Piękny salon Marty Szczepanik

Dom to oglądanie księżyca wschodzącego nad szałwią i towarzystwo kogoś, kogo można przywołać do okna, żebyście obejrzeli to razem. Dom jest tam, gdzie tańczysz z innymi, a taniec to życie.

Stephen King “Dallas ’63”

W każdym zakątku Twojego domu kryje się magia – Twoja własna. Przedmioty opowiadają historię Twoich wspomnień, gromadzą aromaty i zbierają dźwięki, z których składają się popołudnia. Dom jest jak sekretna szkatułka, w której przechowujesz swoje najważniejsze skarby: najbliższych sobie ludzi, drobiazgi noszące ślady Twoich wspomnień i samego siebie, w tej najbardziej surowej wersji.

 

Nagranie z Martą był dla mnie ważnym celem na mojej podcastowej liście. Obserwuję w największą przyjemnością to, co Marta tworzy i pokazuje na swoim instagramie. Od razu przyciągnęła mnie swoją osobowością i tym, że jej dom jest jak oaza spokoju. Dla mnie to chyba najważniejszy cel związany z tworzeniem ogniska domowego. Chciałabym, aby mój dom był miejscem, które przyciąga, ale też miejscem, które koi. Pielęgnowanie naszych czterech kątów, urządzanie ich, dobieranie dodatków czy stawianie świeżych kwiatów na stole to dla mnie równie ważna rzecz jak rozwój na innych polach. Co z mojego rozwoju, ze zmian, z nowych nawyków, jeśli mój dom jest obrazem, który nie budzi dobrych skojarzeń. O tak, jeśli mówimy o równowadze życiowej, to również na tym polu.

Zapraszam Was serdecznie!

 

 

 

Marta mówi o sobie

Odkąd pamiętam moją pasją jest urządzanie i stylizowanie wnętrz. Już jako mała dziewczynka siedziałam z nożyczkami nad katalogami IKEA, wycinając wszystko co można było i stylizowałam wyimaginowane wnętrza na kartkach papieru. Jako dorosła kobieta mogłam wykazać się dopiero podczas urządzania własnego domu. Od stycznia 2018 na poważnie mam swoje dwa miejsca w sieci: profil na instagramie @mrtszczepanik na którym dzielę się kadrami z mojego domu i który to w ciągu półtora roku zdobył ponad 30 tysięcy followersów. Oraz bloga o wnętrzach Marthousedecor, na którym publikuję inspiracje, moodboardy czy porady.

Mam 29 lat i zawodowo wiele lat związana byłam z dużymi korporacjami, na stanowiskach stricte związanych ze sprzedażą. Od listopada 2018 rozwijam także swoją markę biżuteryjną Sistone by MS.

 

Polecane przez Martę

Podczas naszej rozmowy Marta wspomniała o kilku rzeczach godnych polecenia:

Blog Lovingit
Blog Make home easier
Homebook

 

Dziękuję za wysłuchanie kolejnego podcastu. Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i komentarze. Dajcie koniecznie znać, co sądzicie! Zapraszam do subskrybcji mojego kanału na iTunes oraz Spotify. Dziękuję za wysłuchanie!