Efektywność to robienie rzeczy dobrze, skuteczność to robienie właściwych rzeczy.

Peter Drucker

 

Niektóre cele niosą w sobie ekscytację i niechęć. Są piękne, budujące, wieszczą zmiany i piękne życie. Jednocześnie jednak łączą się z pracą, wysiłkiem, nowymi nawykami i działaniem, które niekoniecznie jest tak kuszące jak sam cel. Dobrze jest mieć na koncie napisaną książkę. Wspaniale jest patrzeć na efekt pracy. Jednak ten cudowny efekt to godziny spędzone przy laptopie, w bibliotece, nad wynikami badań i teoriami, które mają stanowić podparcie dla tego, co znajdzie się w książce. Dobrze mieć piękne ciało. Ale zwykle te mocne, wysportowane mięśnie pamiętają dobrze wysiłek treningu i zmęczenie po minutach spędzonych w ruchu.

Dobrze mieć wysprzątany dom.

Dobrze mieć na koncie tysiąc przeczytanych książek.

Dobrze jest wspominać przebiegnięty maraton.

Dobrze patrzy się na wybudowany dom.

 

Każdą z tych rzeczy łączy jedno: skupienie na celu. Produktywność. Skuteczność.

 

 

Aplikacje i strony, o których wspomniałam w podcaście:

 

Dziękuję za wysłuchanie mojego osiemnastego podcastu 🙂 Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i komentarze. Daj koniecznie znać, co sądzisz! Zasubskrybuj mnie na iTunes oraz Spotify. Dziękuję za wysłuchanie!

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu - spędziłam mnóstwo czasu, tworząc go dla Ciebie. Tym bardziej będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie znak! Bez informacji od Ciebie, ten blog nie jest kompletny. Bądźmy zatem w kontakcie!

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza - Twoje wnioski, przemyślenia i uwagi są dla mnie na wagę złota. Czytam je wszystkie i na ich podstawie tworzę kolejne artykuły.
  • Podziel się linkiem do tego artykułu - jeśli to, co napisałam jest dla Ciebie pomocne, interesujące lub poruszające, daj znać o nim znajomych i prześlij go dalej.
  • Dołącz do mnie na instagramie - to tam znajdziesz drobiazgi z mojego codziennego życia, moje własne wzloty i upadki w walce o harmonię, a także mnóstwo zdjęć przedstawiających to, jak staram się realizować swoje pasje, a nawet jak buduję dom na wsi.
  • Dołącz do mnie na facebooku - oprócz wszelkich aktualnych informacji, znajdziesz tam linki do ciekawych akcji, promocji książkowych, artykułów z innych stron i inspirujących filmików.
  • Zapisz się do newslettera - znajdziesz tam mnóstwo inspiracji, tekstów i pomysłów, których nie znajdziesz na blogu.