Wyzwanie Dziennik Rozwojowy trwa – za nami już kilka intensywnych dni i mnóstwo refleksji, które sprawią, że ten kwiecień będzie czasem szczególnym. Może bardziej rozwojowym niż lękowym? Dającym nadzieję?

Czas na rozdanie

Codzienne notowanie może być wymagającym zadaniem – szczególnie wtedy, gdy wydaje nam się, że czasu jest mniej niż kiedykolwiek w życiu. Liczę mocno na to, że wspólnie zmobilizujemy się do działania i zadbamy o motywację do działania. Przygotowałam dlatego kilka dodatkowych kopniaków motywacyjnych razem z Partnerami wyzwania. Podczas wyzwania na moim profilu na instagamie pojawią się rozdania, w których można zdobyć:

  • zestaw książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, które od czasów studiów jest jednym z najważniejszych wydawnictw dla mnie. Współpracowaliśmy wielokrotnie, a dzisiaj działamy wspólnie podczas wyzwania.
  • zestaw książek Wydawnictwa Sensus – z Sensusem wydałam wszystkie moje książki i tym bardziej cieszę się, że uczestnicy będą mogli otrzymać te, które dla nich wybrałam 
  • zestawy herbat firmy Teekanne – herbata jest moim ukochanym napojem, nie wyobrażam sobie bez niej dobrego dnia. I dlatego wybiorę dla zwycięzców rozdania herbacianego moje ulubione herbaty Teekanne i wyślę je wprost do ich domów 
  • wejściówkę na Wiosenne Warsztaty Psychologiczne online dla rodziców, które poprowadzę 25 kwietnia. Zapisy już się rozpoczęły, ale jedno miejsce zostawiam dla zwycięzcy rozdania.
  • bezpłatny udział w dowolnie wybranym kursie online, które prowadzę – w dowolnym czasie. Tutaj znajdują się wszystkie kursy, które prowadzę. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w kursie kiedy chce.

Pierwsze rozdanie z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne przekazało na rozdanie piękne książki, o których chcę Wam opowiedzieć. Dobra książka jest często najlepszym prezentem, jaki można sobie wyobrazić. Tworzy przestrzeń do rozwoju, pobudza wyobraźnię, zmienia życie i kieruje uwagę na możliwości, które kryją się w życiowych wyzwaniach. Już 10 kwietnia, parę minut przed 19:00 rozpoczniemy pierwsze rozdanie książkowe na moim profilu na instagramie. Oto książki, które trafią do zwycięzcy:

Glenn Schiraldi Siła rezyliencji

Lektura obowiązkowa dla osób, które chcą lepiej radzić sobie z kryzysem i budować swoją odporność psychiczną. Książka wypełniona jest wiedzą psychologiczną, ale też ćwiczeniami, które ułatwiają pracę nad rezyliencją w różnych obszarach życia.

Ann Bailey , Joseph Ciarrochi , Russ Harris Pożegnaj wagę

Inspirująca książka, w której opisane zostały techniki ACT. Dzięki nim praca nad sylwetką, utratą wagi i dbaniem o zdrowie fizyczne, jest łatwiejsza. Zamiast skupiać się jedynie na diecie i ruchu, dodajemy do całości też pracę nad emocjami.

Robert J. MacKenzie Dzieci o silnej woli

To jedna z tych książek, które pokazują “niegrzeczne” dziecko z zupełnie innej perspektywy. Dziecko jest w niej przedstawione nie jako wróg, a raczej mały człowiek, który potrzebuje określonych komunikatów, informacji i przede wszystkim klimatu do poprawy swojego zachowania. Takie rzeczy lubimy!

Wendy T. Behary Rozbroić narcyza

Jak poradzić sobie z osobą zapatrzoną w siebie? Co zrobić, jeśli związek z takim człowiekiem jest trudny, a jednocześnie dla nas ważny? Książka, oparta na technikach terapii schematów, przedstawia bardzo konkretne techniki, sprawdzone triki radzenia sobie z ludźmi, które mają osobowość narcystyczną.

Donna Frazier , Susan Forward Szantaż emocjonalny

Radzenie sobie z toksycznymi relacjami to nie tylko ucinanie takich kontaktów. Często musimy stanąć oko w oko z toksycznym człowiekiem – i to nie raz. Jak zbudować sobie tarczę ochronną? Jak przestać ulegać szantażom emocjonalnym i wziąć sprawy we własne ręce? Cudna książka!

Lisa W. Coyne, Amy R. Murrell Radość rodzicielstwa

Rodzicielstwo może być wielkim wyzwaniem – szczególnie wtedy, gdy dosłownie przytłaczają nas obowiązki, sprawy do załatwienia i zapamiętania oraz dziecięce emocje – w wielkim natężeniu. Ta książka jest odpowiedzią na rodzicielskie frustracje – pięknie prowadzi za rękę przez wiele najtrudniejszych emocji rodziców.

Rozdanie rozpoczyna się 10 kwietnia około 19:00 na moim profilu na instagramie. Zapraszam serdecznie i przypominam: można zapisać się do wyzwania w każdej chwili.