki Briana Tracy’ego zajmują w mojej biblioteczce honorowe miejsce. W książkowym pakiecie prezentowym musi znaleźć się choć niewielka inspiracja od tego autora. Tym razem mam dla Was książkę – kopniak motywacyjny. Brian Tracy zawsze podkreśla, że sukces w jakiejkolwiek sferze (również tej dotyczącej własnego rozwoju) wiąże się z braniem spraw we własne ręce. Tym razem zabieramy się za wiarę w siebie.

Damon Zahariades Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą

Jeśli miałabym wskazać na jeden najważniejszy problem, z którym zmaga się większość osób, z którymi pracuję ostatnio podczas sesji indywidualnych, byłaby nim koncentracja. Żyjemy w dziwnych czasach. Z jednej strony możemy wiedzieć wszystko, a z drugiej strony nadmiar atakujących nas informacji sprawia, że czujemy się zagubieni. Koncentracja na zadaniach to jedna z najważniejszych rzeczy, które warto dziś rozwijać.

Listopadowe wyzwania są częścią moich przygotowań do kolejnej edycji kursu Stań się najlepszą wersją siebie. Lubię działać nie tylko przy samym kursie, ale też na blogu. Wyzwania, nowe projekty i pomysły na wprowadzenie tematu kursu, to dla mnie czysta radość.

Kurs Stań się najlepszą wersją siebie wystartował 20 listopada. Zapisy nadal są możliwe. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, kliknij w guzik poniżej.

2 komentarze

  1. U mnie na pewno musiałby znaleźć się sporo książek o podróżach bo kręci mnie to bardzo mocno. Lubię poznawać przygody innych ludzi w tym mniej znanym przeze mnie świecie 😉

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *