łatwiej w roli mamy

Szczęśliwe rodzicielstwo jest w zasięgu ręki – mocno w to wierzę i wielokrotnie tego doświadczam. Łatwiej w roli mamy? To możliwe. Często jednak szczęśliwe rodzicielstwo wydaje się planem nie do zrealizowania – głównie ze względu na zachowania dziecka, które wydają się nie do opanowania. A gdyby tak ster tkwił wciąż w rękach rodzica? A gdyby tak okazało się, że mamy mnóstwo sposobów, narzędzi i trików, które ułatwiają cały proces wychowywania młodego człowieka?

Tak, rodzicielstwo można sobie ułatwić albo utrudnić. Zapraszam po potężną dawkę ułatwiaczy.

Zapraszam na warsztaty psychologiczne online dla rodziców Łatwiej w roli mamy, które odbędą się 20 listopada 2021. Wszystkie szczegóły związane z pokojem warsztatowym online otrzymają osoby zapisane na spotkanie.


Kilka słów o tymCo wydarzy się podczas warsztatu

Warsztaty Łatwiej w roli mamy dla to spotkanie online skierowane do rodziców. Warsztat rozpocznie się o 15:00 i skończy o 18:00. Przewiduję w tym czasie 15-minutową przerwę, dzięki której nabierzemy energii do mocnej psychologicznej pracy w drugiej części spotkania. Uczestnicy wyjdą ze spotkania ze skrzynką narzędziową, która będzie dla nich wsparciem w dalszym rozwoju.

Oprócz części wykładowej, uczestnicy będą mieli dostęp do ćwiczeń oraz znajdzie się też miejsce na krótką sesję pytań i odpowiedzi.

sprawdźCzy ten warsztat Łatwiej w roli mamy jest dla Ciebie

Program warsztatu dotyczy rodzicielstwa i radzenia sobie z całym wachlarzem zachowań dziecka, które mogą być dla wielu z nas wielkim wyzwaniem.

Program warsztatu Łatwiej w roli mamy został uszyty na miarę osób, które:

 • chcą zadbać o lepszą komunikację ze swoim dzieckiem – chcą porozumienia, a nie frustracji, ciepła a nie irytacji.
 • chcą wzmocnić relację z dziećmi i zadbać o ich długofalowy rozwój
 • chcą konkretnych narzędzi, sposobów i metod, które mogą wykorzystać niemal od razu w budowaniu szczęśliwszych relacji z dzieckiem
 • chcą mieć większy wpływ na zachowanie swoich dzieci

Kilka słów o tymczego dowiesz się podczas szkolenia

Podczas projektowania tego warsztatu zastanawiałam się przede wszystkim nad tym, co byłoby najlepszym prezentem dla sfrustrowanego rodzica. A gdyby każdy z nas mógł dostać czarodziejską różdżkę, która w magiczny sposób odmienia te zachowania dziecka, które najczęściej wyprowadzają z równowagi? Macham taką różdżką i w mgnieniu oka znikają zachowania, które odbierają mi siły?

Niestety nie wiem, jak stworzyć ten czarodziejski przedmiot, ale (opierając się o to, nad czym pracuję z moimi klientami jak i o własne doświadczenia) jestem przekonana, że jest wiele rzeczy, które przypominają działanie magicznej różdżki. Podczas warsztatu zajmiemy się kilkoma sferami zachowań dziecka oraz sposobami na radzenie sobie z nimi.

Komunikacja rodzic – dziecko

Co zamiast kar? Jak “zapanować” nad dzieckiem? Co zrobić, aby moje dziecko zaczęło mnie słuchać? Relacja rodzica i dziecka często najeżona jest negatywnymi emocjami, siecią przekonań i oczekiwań. W tej części warsztatu zajmiemy się:

 • skutecznymi sposobami na życzliwą i wspierającą komunikację z dzieckiem nawet w tych najbardziej kryzysowych momentach
 • metodami budowania odpowiedzialności dziecka za jego zachowanie wobec rodzica
 • pomysłami na to, czym zastąpić manipulację dzieckiem (kary, szantaż, obietnice nie do spełnienia)

Dziecko i inni ludzie

Relacje dziecka z innymi ludźmi często mogą wiązać się z dużym stresem, a może nawet z niezadowoleniem. Jak zadbać o to, aby dziecko rozumiało wagę takich relacji? Jak połączyć zasady dobrego wychowania z dziecięcą asertywnością? W tej części warsztatu zajmiemy się takimi tematami:

 • jak wytłumaczyć dziecku różnicę między asertywnością, która opiera się o dobre wychowanie a uległością?
 • jak wyznaczyć granice rodziny i jak uczyć dziecko ich respektowania?

Dziecko i rodzeństwo

Relacje rodzeństwa to często pole minowe. Czy jest możliwe zbudowanie szczęśliwej atmosfery między dziećmi? Co zrobić, aby dzieci częściej się kochały niż nienawidziły? Jak zadbać o budowanie ich silnej relacji? W tej części warsztatu popracujemy nad:

 • tworzeniem podstaw komunikacji między dziećmi
 • określaniem stopnia ingerencji rodzica w relacje rodzeństwa
 • modelowaniem zachowań, które umacniają relację między dziećmi

Jaki jestkoszt udziału w warsztacie Łatwiej w roli mamy?

Udział w warsztacie kosztuje 200 zł.

Cena zawiera:

 • udział w 3-godzinnym warsztacie online prowadzonym przeze mnie
 • obszerne materiały szkoleniowe do wykorzystania we własnym zakresie w domu
 • zaświadczenie udziału wydane przez Psychologia w Polsce Sp. z o.o.

kilka słów o tymdlaczego warto ze mną pracować

Edyta Zając
 • od ponad 10 lat regularnie prowadzę szkolenia indywidualne i grupowe z ludźmi , którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i pracować nad sobą w różnych aspektach. Spędziłam setki godzin z osobami z różnych miejsc na świecie. Pracowałam z uczniami, studentami, kobietami długotrwale bezrobotnymi, pracownikami i dyrektorami firm, a także z ludźmi, którzy zdecydowali się na wielką zmianę w swoim życiu.
 • opieram się na sposobach, które mają szansę na wykorzystanie w prawdziwym życiu. Jestem praktykiem, dlatego zamiast teoretyzowania, chcę Ci zaproponować konkretne sposoby, pomysły do wprowadzenia w życie i drobne i większe ulepszenia, które poprawią jakość Twojego życia.
 • podczas szkoleń dbam o dobór metod do osób dlatego właśnie podczas spotkania otrzymasz narzędzia, techniki i triki, które dopasujesz do siebie tak, aby działać tak skutecznie jak tylko to możliwe.

Tegoroczne Warsztaty PsychologiczneKalendarz warsztatów

wrzesień, 2021

Brak wydarzeń

listopad, 2021

20lis15:00- 18:00Łatwiej w roli mamyJesienne Warsztaty Psychologiczne


Garść informacji o tymJak się zapisać?

Zapisy już się rozpoczęły, możesz w każdej chwili zarezerwować swoje miejsce. Pamiętaj, że dokonanie płatności gwarantuje Ci miejsce na sali szkoleniowej.

Możesz zgłosić chęć udziału w warsztacie na dwa sposoby:

 • napisz do mnie maila na adres szkolenia@edytazajac.pl
 • dokonaj zakupu biletu klikając w poniższy link

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie maila na adres szkolenia@edytazajac.pl

Opinie uczestniczek

Magdalena Michalak (całość dostępna tutaj):

Nie chcę Wam zdradzać treści warsztatów, ponieważ Edyta włożyła OGROM pracy w jego przygotowanie. Wiem na pewno, że będę chciała zgłębić pojęcie rezyliencji (czyli umiejętności dopasowania się do zmieniających się w życiu warunków, tzw. adaptacja). Edyta bardzo wiele poruszanych zagadnień bardzo obrazowo utrwalała nam w głowie, posługując się symbolami, m.innymi diamentu, który okazuje się być węgielkiem po przejściach. Bogatym w przeżycia, doświadczenia, mądrość.
Każda uczestniczka otrzymała taki symboliczny diament, który można sobie włożyć do torebki lub portfela i pamiętać o nim w trudniejszych momentach. Dla mnie to swoisty amulet na szczęście, który od soboty stale mi towarzyszy. Napiszę Wam jeszcze, że jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu Edyty i ogromu serca oraz zaangażowania, które przyczyniło się do wysokiej jakości przygotowanego przez nią spotkania z nami.

Iza Czaplewska:

Warsztaty z Edytą, to było coś bardzo mi potrzebnego w zeszłym roku. Przyjechałam w góry w kryzysie, w gorszym nastroju i z poczuciem, że nie wiem, w którą stronę iść. Spotkanie z Edytą wyposażyło mnie w narzędzia, które pozwoliły mi ruszyć do przodu. Zrozumiałam swoją aktualną sytuację i zobaczyłam czego potrzebuję, by dobrze się czuć. Oprócz tego wspaniała atmosfera, którą stworzyła Edyta sprzyjała dzieleniu się historiami z życia. W ten sposób poznałam kilka wspaniałych dziewczyn i mogłyśmy razem rozmawiać o tym, co nas na te warsztaty przywiodło. Pół roku minęło i mam poczucie, że to było bardzo dobre pół roku. Nie działam już po omacku, umiem rozpoznawać u siebie pewne schematy i jest mi dużo łatwiej ogarnąć się w trudniejszych momentach. Przede wszystkim czuję się jednak zabezpieczona na wypadek kolejnego kryzysu w życiu. Dzięki Edycie i jej warsztatom mam przygotowaną instrukcję dla siebie na gorszy czas: jak działać, by sobie z tym poradzić. Polecam z całego serca wyjazd na te warsztaty!

Karolina (o Zimowych Warsztatach Psychologicznych):

Bardzo chciałbym Ci podziękować za warsztaty, które zorganizowałaś w Krakowie. Cieszę się, że się zdecydowałam wziąć w nich udział. Spędzony z Tobą i pozostałymi dziewczynami czas był dla mnie wielkim prezentem od losu. Raczej jestem introwertykiem, więc otwieranie się i rozmowa o emocjach czy ogólnie bardzo osobistych tematach nie jest czymś co zdarza mi się wśród osób, które dopiero co poznaję. Pomimo tego podczas Twoich warsztatów miałam poczucie swobody oraz dużej otwartości do słuchania ze strony pozostałych uczestniczek. Pozwoliło mi to na bezstresowe przejście przez poszczególne etapy warsztatów, które były moim zdaniem idealnie dobrane i każdy z nich dodawał kolejną porcję wiedzy i podwyższenia mojej świadomości nie tylko w zakresie pewności siebie. Właśnie kolejna rzecz jaka mnie niesamowicie ucieszyła, pomimo tego, że warsztaty dotyczyły pewności siebie, to tematy, nad którymi pracowałyśmy obejmowały znacznie szersze spektrum, pokazuje to jak wiele elementów w zakresie psychologi się ze sobą łączy, daje to do myślenia jak praca nad jednym aspektem może wpłynąć pozytywnie na inne elementy naszego życia.