To ciężar. Ileż można wytrzymać? Jak długo to wszystko potrwa? Czy naprawdę można mieć dość swoich czterech ścian? A może marzenie o tym, aby mieć więcej czasu na życie rodzinne i mniej na pracę dziś jest przekleństwem?

Kwiecień w domu może zapowiadać się jako kolejny akt dramatu, jakie napisało Ci życie. Może już dziś frustracja jest nie do zniesienia, a Ty marzysz o tym, aby wrócić do przeszłości i docenić to, co było? Chciałabym przygotować dla Ciebie magiczną różdżkę i jednym machnięciem sprawić, że to, dzieje się dzisiaj, zamienia się w nieprzyjemny sen.

Lista Przeżyć kwietnia

Chciałabym, aby wszystko błyskawicznie wróciło na poprzednie tory. Nie mam niestety żadnej magii w zasięgu ręki oprócz jednej rzeczy: listy przeżyć kwietnia

Czas na szukanie ukojenia i granie tymi kartami, jakie mamy przed sobą.

Granie tymi kartami, jakie mam przed sobą – to jedno z moich ulubionych zdań, które wspierają mnie w codzienności. Zamiast marzyć o tym, żeby mój świat stał się idealny, sprawdzam, jakie mam możliwości i wykorzystuję je na 100%. W doskonałych okolicznościach miałabym wokół siebie armię ludzi do pomocy przy dzieciach. W doskonałych okolicznościach pracowałabym z kilkunastoosobowym zespołem, który realizowałby moje plany. Gotowałabym tylko dla przyjemności a nie dlatego, że taka jest część moich obowiązków. Ktoś sprzątałby mi dom każdego dnia.

Idealne okoliczności – uśmiecham się na tę myśl, bo wiem, że nie ma opcji, aby się pojawiły. Zaistnieć może jednak coś innego: przestrzeń na to, aby moje frustracje rozpłynęły się. 

Dziś zapraszam Cię do stworzenia listy przeżyć kwietnia – to mój ulubiony sposób na radzenie sobie z nadmiarem obowiązków i stresu. Dzięki małej liście przeżyć wciskam w codzienność drobiazgi, które sprawiają, że wyskakuje z kołowrotka i po prostu przeżywam życie.

Zaplanuj przeżycia miesiąca

Dzisiaj chcę zaprosić Cię do zadbania o swoje przeżycia w kwietniu – jak co miesiąc. Dla wielu z nas ten miesiąc będzie wielką próbą. Dobrze byłoby sobie to ułatwić.

Oto moja Lista Przeżyć kwietnia:

Stworzyłam arkusz, dzięki któremu planowanie przeżyć kwietnia może być łatwiejsze. Poniżej znajdziecie dwa arkusze – pusty, do wypełnienia według swojej wizji i pomysłu i mój własny arkusz, który ja będę realizować. Co zrobić? Zastanowić się nad tym, jak dodać blasku do tego miesiąca. Co zrobić, aby poczuć energię w tym czasie i najprostsze na świecie zadowolenie ze swojego życia? Czasem potrzebujemy tak niewiele – odpoczynku przy świetle świec, spokojnego wieczoru z piękną muzyką, wieczoru spa we własnych czterech ścianach czy wyjścia do kina. Czasem możemy marzyć o tych rzeczach, które ciągle odkładaliśmy na później. Może to jest ten czas na ich realizację?

Oto krótka instrukcja dla każdego z Was:

 1. Zapełnij przeżyciami wszystkie miejsca na arkuszu. Możliwości jest wiele – czasem wystarczy sprawdzić, co dzieje się w bliższej i nieco dalszej okolicy. Możliwości jest wiele:
  • wystawy
  • Miesiąc odkrywania muzyki – wybierz jednego wykonawcę, którego twórczość chcesz poznać lepiej i słuchaj jego utworów jak najczęściej w tym miesiącu
  • wizyty w muzeum
  • wypad do kina
  • teatrzyk dla dzieci
  • szkolenie
  • warsztat rozwojowy
  • warsztat artystyczny
  • wyjazd za miasto lub do innego miasta
  • skorzystanie z atrakcji turystycznej we własnej miejscowości lub w najbliższym mieście
  • udział w festiwalu (np. festiwal smaku – można wypróbować wspaniałe jedzenie!)
 2. Dodaj do arkusza te rzeczy, które odkładasz na wieczne później. Wyobraź sobie na przykład coś takiego:
  • porządki w szafie
  • wieczór domowego spa – kilka godzin!
  • spotkania z różnymi osobami
  • nowe rodzinne tradycje (np. planowanie roku)
  • ciekawe sposoby na spędzenie wieczora z bliską osobą (dość rutyny)
  • testowanie ciekawych przepisów
  • skorzystanie z opcji darmowych wejściówek na wydarzenia
  • udział w zajęciach fitness – pokazowych, pierwszych po to, aby sprawdzić coś nowego

A tu dodatkowy zbiór inspiracji, które przygotowałam z moimi wspaniałymi instagramowymi dziewczynami.

Co z tego będę mieć?

Tworzenie takiej listy przeżyć jest sposobem na dodanie życia do życia. Fajnie jest działać na 100%, realizować cele, szukać sposobów na zwiększenie produktywności. To coś wspaniałego. Niestety w chwili, gdy skupiamy się tylko na pracy, obowiązkach i kolejnych celach, tracimy z oczu rzeczywistość, nie umiemy cieszyć się codziennością. Wciąż żyjemy w przyszłości, planach, osiągnięciach, które mamy na wyciągnięcie ręki. Co więcej, bardzo często wyrzucamy sobie to, że jeszcze coś nie zostało zrobione, nadal nie jesteśmy na kolejnym etapie rozwoju. A może to, że jeszcze nie ma sukcesu wiąże się z tym, że nigdy nie odpuszczamy? Nie dajemy sobie szansy na oddech, na docenienie codziennego życia, na tworzenie sobie swojej “książki wspomnień” zamiast książeczki oszczędnościowej. Realizowana lista przeżyć to kopniak motywacyjny, częsty, mocny, konkretny. Dzięki niej nawet jeśli upadniesz czy poniesiesz porażkę, będziesz mieć zawsze poczucie, że masz do czego wracać – do dobrego życia. Dla mnie to cudny bonus.

 

Arkusze z listą przeżyć kwietnia mogą wylądować na Twoim mailu. Znajdziesz w nim moje arkusze (z tłem i bez niego) oraz puste arkusze, które możesz zapełnić swoimi pomysłami:

To co, żyjemy bardziej? Jak wygląda Wasza lista przeżyć kwietnia? Co chcielibyście jeszcze przeżyć w kwietniu?