luty, 2022

11lutCały dzieńRozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka16-tygodniowy kurs online

Więcej...

Szczegóły wydarzenia

Emocje dziecka – temat rzeka. Rwąca, nieprzewidywalna, często zaskakująca rzeka. Świat emocji dziecka to świat skomplikowany, wymagający i trudny. Dziecko uczy się emocji, ich znaczenia, swojej własnej roli w tym wszystkim. Poznaje świat i zauważa, że nie jest on czarno-biały, jak mogłoby się wydawać. Oprócz naturalnych kryzysów w życiu każdego dziecka, pojawiają się sytuacje bardzo trudne, które często zmieniają bieg emocjonalnej rzeki – rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, przeprowadzka, zmiana szkoły czy przedszkola, odejście z klasy ulubionej koleżanki. Uczucia komplikują się jeszcze bardziej, mogą pojawiać się reakcje, które wcale nie pomagają w danym momencie.

 

Gdzieś na brzegu tej emocjonalnej rzeki stoi rodzic, opiekun, nauczyciel, babcia, dziadek – osoby, przed którymi stoi bardzo trudne zadanie. Wspieranie dziecka w radzeniu sobie z kryzysami, gorszymi momentami w życiu, ale i z naturalnymi etapami rozwoju. W idealnym świecie, dorosła osoba jest opoką, mocnym łańcuchem, stoi na straży. W mniej idealnym świecie rodzic czy opiekun ma określone wymagania wobec dziecka, przekonania, moty czy nawyki, które niekoniecznie są tym, czego dziecko potrzebuje. Każdy z nas, bez względu na wiek, sam przeżywa rozmaite kryzysy i gorsze chwile. Nie zawsze radzimy sobie z własnymi emocjami – przekraczamy granice, pozwalamy na własne wybuchy, działamy nie tak, jakbyśmy tego chcieli. Nasz świat uczuć wpływa na to, co wydarza się w emocjach dziecka. Czy pomagamy mu w radzeniu sobie z wybuchami złości czy może eskalujemy problem? Czy w czasie kłótni wchodzimy w rolę dorosłego, czy może stajemy się na chwilę dzieckiem?

 

Wyobraź sobie teraz, że rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i wyzwaniami to inspirująca przygoda, która daje Ci mnóstwo satysfkacji. Dzięki konkretnym technikom, metodom i dawce wiedzy, podążasz bezpieczną ścieżką rozwoju i ułatwiasz dziecku rozumienie swoich odczuć, a także rozumienie tego, co czują inni ludzie. Inteligencja emocjonalna to jeden z najważniejszych czynników sukcesu i szczęścia człowieka. Ludzie, którzy są świadomi swoich emocji, potrafią wczuć się w sytuację innych ludzi oraz wiedzą, jak motywować samych siebie, mają większą kontrolę nad swoim życiem. Działają z większą pewnością siebie i dokonują wyborów, które im służą. Dzięki inteligencji emocjonalnej podejmujemy lepsze decyzje i rzadziej popełniamy te same błędy. Co więcej, rozwinięta inteligencja emocjonalna sprawia, że każdy człowiek lepiej reguluje swoje odczucia – potrafi na przykład funkcjonować w stresie, wyładowywać agresję czy złość lub rozwiązywać konflikty bez szkód dla siebie czy innych osób.

Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję – 16 tygodniowy e-kurs “Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka”

Data

Cały dzień (Piątek)

Miejsce

Online

Organizator

Edyta Zając

X