Potwory umysłu są znacznie gorsze niż te istniejące naprawdę. Strach, zwątpienie i nienawiść okaleczyły więcej osób niż jakiekolwiek zwierzęta.

Christopher Paolini “Brisingr”

 

Czasem oczywiście można mieć to okropne wrażenie, że nienawiść rozlewa się po świcie. Co gorsza – po naszym własnym świecie, najbliższym, tym, który już nie jest obojętny i daleki. Gdzieś może pojawić się ktoś, kto wyrzuca z siebie potok dramatycznych słów i zaraża wszystkich wokół aurą niechęci do tego, co nieznane, obce, zaskakujące. Nienawiść ma różne oblicza i uderza w różnych ludzi – może dotknąć osobę o innej narodowości, orientacji seksualnej, poglądach politycznych, religii. Nie zawsze jednak musi być to coś tak wielkiego. Równie często nienawiść trafia w osoby, które są po prostu inne od nas – chcą inaczej żyć i to robią. Uśmiechają się częściej niż nam wydaje się to racjonalne. Szukają plusów sytuacji. Nie dramatyzują tak, jak lubimy robić to my. Nienawiść jest przez coś uruchamiana. A co jeśli pojawia się w nas wtedy, gdy zauważamy w drugim człowieku cząstkę samego siebie? Tę, której nie akceptujemy?

 

 

 

Dziękuję za wysłuchanie mojego dziesiątego podcastu 🙂 Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i komentarze. Dajcie koniecznie znać, co sądzicie! Zapraszam Was też do subskybowania mnie na iTunes oraz SoundCloud. Dziękuję za wysłuchanie!

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu - spędziłam mnóstwo czasu, tworząc go dla Ciebie. Tym bardziej będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie znak! Bez informacji od Ciebie, ten blog nie jest kompletny. Bądźmy zatem w kontakcie!

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza - Twoje wnioski, przemyślenia i uwagi są dla mnie na wagę złota. Czytam je wszystkie i na ich podstawie tworzę kolejne artykuły.
  • Podziel się linkiem do tego artykułu - jeśli to, co napisałam jest dla Ciebie pomocne, interesujące lub poruszające, daj znać o nim znajomych i prześlij go dalej.
  • Dołącz do mnie na instagramie - to tam znajdziesz drobiazgi z mojego codziennego życia, moje własne wzloty i upadki w walce o harmonię, a także mnóstwo zdjęć przedstawiających to, jak staram się realizować swoje pasje, a nawet jak buduję dom na wsi.
  • Dołącz do mnie na facebooku - oprócz wszelkich aktualnych informacji, znajdziesz tam linki do ciekawych akcji, promocji książkowych, artykułów z innych stron i inspirujących filmików.
  • Zapisz się do newslettera - znajdziesz tam mnóstwo inspiracji, tekstów i pomysłów, których nie znajdziesz na blogu.