Lista przeżyć października


lista przeżyć października

Jesień próbuje rozgościć się w naszym życiu. Zabiera kilka minut każdego dnia, otula ciepłem domowego ogniska, zwraca uwagi na przemijający czas i owiewa twarz chłodniejszym wiatrem. Coś się zmieniło. Tę zmianę można wyczuć w powietrzu, usłyszeć w nieco inaczej brzmiącym śpiewie ptaków. Kuchnia wypełnia się innymi zapachami, a kubek gorącej herbaty rozgrzewa inaczej niż kilka tygodni temu. Październik nie pozwala o sobie zapomnieć i trochę zmusza mnie do bardziej intensywnego niż zwykle poszukiwania magii.

Jesienne miesiące mogą być trudne, to jasne. Możemy jednak zrobić, co się da, aby ten czas wypełniony był działaniem, które tworzy nam piękne życie.

Lista przeżyć października

Dziś zapraszam Cię do stworzenia listy przeżyć października – zamiast skupiania się na negatywach tego czasu, dodajmy do niego trochę głębi i magii.

Zaplanuj przeżycia miesiąca

Zadbaj o to, aby październikowe dni były zarówno czasem realizacji planów jak i okazją do odpoczynku. Zadbaj o dużo relaksu, ładowania baterii i tworzenia przyjaznej przestrzeni w swoim domu. Postaraj się otoczyć się ochronnym płaszczem pozytywnych emocji.

Dzisiaj chcę zaprosić Cię do zadbania o swoje przeżycia w październiku – jak co miesiąc.

Oto moja Lista Przeżyć października

lista przeżyć października

Stworzyłam arkusz, dzięki któremu planowanie przeżyć października może być łatwiejsze. Poniżej znajdziesz dwa arkusze – pusty, do wypełnienia według swojej wizji i pomysłu i mój własny arkusz, który ja będę realizować.

Co zrobić? Zastanowić się nad tym, jak dodać blasku do tego miesiąca. Pomyśl o tym, co możesz zrobić, aby poczuć energię w tym czasie i najprostsze na świecie zadowolenie ze swojego życia. Czasem potrzebujemy tak niewiele – odpoczynku przy świetle świec, spokojnego wieczoru z piękną muzyką, wieczoru spa we własnych czterech ścianach czy wyjścia do kina. Czasem możemy marzyć o tych rzeczach, które ciągle odkładaliśmy na później. Może to jest ten czas na ich realizację?

Oto krótka instrukcja obsługi Listy Przeżyć

Zapełnij przeżyciami wszystkie miejsca na arkuszu. Możliwości jest wiele – czasem wystarczy sprawdzić, co dzieje się w bliższej i nieco dalszej okolicy. Możliwości jest wiele:

 • wystawy
 • Miesiąc odkrywania muzyki – wybierz jednego wykonawcę, którego twórczość chcesz poznać lepiej i słuchaj jego utworów jak najczęściej w tym miesiącu
 • wizyty w muzeum
 • wypad do kina
 • teatrzyk dla dzieci
 • szkolenie
 • warsztat rozwojowy
 • warsztat artystyczny
 • wyjazd za miasto lub do innego miasta
 • skorzystanie z atrakcji turystycznej we własnej miejscowości lub w najbliższym mieście
 • udział w festiwalu (np. festiwal smaku – można wypróbować wspaniałe jedzenie!)

Dodaj do arkusza te rzeczy, które odkładasz na wieczne później. Wyobraź sobie na przykład coś takiego:

 • porządki w szafie
 • wieczór domowego spa – kilka godzin!
 • spotkania z różnymi osobami
 • nowe rodzinne tradycje (np. planowanie roku)
 • ciekawe sposoby na spędzenie wieczora z bliską osobą (dość rutyny)
 • testowanie ciekawych przepisów
 • skorzystanie z opcji darmowych wejściówek na wydarzenia
 • udział w zajęciach fitness – pokazowych, pierwszych po to, aby sprawdzić coś nowego

A tu dodatkowy zbiór inspiracji, które przygotowałam z moimi wspaniałymi instagramowymi dziewczynami.

lista przeżyć październik

Co z tego będę mieć?

Tworzenie takiej listy przeżyć jest sposobem na dodanie życia do życia. Fajnie jest działać na 100%, realizować cele, szukać sposobów na zwiększenie produktywności. To coś wspaniałego. Niestety w chwili, gdy skupiamy się tylko na pracy, obowiązkach i kolejnych celach, tracimy z oczu rzeczywistość, nie umiemy cieszyć się codziennością. Wciąż żyjemy w przyszłości, planach, osiągnięciach, które mamy na wyciągnięcie ręki. Co więcej, bardzo często wyrzucamy sobie to, że jeszcze coś nie zostało zrobione, nadal nie jesteśmy na kolejnym etapie rozwoju. A może to, że jeszcze nie ma sukcesu wiąże się z tym, że nigdy nie odpuszczamy? Nie dajemy sobie szansy na oddech, na docenienie codziennego życia, na tworzenie sobie swojej „książki wspomnień” zamiast książeczki oszczędnościowej. Realizowana lista przeżyć to kopniak motywacyjny, częsty, mocny, konkretny. Dzięki niej nawet jeśli upadniesz czy poniesiesz porażkę, będziesz mieć zawsze poczucie, że masz do czego wracać – do dobrego życia. Dla mnie to cudny bonus.

Arkusze z listą przeżyć października mogą wylądować na Twoim mailu. Znajdziesz w nim moje arkusze (z tłem i bez niego) oraz puste arkusze, które możesz zapełnić swoimi pomysłami:

  To co, żyjemy bardziej? Jak wygląda Wasza lista przeżyć października? Co chcielibyście jeszcze przeżyć w październiku?

  Co o tym sądzisz?

  Napisz coś!

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *