Przy nich moje książkowe oczekiwania rosną


Listopadowe projekty trwają. Dziennik Rozwojowy nadal towarzyszy wielu uczestnikom – trwa przecież 30 dni. Życiowy Kompas już skończył, ale kolejne osoby rozpoczynają swoje działania w ramach tego projektu. Oto mój upragniony listopad – oczywiście na miarę aktualnych możliwości. Dużo refleksji, kilka momentów zatrzymania, analiza tego, co ważne. I nadzieja – może z tych wszystkich przemyśleń wyniknie coś dobrego. Wierzę mocno w to, że właśnie te chwile na porządną refleksję mogą odmienić codzienność.

Czas na rozdanie

Codzienne notowanie może być wymagającym zadaniem – szczególnie wtedy, gdy wydaje nam się, że czasu jest mniej niż kiedykolwiek w życiu. Liczę mocno na to, że wspólnie zmobilizujemy się do działania i zadbamy o motywację do działania. Przygotowałam dlatego kilka dodatkowych kopniaków motywacyjnych razem z Partnerami wyzwania. Podczas wyzwania na moim profilu na instagamie pojawią się rozdania, w których można zdobyć:

  • zestaw książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, które od czasów studiów jest jednym z najważniejszych wydawnictw dla mnie. Współpracowaliśmy wielokrotnie, a dzisiaj działamy wspólnie podczas wyzwania.
  • zestaw książek Wydawnictwa Sensus – z Sensusem wydałam wszystkie moje książki i tym bardziej cieszę się, że uczestnicy będą mogli otrzymać te, które dla nich wybrałam.
  • zestaw książek Wydawnictwa Otwartego – z którym miałam przyjemność wielokrotnie współpracować. Książki idealnie pasują do listopadowych projektów.
  • zestaw książek Wydawnictwa Insignis – które zawsze zaskakuje książkami, które koniecznie chcę u siebie mieć. Tym razem w rozdaniu pojawi się jedna z moich ulubionych książek w życiu!
  • zestaw książek Wydawnictwa Kompania Mediowa, z którym dopiero się poznajemy, ale zapowiada się bardzo przyjemna znajomość. Tych książek jestem bardzo ciekawa!
  • wejściówkę na Zimowe Warsztaty Psychologiczne dotyczące kryzysu, które poprowadzę w styczniu 2021. Zapisy zostaną otwarte na końcu listopada, ale jedno miejsce już dzisiaj zostawiam dla zwycięzcy rozdania.
  • bezpłatny udział w dowolnie wybranym kursie online, które prowadzę – w dowolnym czasie. Tutaj znajdują się wszystkie kursy, które prowadzę. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w kursie kiedy chce.

Rozdanie z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym

książkowe oczekiwania

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne przekazało na rozdanie piękne książki, które są częścią mojej własnej biblioteczki. Kiedy w ręce wpada kolejny egzemplarz wypełniony po brzegi psychologią, oczekiwania rosną. Od takich książek chcę więcej, czekam na więcej. Nastawiam się też na to, że praca z nimi nie będzie łatwa. Są takie książki, które przez wiele miesięcy są wciąż otwarte, a na małych karteczkach powstają kolejne zapiski. Książki takie jak te mają zmieniać życie – cieszę się, że w tym rozdaniu będzie można je zdobyć.

24 listopada rozpoczęliśmy rozdanie książkowe związane z listopadowymi projektami rozwojowymi Życiowy Kompas i Dziennik Rozwojowy na moim profilu na instagramie. Oto książki, które trafią do zwycięzców:

Paul Gilbert Uważne współczucie

To jedna z najważniejszych książek, jakie przeczytałam w ostatnich latach. Choć słowo przeczytałam może być tutaj nieodpowiednie. Tę książkę się pochłania, ale też ćwiczy się przy niej cierpliwość. Trzeba dać sobie chwilę na przemyślenie ważnych fragmentów, przeanalizowanie ich. Jest wspaniała, a temat współczucia jest bardzo ważny w osobistym rozwoju.

Jakiś czas temu na moim blogu pojawił się artykuł o współczuciu i o litości – zapraszam serdecznie.

An Bailey, Joseph Ciarrochi, Russ Harris Pożegnaj wagę

Choć nie zajmuję się na co dzień psychodietetyką (takie rzeczy robi Ania Paluch), zatapiam się w niej od czasu do czasu – głównie dla siebie. Ta książka może być dobrym przewodnikiem nie tylko w trakcie odchudzania, ale też podczas pracy nad zdrowym stylem życia. Mnóstwo ćwiczeń (co uwielbiam!) pomaga przetłumaczyć teorię na praktykę.

Sławomir Jarmuż Paradoksalna psychologia

Och, takie książki trzeba uwielbiać! Z jednej strony mamy strony wypełnione konkretnymi badaniami naukowymi pokazanymi w taki sposób, że aż chce się czytać dalej. Z drugiej strony mamy podane na tacy odpowiedzi na pytania, które możemy sobie czasem zadawać. Świat wypełniony jest przekonaniami – o człowieku, o świecie, o tym, jak trzeba budować relacje. Które z nich są prawdziwe?

Glenn Schiraldi Siła rezyliencji

Nareszcie. Choć na moim blogu (jeszcze) nie ma recenzji tej książki, polecam ją bardzo często. To jedna z najlepszych książek o rezyliencji, jaką czytałam. Autorka w bardzo przyjemny sposób pokazuje różne techniki radzenia sobie z życiowymi trudnościami i zadaje pytania, które sprawiają, że zaczynamy zwracać uwagę na rozwiązania, a nie tylko na kłopoty. Choć po taką książkę sięgnęłabym pewnie w kryzysie, jej treści są mocnym rozwojowym kopniakiem bez względu na moment w życiu.

Rozdanie Życiowy Kompas rozpoczęło się 9 listopada i trwało 7 dni. Jeśli chcesz popracować w ramach tego projektu, możesz zapisać się w każdej chwili. Życiowy Kompas będzie dostępny do końca listopada.

Listopadowe wyzwania są częścią moich przygotowań do kolejnej edycji kursu Stań się najlepszą wersją siebie. Lubię działać nie tylko przy samym kursie, ale też na blogu. Wyzwania, nowe projekty i pomysły na wprowadzenie tematu kursu, to dla mnie czysta radość.

Kurs Stań się najlepszą wersją siebie wystartował 20 listopada. Zapisy nadal są możliwe. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, kliknij w guzik poniżej.

3 komentarze

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *