Nadzieja unosi się w powietrzu. Słyszę ją w szalonym śpiewie ptaków, który nie ustaje nawet na chwilę. Widzę ją w zieleni listków na drzewach, które uparcie zaczynają zaczynają wszystko od nowa. Raz jeszcze spróbują wznieść się nieco wyżej – może dziś w nocy wreszcie sięgną gwiazd?

Maj to preludium. Nadal jest jeszcze początkiem, zapowiedzią pięknych zmian i obietnicą ciepła, które wkrótce mnie otoczy. Nawet jeśli siedzę ukryta pod rudym kocem, a o deszcz uderzają krople deszczu, to już jest maj. Teraz będzie tylko lepiej.

Lista Przeżyć maja

Nie ma takiej możliwości, abym zaproponowała Ci teraz magiczną różdżkę, która wszystko odmieni. Chciałabym, oczywiście, ale tego nie zrobię. Brutalna prawda wygląda tak, że magiczną różdżkę musisz zrobić sobie sama. 

Magiczna różdżka to sposób na odmienienie swojego życia, który nie wymaga kiwnięcia palcem. Czasem pragniemy zmian w małżeństwie, w sferze zawodowej, w stylu życia. Więcej ćwiczyć, mniej jeść, pamiętać o codziennej pielęgnacji, utrzymywać porządek w domu lub czytać więcej mądrych książek. Możesz chcieć… wszystko. Nie ma jednak możliwości, aby jakakolwiek upragniona zmiana wydarzyła się bez Twojego udziału. Jeśli jakakolwiek zmiana wydarzy się bez kiwnięcia palcem przez Ciebie, możesz się spodziewać, że to nie będzie nic przyjemnego.

Dziś zapraszam Cię do stworzenia listy przeżyć maja – to mój ulubiony sposób na radzenie sobie z nadmiarem obowiązków i stresu. Dzięki małej liście przeżyć wciskam w codzienność drobiazgi, które sprawiają, że wyskakuje z kołowrotka i po prostu przeżywam życie.

Zaplanuj przeżycia miesiąca

Dzisiaj chcę zaprosić Cię do zadbania o swoje przeżycia w maju – jak co miesiąc. Dla wielu z nas ten miesiąc będzie wielką próbą. Dobrze byłoby sobie to ułatwić.

Oto moja Lista Przeżyć maja:

Stworzyłam arkusz, dzięki któremu planowanie przeżyć kwietnia może być łatwiejsze. Poniżej znajdziecie dwa arkusze – pusty, do wypełnienia według swojej wizji i pomysłu i mój własny arkusz, który ja będę realizować. Co zrobić? Zastanowić się nad tym, jak dodać blasku do tego miesiąca. Co zrobić, aby poczuć energię w tym czasie i najprostsze na świecie zadowolenie ze swojego życia? Czasem potrzebujemy tak niewiele – odpoczynku przy świetle świec, spokojnego wieczoru z piękną muzyką, wieczoru spa we własnych czterech ścianach czy wyjścia do kina. Czasem możemy marzyć o tych rzeczach, które ciągle odkładaliśmy na później. Może to jest ten czas na ich realizację?

Oto krótka instrukcja dla każdego z Was:

 1. Zapełnij przeżyciami wszystkie miejsca na arkuszu. Możliwości jest wiele – czasem wystarczy sprawdzić, co dzieje się w bliższej i nieco dalszej okolicy. Możliwości jest wiele:
  • wystawy
  • Miesiąc odkrywania muzyki – wybierz jednego wykonawcę, którego twórczość chcesz poznać lepiej i słuchaj jego utworów jak najczęściej w tym miesiącu
  • wizyty w muzeum
  • wypad do kina
  • teatrzyk dla dzieci
  • szkolenie
  • warsztat rozwojowy
  • warsztat artystyczny
  • wyjazd za miasto lub do innego miasta
  • skorzystanie z atrakcji turystycznej we własnej miejscowości lub w najbliższym mieście
  • udział w festiwalu (np. festiwal smaku – można wypróbować wspaniałe jedzenie!)
 2. Dodaj do arkusza te rzeczy, które odkładasz na wieczne później. Wyobraź sobie na przykład coś takiego:
  • porządki w szafie
  • wieczór domowego spa – kilka godzin!
  • spotkania z różnymi osobami
  • nowe rodzinne tradycje (np. planowanie roku)
  • ciekawe sposoby na spędzenie wieczora z bliską osobą (dość rutyny)
  • testowanie ciekawych przepisów
  • skorzystanie z opcji darmowych wejściówek na wydarzenia
  • udział w zajęciach fitness – pokazowych, pierwszych po to, aby sprawdzić coś nowego

A tu dodatkowy zbiór inspiracji, które przygotowałam z moimi wspaniałymi instagramowymi dziewczynami.

Co z tego będę mieć?

Tworzenie takiej listy przeżyć jest sposobem na dodanie życia do życia. Fajnie jest działać na 100%, realizować cele, szukać sposobów na zwiększenie produktywności. To coś wspaniałego. Niestety w chwili, gdy skupiamy się tylko na pracy, obowiązkach i kolejnych celach, tracimy z oczu rzeczywistość, nie umiemy cieszyć się codziennością. Wciąż żyjemy w przyszłości, planach, osiągnięciach, które mamy na wyciągnięcie ręki. Co więcej, bardzo często wyrzucamy sobie to, że jeszcze coś nie zostało zrobione, nadal nie jesteśmy na kolejnym etapie rozwoju. A może to, że jeszcze nie ma sukcesu wiąże się z tym, że nigdy nie odpuszczamy? Nie dajemy sobie szansy na oddech, na docenienie codziennego życia, na tworzenie sobie swojej “książki wspomnień” zamiast książeczki oszczędnościowej. Realizowana lista przeżyć to kopniak motywacyjny, częsty, mocny, konkretny. Dzięki niej nawet jeśli upadniesz czy poniesiesz porażkę, będziesz mieć zawsze poczucie, że masz do czego wracać – do dobrego życia. Dla mnie to cudny bonus.

 

Arkusze z listą przeżyć maja mogą wylądować na Twoim mailu. Znajdziesz w nim moje arkusze (z tłem i bez niego) oraz puste arkusze, które możesz zapełnić swoimi pomysłami:

To co, żyjemy bardziej? Jak wygląda Wasza lista przeżyć maja? Co chcielibyście jeszcze przeżyć w maju?