Może się wydawać, że nie ma nic prostszego. Jedzenie to kolejna rzecz, która jest konieczna do tego, aby żyć, czuć się dobrze i realizować swoje cele. Fizjologia. Nie ma nic bardziej oczywistego i przyziemnego. A jednak okazuje się, że relacja z jedzeniem bywa jedną z najbardziej skomplikowanych relacji, jakie budujemy. Wokół jedzenia kręci się świat wielu osób – szczególnie tych, które wyznaczają sobie zdrowotne cele. Co zrobić, aby osiąganie tych celów ostatecznie nie zakończyło się zaburzeniami odżywiania? Jak zbudować swój styl życia tak, aby traktować priorytetowo to, co na takie traktowanie rzeczywiście zasługuje?

Czy można naprawić relację z jedzeniem?

Temat relacji z jedzeniem jest bardzo ważny – szczególnie dla tych osób, które zaczynają zwracać uwagę na to, jak się odżywiają. Gdy posiłki zaczynają służyć do czegoś więcej niż tylko do zaspokojenia głodu – do osiągnięcia celu fitnessowego, zmiany w wyglądzie, zadbania o lepszą kondycję – trzeba zwrócić na ten temat uwagę. Emocje, którymi otaczamy jedzenie oraz przekonania, które zaczynają wokół nich krążyć to ważny temat. I dlatego cieszę się ogromnie, że porozmawiałam z Anią Paluch o tym, jak naprawić relację z jedzeniem.

Naprawianie relacji z jedzeniem to naprawianie relacji ze sobą.

Dzisiejszy podcast jest bardzo dla mnie ważny. Zdrowy styl życia jest moją wielką pasją i cieszę się, że znów mogłam porozmawiać z Anią o kolejnym jego aspekcie. Zapraszam do wysłuchania nagrania i zostawiam kilka myśli wprost z podcastu Jak naprawić relacje z jedzeniem?

  • Naprawianie relacji z jedzeniem to naprawianie relacji ze sobą, ze swoim ciałem. To wszystko jest bardzo mocno powiązane, dlatego tak ważna jest analiza przeszłości, doświadczeń, przekonań, swojej historii życia i historii odchudzania.
  • Mamy takie przekonanie, że do pewnego momentu liczba na wadze jest w porządku, a powyżej już nie jest ok. Tutaj trzeba powalczyć z przekonaniami i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jak przekroczę granicę to, co się takiego strasznego stanie?
  • Jeżeli porównywanie się do innych ludzi sprawia, że nie ma inspiracji tylko demotywacja to jest moment by odobserwować te wszystkie strony, które sprawiają że czujemy się gorzej ze sobą. Bo proces dbania o siebie to proces na całe życie, a mody są chwilowe i zmieniają się notorycznie.
  • Dbanie o zdrowie jest procesem na całe życie, dlatego daj sobie spokój i czas, ale rób coś, działaj w swoim tempie.

Kim jest Ania Paluch?

Anna jest psychologiem, psychodietetykiem, ale przede wszystkim fanką całościowego podejścia do zdrowego stylu życia i diety, z uwzględnieniem czynników psychologicznych. Pomaga w naprawie relacji z jedzeniem poprzez konsultacje indywidualne oraz tworząc e-kursy i ebooki. Jako psychodietetyk mocno wierzy w teorię CUDu – silnych związków ciała, umysłu i duszy w kontekście zdrowia. Właścicielka Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, gdzie pracuje z osobami z zaburzeniami odżywiania i zmieniającymi swój styl życia, autorka bloga poświęconego zdrowemu stylowi życia oraz treściom specjalistycznym dla dietetyków dbamocud.pl i e-kursów “Psychologia dla dietetyka”, czy “Zaburzone odżywianie czy zaburzenia odżywiania”. Prowadzi szkolenia i webinary z zakresu psychodietetyki współpracując z portalem Psychologia w Polsce.

Zapraszamy do udziału w e-kursie Ani dotyczącym naprawy relacji z jedzeniem „Zaburzone odżywianie czy zaburzenia odżywiania?” E-kurs zawiera 10 bloków tematycznych z materiałami pdf., Kartami Pracy, nagraniami mp3. do pracy własnej i do głębokiej analizy swojej relacji z jedzeniem, swoim zdrowiem i ze sobą.
Ania przygotowała zniżkę -10% (na hasło: edytazajac) na zakup tego ekursu lub skorzystania z konsultacji psychodietetycznej online. Często nie wiemy jak bardzo nasza relacja z jedzeniem wpływa na nasze życie, dopóki nie znajdziemy czasu i przestrzeni na refleksje. Może to ten moment?

Posłuchaj podcastu Jak naprawić relację z jedzeniem?

Dodaj komentarz