Marzył mi się Trening Szczęścia – porządny zestaw ćwiczeń, narzędzi, materiałów oraz pomysłów na szczęśliwe i satysfakcjonujące życie. Kiedy jednak myślę o dążeniu do szczęścia, nie potrafię szukać odpowiedzi jedynie w tej jasnej i tęczowej części codzienności. Szczęście wykluwa się z kryzysów. Szczęście zakrada się w mroku, powoli rozświetla codzienność, jest blaskiem, który odgania czarne chmury. Dążenie do szczęścia przypomina żonglerkę. Czasem w rękach mamy radość, a czasem wątpliwości. Sięgamy po smutek, który wkrótce zmienimy na coś zupełnie innego. Dobrze byłoby znaleźć rozwiązania, które pomogą w osiąganiu szczęśliwego stanu.

Zapraszam na Letnie Warsztaty Psychologiczne, które odbędą się w lipcu tego roku online. Przygotowałam program wypełniony psychologicznymi ćwiczeniami, potężną dawką wiedzy i inspiracjami, które pozwolą uczestniczkom lepiej radzić sobie z sytuacjami wymagającymi i tworzyć bardziej spełnione życie. Dążenie do szczęścia to nie tylko pielęgnowanie pozytywnego nastawienia – to również stawianie czoła trudnym sytuacjom.


Letnie Warsztaty Psychologiczne dla to spotkanie online. Warsztat rozpocznie się o 10:00 i skończy o 13:00. Przewiduję w tym czasie 15-minutową przerwę, dzięki której nabierzemy energii do mocnej psychologicznej pracy w drugiej części spotkania. Uczestnicy wyjdą ze spotkania ze skrzynką narzędziową, która będzie dla nich wsparciem w dalszym rozwoju.

Zapraszam do udziału maksymalnie 24 osoby. Oprócz części wykładowej, uczestnicy będą mieli dostęp do ćwiczeń oraz znajdzie się też miejsce na krótką sesję pytań i odpowiedzi.

Program warsztatu opracowałam tak, abyśmy miały okazję zająć się tematem niezwykle ważnym. Roboczo nazywam go Treningiem Szczęścia. Dla wielu osób szczęście jest ważnym celem w życiu. Okazuje się jednak, że nie wystarczy skupić się jedynie na blaskach naszego życia – szczęście przecież rodzi się z kryzysów, trudnych sytuacji i momentów, w których zastanawiamy się nad swoją dalszą drogą. Trening Szczęścia, na który zapraszam moje uczestniczki wiąże się właśnie z tymi tematami. Porażka. Odrzucenie. Osamotnienie. Wątpliwości związane ze sobą i swoimi możliwościami. Wszystko to nakreśla obraz życiowej satysfakcji. Chciałabym, abyśmy przekształciły ten szkic w porządny plan pięknej przyszłości.

Program Letnich Warsztatów Psychologicznych został uszyty na miarę osób, które:

 • mają trudność w radzeniu sobie z odrzuceniem w relacjach – odczuwają bardzo boleśnie nie tylko konflikty czy zakończenie relacji, ale też mocno przeżywają drobne incydenty i niewielkie zgrzyty w związkach z ludźmi.
 • nie radzą sobie najlepiej z odrzuceniem ich pomysłów – poszukują akceptacji swoich celów, planów. Szukają potwierdzenia u bliskich tego, czy ich marzenia, związki z innymi ludźmi, szalone pomysły, mają sens.
 • czują, że ich poczucie szczęścia zależy od tego, co sądzą na ich temat inni ludzie. Uzależniają swoją życiową satysfakcję od czyjejś pochwały.
 • czują się odpowiedzialni za szczęście innych ludzi – starają się za wszelką cenę im pomóc, wyręczyć, poukładać im życie, znaleźć rozwiązanie. Mają wrażenie, że odnoszą przy tym porażkę.
 • pozwalają, aby inni ludzie podejmowali za nich decyzję. Czasem może nawet tego oczekują? Jednocześnie czują, że żyją pod dyktando.
 • szukają wskazówek i porad opartych o solidną wiedzę psychologiczną
  chcą być szczęśliwe żyjąc SWOIM życiem

Radzenie sobie z odrzuceniem i porażką

Popracujemy nad tym, jak zbudować wewnętrzną siłę, która pozwoli na konfrontację z odrzuceniem i porażką. Co zrobić, aby brak czyjejś akceptacji nie zniechęcił do realizacji celów? Jak zadbać o to, aby czyjaś aprobata lub jej brak nie wpływały na podejmowanie własnych decyzji. Odrzucenie jest niezwykle trudnym doświadczeniem – czy to odrzucenie pomysłów, planów na życie czy odrzucenie w relacji. Dlatego przygotowałam zestaw ćwiczeń i narzędzi, dzięki którym uczestniczki określą swój styl reagowania na trudne sytuacje, a także rozpoczną pracę nad nawykami, które wspierają w tych trudnych momentach. W tej części warsztatu tworzymy tarczę ochronną, która broni naszego szczęścia.

Określenie obszaru odpowiedzialności

Określimy mapę odpowiedzialności, czyli przewodnik po relacjach z innymi ludźmi. Poczucie odpowiedzialności za życie bliskich nam osób jest ważne, jednak powinno mieć pewne granice. Gdzie one się znajdują? Jak stwierdzić, że przekraczamy te granice? Uczestniczki będą miały okazję sprawdzić się w tym zakresie, ale też określić, czy one same pozwalają, aby inni ludzie przekraczali ich granice.

Budowanie zestawu uszczęśliwiających cech

Jakie nawyki i zachowania wspierają w budowaniu szczęścia? Jakie przyzwyczajenia sprawiają, że na własne życzenie oddalamy od siebie satysfakcję życiową? Podczas tej części warsztatu uczestniki poznają Wielką Siódemkę Dobrych Cech oraz opracują plan rozwojowy, który umożliwi im rozwój osobisty właśnie w tym kierunku.


Udział w warsztacie kosztuje 200 zł.

Cena zawiera:

 • udział w 3-godzinnym warsztacie online prowadzonym przeze mnie
 • obszerne materiały szkoleniowe do wykorzystania we własnym zakresie w domu
 • zaświadczenie udziału wydane przez Psychologia w Polsce Sp. z o.o.

 • od ponad 9 lat regularnie prowadzę szkolenia indywidualne i grupowe z ludźmi , którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i pracować nad sobą w różnych aspektach. Spędziłam setki godzin z osobami z różnych miejsc na świecie. Pracowałam z uczniami, studentami, kobietami długotrwale bezrobotnymi, pracownikami i dyrektorami firm, a także z ludźmi, którzy zdecydowali się na wielką zmianę w swoim życiu.
 • opieram się na sposobach, które mają szansę na wykorzystanie w prawdziwym życiu. Jestem praktykiem, dlatego zamiast teoretyzowania, chcę Ci zaproponować konkretne sposoby, pomysły do wprowadzenia w życie i drobne i większe ulepszenia, które poprawią jakość Twojego życia.
 • podczas szkoleń dbam o dobór metod do osób dlatego właśnie podczas spotkania otrzymasz narzędzia, techniki i triki, które dopasujesz do siebie tak, aby działać tak skutecznie jak tylko to możliwe.

lipiec, 2021

wrzesień, 2021

październik, 2021


Zapisy już się rozpoczęły, możesz w każdej chwili zarezerwować swoje miejsce. Pamiętaj, że dokonanie płatności gwarantuje Ci miejsce na sali szkoleniowej.

Możesz zgłosić chęć udziału w warsztacie na dwa sposoby:

 • napisz do mnie maila na adres szkolenia@edytazajac.pl
 • dokonaj zakupu biletu na stronach warsztatów

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie maila na adres szkolenia@edytazajac.pl

Opinie uczestniczek

Magdalena Michalak (całość dostępna tutaj):

Nie chcę Wam zdradzać treści warsztatów, ponieważ Edyta włożyła OGROM pracy w jego przygotowanie. Wiem na pewno, że będę chciała zgłębić pojęcie rezyliencji (czyli umiejętności dopasowania się do zmieniających się w życiu warunków, tzw. adaptacja). Edyta bardzo wiele poruszanych zagadnień bardzo obrazowo utrwalała nam w głowie, posługując się symbolami, m.innymi diamentu, który okazuje się być węgielkiem po przejściach. Bogatym w przeżycia, doświadczenia, mądrość.
Każda uczestniczka otrzymała taki symboliczny diament, który można sobie włożyć do torebki lub portfela i pamiętać o nim w trudniejszych momentach. Dla mnie to swoisty amulet na szczęście, który od soboty stale mi towarzyszy. Napiszę Wam jeszcze, że jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu Edyty i ogromu serca oraz zaangażowania, które przyczyniło się do wysokiej jakości przygotowanego przez nią spotkania z nami.

Iza Czaplewska:

Warsztaty z Edytą, to było coś bardzo mi potrzebnego w zeszłym roku. Przyjechałam w góry w kryzysie, w gorszym nastroju i z poczuciem, że nie wiem, w którą stronę iść. Spotkanie z Edytą wyposażyło mnie w narzędzia, które pozwoliły mi ruszyć do przodu. Zrozumiałam swoją aktualną sytuację i zobaczyłam czego potrzebuję, by dobrze się czuć. Oprócz tego wspaniała atmosfera, którą stworzyła Edyta sprzyjała dzieleniu się historiami z życia. W ten sposób poznałam kilka wspaniałych dziewczyn i mogłyśmy razem rozmawiać o tym, co nas na te warsztaty przywiodło. Pół roku minęło i mam poczucie, że to było bardzo dobre pół roku. Nie działam już po omacku, umiem rozpoznawać u siebie pewne schematy i jest mi dużo łatwiej ogarnąć się w trudniejszych momentach. Przede wszystkim czuję się jednak zabezpieczona na wypadek kolejnego kryzysu w życiu. Dzięki Edycie i jej warsztatom mam przygotowaną instrukcję dla siebie na gorszy czas: jak działać, by sobie z tym poradzić. Polecam z całego serca wyjazd na te warsztaty!

Ania (o Zimowych Warsztatach Psychologicznych)

Minął już tydzień od naszego spotkania, a ja wciąż myślami wracam do tego dnia.. Była to niesamowicie ciekawa lekcja, która myślę, że na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Ja- cicha, skromna i niepewna siebie dziewczyna, w końcu zrozumiałam, że każdy z nas ma sobie ” to coś”. „Coś”, co sprawia, że jestem wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Poznałam swoje wartości i teraz wiem, jak sterować sobą i swoim życiem,  by być szczęśliwa. Powolutku wdrażam zmiany w swoje życie i już czuję się lepiej! A jak to mówią, najlepsze dopiero przed nami… 🙂

Karolina (o Zimowych Warsztatach Psychologicznych):

Bardzo chciałbym Ci podziękować za warsztaty, które zorganizowałaś w Krakowie. Cieszę się, że się zdecydowałam wziąć w nich udział. Spędzony z Tobą i pozostałymi dziewczynami czas był dla mnie wielkim prezentem od losu. Raczej jestem introwertykiem, więc otwieranie się i rozmowa o emocjach czy ogólnie bardzo osobistych tematach nie jest czymś co zdarza mi się wśród osób, które dopiero co poznaję. Pomimo tego podczas Twoich warsztatów miałam poczucie swobody oraz dużej otwartości do słuchania ze strony pozostałych uczestniczek. Pozwoliło mi to na bezstresowe przejście przez poszczególne etapy warsztatów, które były moim zdaniem idealnie dobrane i każdy z nich dodawał kolejną porcję wiedzy i podwyższenia mojej świadomości nie tylko w zakresie pewności siebie. Właśnie kolejna rzecz jaka mnie niesamowicie ucieszyła, pomimo tego, że warsztaty dotyczyły pewności siebie, to tematy, nad którymi pracowałyśmy obejmowały znacznie szersze spektrum, pokazuje to jak wiele elementów w zakresie psychologi się ze sobą łączy, daje to do myślenia jak praca nad jednym aspektem może wpłynąć pozytywnie na inne elementy naszego życia.