oczekiwania wobec dzieci

Na moim nosie znów lądują okulary. Wiem doskonale, że bez nich zgubiłabym drogę do dzisiejszego celu. Czułabym, że brnę przez chaos myśli, bezradnie szukam czegokolwiek, co pozwoli mi pewnie stanąć na nogach. Tak naprawdę to bardzo stare okulary. Sklejam je moją upartością i bezustannie poprawiam je na nosie. Okulary przekonań i oczekiwań sprawiają, że patrzę na świat w określony sposób. Widzę ludzi w takich barwach, jakie nadają im moje szkła. Czasem widzę ich niewyraźnie, czasem wręcz jaskrawo dostrzegam każdą drobną cechę.

Świat każdego z nas zbudowany jest z oczekiwań i przekonań. Przeróżne doświadczenia, trudne momenty, potknięcia i sukcesy sprawiły, że w naszej głowie buduje się obraz tego, jacy są inni ludzie, jaki jest świat. Czy ludzie są przyjaźni czy może zawsze chcą mnie wykorzystać? Czy można zaufać obcej osobie czy raczej trzeba być ostrożnym? Jak powinna zachowywać się kobieta? Jak powinien zachowywać się mężczyzna? Co to znaczy grzeczne dziecko?

Dziecko utkane z przekonań – oczekiwania wobec dzieci

Dzisiaj przygotowałam dla Was Zeszyt Rozwojowy Dziecko, który możecie wykorzystać do pracy nad sobą w roli rodzica. Dbanie o rozwój dziecka wymaga wysiłku, uważności, gotowości do podejmowania przeróżnych wyzwań i do pokonywania własnych ograniczeń. To, co jest niezwykle ważne, to refleksja. Mocno wierzę w to, że dobry rodzic pozwoli sobie od czasu do czasu na zastanowienie się nad tym, jak wygląda jego rodzicielstwo. Jeśli do tego pozna swoje oczekiwania wobec dzieci, ma szansę na działanie.

Jestem bardzo ciekawa Waszych wniosków!

Pobierz pytania w formie zeszytu ćwiczeń

Przygotowałam dla Ciebie pytania w formie zeszytu ćwiczeń. Na arkuszach Zeszyt Ćwiczeń – dziecko znajdziesz pytania i miejsce na odpowiedzi. Myślę, że taki osobisty dokument dotyczący Twojego rodzicielstwa może być ważnym kawałkiem Twojego rozwoju. Sprawdź, jakie masz oczekiwania wobec dzieci, a następnie oceń, czy mają one szansę na realizację.

👉 Tworzenie klimatu akceptacji, zaangażowania i odpowiedzialności
👉 Radzenie sobie ze stresem i z kryzysem
👉 Rozwiązywanie kryzysów emocjonalnych dziecka

To kilka tematów, którymi zajmiemy się podczas 12-tygodniowego Treningu Umiejętności Wychowawczych. Zaczynamy już niedługo!

📅 Ruszamy 13 sierpnia, pracujemy razem 3 miesiące
🌎 Kurs odbywa się w całości online
👥 Każdy uczestnik kursu otrzymuje 12 lekcji, bierze udział w godzinnym szkoleniu online i ma możliwość skorzystania z konsultacji mailowych przez cały czas trwania kursu

Zapisy trwają!