Jak często zdarza Ci się wypowiadać słowa klątwy „Nie mam czasu…”?

Nie mam czasu brzmi jak klątwa. Wystarczy wypowiedzieć te słowa, a świat przestaje dyskutować i dopasowuje się do tego, co za nimi stoi. Jeśli mi powiesz, że nie masz na coś czasu, ja nie mam żadnych argumentów, aby przekonać Cię, że jest inaczej. Nie udowodnię Ci przecież, że masz ten czas, nie podam Ci na tacy kilku wolnych godzin, nie zmienię też Twojego spojrzenia na to, jak wygląda Twój dzień. Jeśli mówisz Nie mam czasu na… masz rację. Klątwa zaczyna działać.

Nie mam czasu to informacja wprost: nie mam wpływu na daną sferę mojego życia. Nie mam czasu: na rozmowę z bliską osobą, na wyjście ze znajomymi, na ogarnięcie stosu prania, wyjście na spacer, zaplanowanie menu, zrobienie dla siebie porządnego śniadania, relaks, zabawę z dziećmi, ćwiczenia, czytanie książek, hobby. Mimo tego, że chcę naprawić relację z bliską osobą, tęsknię za beztroskimi spotkaniami ze znajomymi, lubię mieć posprzątany dom, jest wspaniała pogoda na spacer, chcę lepiej się odżywiać, jestem wyczerpana, chcę dbać o moją więź z dziećmi, od kilku lat obiecuję sobie, że zacznę regularnie ćwiczyć, czytanie mnie relaksuje, chcę zrobić wreszcie coś dla siebie – nie mam czasu.

Gdzie w takim razie schował się ten czas?

Wyobraź sobie teraz nieco inny scenariusz. Życie bez klątwy Nie mam czasu. To opowieść o kimś, kto staje w obliczu kryzysu, trudności, własnego przeziębienia, nagłej zmiany planów, problemów finansowych lub jakiegokolwiek innego kryzysu lub wyzwania życiowego. Ten właśnie człowiek może spokojnie zająć się niespodziewaną sytuacją i na niej koncentrować swoje wysiłki. Nie musi dodatkowo stresować się tysiącami niedokończonych zadań, zaległościami, niepewnością, stresem nieogarniania życia i poczuciem bezradności. Nie. Gdy życie jest zorganizowane, w kryzysie zajmujesz się tylko kryzysem/

Dobrze zacząć pracę nad wymarzoną zmianą od określenia sfer rozwoju, czyli tak naprawdę od dokończenia zdania: Mam dość….

Przyjrzyj się swojej codzienności zastanów się, czy któraś z poniższych odpowiedzi opisuje Twój stan:

 • Mam dość spóźniania się i zapominania o ważnych rzeczach.
 • Mam dość tłumaczenia się z bałaganu, chaosu albo niezrealizowanych zobowiązań.
 • Mam dość poczucia, że nie radzę sobie z codziennością.
 • Mam dość chaosu i niepokoju, które mi wciąż towarzyszą.
 • Mam dość wrażenia, że nie mam wpływu na swoje życie.
 • Mam dość obiecywania sobie, że od poniedziałku, nowego miesiąca czy nowego roku zacznę dbać o to, co ważne. O siebie.

Każde mam dość… jest Twoją wskazówką na rozwojowej mapie. Możesz stopniowo działać, stawiać kolejne kroki i budować coraz większą cierpliwość, spokój i zadowolenie z siebie. To od Ciebie zależy efekt. Zawsze powtarzam, że wszystko ma znaczenie. Małe rzeczy tworzą wielkie zmiany. Duże kroki milowe dają satysfakcję. Działaj!

Kurs Organizacja od A do Z to chyba najbardziej oczywisty dla mnie projekt. Zawsze powtarzam, że bez porządnej organizacji nie mogłabym nawet marzyć o tym, aby łączyć ze sobą wszystkie moje role i spokojnie realizować te wszystkie zadania, które pojawiają się na mojej liście. Organizacja daje mi to wspaniałe poczucie, że jestem na bieżąco ze swoim życiem. Mam na nie wpływ, wyznaczam cele i w końcu doprowadzam do realizacji moich planów. Chcę przecież wszystkiego: ciepłego domu, szczęśliwych dzieci, zadowolonego męża. Wszystko to wymaga czasu – na rozmowy, randki, tworzenie rodziny, a nawet najbardziej prozaiczne sprzątanie domu. Chcę otaczać siebie miłością własną, na którą też trzeba czasu. Biegła znajomość języków obcych nie jest efektem zapisania na kartce celu – trzeba wielu godzin nauki. Aktywność sportowa, przeczytane książki, odpoczynek, świadomy relaks – gdzieś to wszystko trzeba upchnąć, poukładać, przypilnować.

Organizacja jest moim sposobem na łączenie różnych kawałków życia w piękną układankę. Kurs, który stworzyłam jest wszystkim, co wiem o organizacji i wszystkim, co może pomóc też Tobie w otaczaniu się spokojem.

Ten kurs stworzyłam dla Ciebie, jeśli:

 • nie chcesz wciąż być człowiekiem zajętym, chcesz być kimś skutecznym
 • nie chcesz się spóźniać, być w wiecznym niedoczasie i stresie
 • nie chcesz tylko reagować na to, co się wydarzy. chcesz tworzyć to, co się wydarza w Twoim życiu.
 • nie chcesz czuć się ofiarą okoliczności – w trudnych momentach chcesz radzić sobie jeszcze lepiej
 • szukasz spokoju, porządku i sposobów na opanowanie chaosu

Kilka modułów – 10 tygodni pracy

Kurs składa się z trzech modułów. Każdy moduł to kilka lekcji. W każdym tygodniu poznasz kolejny temat, wykonasz ćwiczenia i otrzymasz kilka wskazówek do wykorzystania. Podczas tego kursu popracujemy nad przekonaniami dotyczącymi organizacji i zarządzania czasem, a także opracujemy indywidualny organizer dla każdego uczestnika. Jeśli organizacja ma przynieść Ci upragnione efekty, musi być uszyta na Twoją miarę. W trakcie kursu przygotujesz dla siebie rozwiązania na przyszłość, opracujesz nowe metody i poznasz sposoby, które wzbogacą Twoje dalsze działania. Poniżej znajdziesz tematy poszczególnych lekcji.

Zależy mi na tym, aby każdy moduł przyniósł Ci konkretne rozwiązania i pomysły na działanie. Jeżeli w Twoim życiu często pojawia się chaos i czujesz przeciążeniem nadmiarem obowiązków, zacznij wprowadzać zmiany jak najszybciej. Nie warto czekać na magiczny moment, w którym ktoś podaruje Ci kilka dodatkowych godzin. Zrób sobie taki moment. Zrób sobie wiele takich momentów. Wykorzystam wszelkie znane mi metody, teorie psychologiczne i cały zasób mojej wiedzy, aby wesprzeć Cię w tworzeniu Twojej własnej, szczęśliwej opowieści o spokojnej codzienności.

Po kilku edycjach kursu Organizacja od A do Z i pracy z 240 osobami, przychodzę do Ciebie z nowymi pomysłami na współpracę w ramach tego projektu. Oprócz standardowej pracy z kursem, możesz też wykorzystać opcję Kurs*. Ten pomysł skierowany jest do osób, które chcą popracować ze mną podczas indywidualnych sesji. Podczas spotkań możemy przeanalizować to, nad czym pracujesz podczas kursu lub pogłębić ważny dla Ciebie temat.

Zapraszam Cię do udziału w edycji, która rozpoczyna się 14 października 2022. Zapisy już się rozpoczęły, możesz w każdej chwili zarezerwować swoje miejsce. Jeśli chcesz wziąć udział w kursie wcześniej, możesz zakupić kurs w dowolnej chwili. Rozpoczniesz go od razu po dokonaniu płatności – kurs potrwa standardowo 10 tygodni.

390 zł

750 zł

 • Jak długo trwa kurs?

  Kurs Organizacja od A do Z trwa 10 tygodni. Oznacza to, że każdy uczestnik otrzymuje 10 lekcji, ma możliwość skorzystania z mojego wsparcia mailowego oraz otrzymuje dostęp do nagrania godzinnego szkolenia o błędach organizacyjnych. Staramy się, aby ten czas był wypełniony zdobywaniem wiedzy oraz stopniowym organizowaniem swojego życia.

 • Jak wygląda praca z kursem?

  Podczas 10-tygodniowego kursu raz w tygodniu otrzymasz ode mnie materiały w formacie .pdf, które możesz wydrukować i wykorzystywać do swojej pracy rozwojowej. W czasie kursu otrzymasz dostęp do nagrania godzinnego szkolenia. Poznasz najczęściej pojawiające się błędy w organizacji swojego życia i dowiesz się co zrobić, aby ułatwić sobie życie. Organizacja wcale nie musi być skomplikowana! Jeśli potrzebujesz mojego profesjonalnego wsparcia, możesz skorzystać z opcji konsultacji mailowych przez cały czas trwania kursu.

  Dodatkowo zachęcam Cię do pracy z e-bookiem „Wyznaczanie granic sobie”, który otrzymasz w drugiej połowie kursu.

 • Czy mogę wziąć udział w kursie, jeśli mieszkam za granicą?

  Oczywiście. Kurs odbywa się całkowicie online, co umożliwia nam współpracę bez względu na to, gdzie mieszkasz. Lekcje otrzymujesz raz w tygodniu i pracujesz wtedy, gdy masz możliwość. W razie potrzeby możesz skorzystać z opcji konsultacji mailowych ze mną, a ja odpisuję na takie wiadomości w ciągu kilku dni.

  Jeśli pytasz o płatność za kurs, mam też dobrą wiadomość. Uruchomiłam płatności za pomocą systemu PayPal. Możesz dzięki temu bez trudności opłacić udział w kursie.

 • Jak często organizowany jest kurs?

  Zwykle staram się, aby kurs odbywał się raz w roku. Data najbliższej edycji znajduje się w kalendarzu.

 • Czy mogę wziąć udział w kursie poza edycją?

  Oczywiście. Kurs można rozpocząć w dowolnym momencie. W takiej sytuacji cena kursu nieco się zmienia. Twoja inwestycja to wtedy 390 zł, zamiast 350 zł. Możesz zakupić kurs w dowolnym momencie tutaj.

 • W jaki sposób umówię się na dwie sesje w pakiecie Kurs*?

  Umów się na spotkanie na stronie sesji. Jeśli kurs* został opłacony, nie musisz już opłacać spotkań. Gdyby się okazało, że nie możesz znaleźć odpowiedniego terminu na spotkanie, napisz do mnie wiadomość na adres szkolenia@edytazajac.pl i już w pierwszej wiadomości określ swoje preferencje.

 • Ile osób może skorzystać z opcji Kurs*?

  Ze względu na to, że mój kalendarz sesji indywidualnych szybko się zapełnia, zapraszam do współpracy w ramach opcji Kurs* maksymalnie 4 osoby. W razie braku miejsc, otrzymasz od razu informację oraz zwrot (jeśli dokonasz wcześniej płatności). Jeśli nie chcesz czekać na maila ode mnie, możesz zadać pytanie o dostęp do wersji Kurs* poprzez maila szkolenia@edytazajac.pl.

 • Chcę komuś podarować kurs w prezencie. Jak to zrobić?

  Jeśli chcesz podarować komuś kurs Organizacja od A do Z, złóż zamówienie w sklepie, a w jego opisie dodaj informację o tym, komu chcesz podarować prezent. Otrzymasz ode mnie piękny voucher do pobrania, wydrukowania i włożenia do koperty.

 • Czy otrzymam fakturę?

  Tak, każdy uczestnik kursu otrzymuje ode mnie fakturę. Jeśli potrzebujesz dokumentu na inne dane niż te podane w przelewie, napisz do mnie wiadomość na szkolenia@edytazajac.pl.