inspiracje - post

Odkryłam ostatnio czego brakuje mi na blogu 😉 Wszystko niby jest tak, jak chciałam – podoba mi się i częstotliwość tekstów i pomysły na kolejne propozycje dla Was. Mam nadzieję, że mój blog jest dla Was przyjaznym miejscem, do którego chcecie wracać. Jest jednak jedno ale. Nie ma tu przecież od dawna miejsca na inspiracje – czyli na dzielenie się z Wami pięknymi linkami, miejscami, pomysłami, które przecież chcę Wam pokazywać. Dbanie o swój rozwój i praca nad najlepszą wersją siebie jest dla mnie mocno związana z czerpaniem energii z tego, co otacza. I właśnie od dzisiaj zapraszam na nową serię tekstów na blogu – Inspiracje. Zobaczcie jakie piękne, dobre i budujące rzeczy są na świecie 🙂

 

kaczuszkifot. Oh my mag

Zooterapia, czyli terapia w obecności zwierząt nie jest wielką nowością. Zobaczcie na to zdjęcie z 1956 roku – maleńkie kaczuszki były wykorzystywane podczas leczenia dzieci. Przepiękne! Jestem ciekawa, czy dzisiaj też można spotkać kaczuszki w takiej roli.

Historia, która skradła mi serce i ludzie, którzy nieprawdopodobnie mnie zainspirowali. Temat adopcji – oczywiście, że to coś, co pokazuje, jak wspaniali mogą być ludzie. Tutaj jest coś jeszcze (poza faktem, że maleńka Ava urodziła się z niewykształconym mózgiem i zmarła po kilku miesiącach). Rodzice dziewczynki – i 6 jej rodzeństwa – w niezwykły sposób mówią o dziecku, są zdeterminowani, aby przekazać swojemu maluszkowi jak najwięcej miłości w jak najkrótszym czasie i są bardzo wdzięczni biologicznej matce Avy, która sprowadziła im na świat ich córkę. Piękne, ciepłe, podnoszące na duchu. Trochę też łamiące serce, ale takie rzeczy też nam są potrzebne, aby choć na chwilę zatrzymać się w tej bieganinie i spojrzeć na inną część rzeczywistości.

insiracjefot. TPA Sp. z o.o.

Ten pomysł jest idealny! W Lidzbarku Warmińskim powstała ścieżka rowerowa, która świeci w nocy. Wszystko jest napędzane energią słoneczną!

inspifot. Grotta Palazzese

Zjedlibyście kolację w takim miejscu? Wpisuję tę restaurację na listę rzeczy do przeżycia 😉 W Polignano a Mare można zjeść cudowny posiłek w restauracji, która ukrywa się w jaskini z widokiem na morze. Podobno od 1700 roku włoska artystokracja urządzała w tym miejscu ekskluzywne spotkania, dzisiaj restauracja jest otwarta dla wszystkich. Oczywiście trzeba sobie wcześniej zarezerwować miejsce i troszkę oszczędzić na tę okazję.

Znacie tę cudowną kołysankę? Tym razem możecie zobaczyć przepiękną wersję Marii Peszek.

Oto, co wpadło mi w oko w ciągu ostatnich dni 🙂 Dajcie znać, co sądzicie i czy takie artykuły są dobrym pomysłem. Inspirującego dnia!