Oczytane dzieci


Rodzina oczytana nałogowo – wypowiadam te słowa głośno i czuję tę energię. Spokój. Potrafię wyobrazić sobie wieczory spędzone pod wielkim kocem, z moim mężem po prawej stronie i naszymi dziećmi, które wpychają się między nas, szukają sobie najwygodniejszego miejsca, ściskają pod pachą poduszkę lub nakrywają swoje stopy drugą warstwą koca. Widzę kominek, w którym trzaskają kawałki drewna. Widzę biały dzbanek wypełniony moją herbatą i kilka kubeczków z gorącą czekoladą z piankami. Gdzieś obok wypala się świeca. Na moich kolanach leży pies, który od pierwszej minuty dzielnie udaje, że śpi.

Nastaje cisza.

Biorę do rąk książkę i jak zwykle przesuwam dłoń po tytule i nazwisku autora. To taka mała celebracja. Gdzieś na świecie jest przecież człowiek, który tworzy piękne rzeczy dla dzieci. Dzięki kolejnym kartom książki, dotkniemy lekko jego duszy. Dzięki kolejnym zdaniom, stanie się on częścią naszego życia.

Rodzina oczytana nałogowo – tego właśnie pragnę.

Jak dołączyć do projektu Oczytane Dzieci?

✨ postaw przed sobą cel, że w ciągu najbliższych 52 tygodni (zacznij kiedykolwiek!) przeczytasz dziecku (lub dzieciom) 52 książki – czyli jedną tygodniowo

✨ dziel się w grupie swoimi odkryciami – wstaw zdjęcie książki tygodnia, opisz krótko, o czym jest książka (ale nie zdradzaj za wiele!), powiedz, dlaczego warto sięgnąć po tę książkę (lub daj znać, dlaczego nie zachęcasz do lektury).

✨ zaglądaj do mnie na bloga – co jakiś czas pokażę u siebie nasze książkowe odkrycia

✨ korzystaj z bibliotek, odkrywaj stare tytuły, włącz dziecku audiobooka, szukaj inspiracji, rób listy książek do przeczytania – świat książek dla dzieci jest zachwycający i rozwija się w niezwykłym tempie

✨ dołącz do zabawy instagramowej. Stworzyłam hashtag #oczytanedzieci – oznaczaj nim koniecznie swoje książkowe odkrycia. Jeśli dodasz do zdjęcia mnie @edytazajac, zobaczę Twoje zdjęcia i pokażę je pewnie u siebie.