maj, 2021

20maj21:00Jak radzić sobie z niegrzecznymi dziećmi?webinar

Więcej...

Szczegóły wydarzenia

Każdy z nas żyje w świecie emocji. To uczucia wpływają na nasze decyzje, reakcje, ścieżki życiowe i sposób budowania relacji z innymi ludźmi – na każdym polu. Emocje grają pierwsze skrzypce i wtedy, gdy podążamy w kierunku zawodowych sukcesów czy też wtedy, gdy robimy kolejne kroki w życiu prywatnych. Czy jednak każdy z nas wie, co nim kieruje? Jakie emocje wywołują konkretne reakcje? Co dzieje się z naszym ciałem i umysłem w chwili, gdy określona emocja odgrywa główną rolę? Nie każdy ma taką świadomość – i właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci.

Model gaszenie – jak radzić sobie z “niegrzecznymi” dziećmi??

Od dzieci często oczekujemy niemożliwego. Widzimy “niegrzeczne” zachowanie i dziwimy się, że maluch nie potrafi panować nad emocjami, nie umie dopasować się do sytuacji, uspokoić się czy zachować w sposób, który nam by odpowiadał. Dzieci często stają twarzą w twarz z oczekiwaniem numer jeden: zachowuj się jak doskonały dorosły. Panuj nad sobą. Nie wybuchaj. Nie bądź dzieckiem.

Gdy maluch nie jest w stanie sprostać takim oczekiwaniom, określamy go mianem “niegrzecznego”. Czy słusznie? A gdybyśmy zamiast tego poznali najczęstsze przyczyny “niegrzecznych” dzieci? A co, gdybyśmy zapobiegali w bardzo prosty sposób takim zachowań?

Podczas webinaru zajmiemy się takimi tematami jak:

✔jak radzić sobie z trudnymi emocjami dzieci – jak reagować na nie, czego nie robić, jak się zachować
✔ co powiedzieć zamiast “uspokój się” – poznasz 10 sposobów na radzenie sobie w czasie wybuchu negatywnych emocji dziecka
✔ model gaszenie – czyli prosty sposób odczytywania przyczyn nieakceptowanych przez nas zachowań dzieci
✔ model gaszenie – jak zapobiegać dzięki niemu zachowaniom nieakceptowalnym

Webinar potrwa 60 minut.

Cena
39 zł (udział w webinarze jest bezpłatny dla uczestników kursu “Trening umiejętności wychowawczych” i “Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka”)

Data

(Czwartek) 21:00

Miejsce

Online

X