Organizacja to jedno z najbardziej elektryzujących słów, jakie znam. Ma w sobie wszystko: nadzieję, determinację, działanie, motywację, moc. Osoba zorganizowana to dla mnie ktoś, kto nie tylko wie, do czego dąży w życiu, ale i działa tak, aby zrealizować nawet najbardziej ambitne cele. To ktoś, kto decyduje o tym, jak wygląda jego codzienność. Nie pozwala na to, aby otoczenie, inni ludzie, okoliczności sterowały nim – sam steruje swoim życiem. I choć, oczywiście, w życiu każdego człowieka wydarzają się trudne rzeczy, których nie można przewidzieć, w organizacji jest moc. Sama wielokrotnie zetknęłam się z najtrudniejszymi doświadczeniami, które niemal zawaliły mój świat. Za każdym jednak razem okazywało się, że ta moja organizacja dawała mi nową szansę. Pokazywała mi, że coś mam do powiedzenia, mam nad czymś kontrolę, są rzeczy, które mogę zrealizować.

Organizacja dla mnie to porządek, harmonia i bycie na bieżąco ze swoim życiem.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy organizacja jest Ci potrzebna, zapraszam Cię serdecznie do artykułu na moim blogu, w którym znajdziesz arkusz do pobrania. W arkuszu są pytania, dzięki którym możesz poeksplorować i spojrzeć na swoje życie z szerszej perspektywy.

5 najlepszych organizacyjnych porad

Organizacja to słowo, które przenika każdy obszar życia. Lepiej zorganizowana praca może przynieść więcej pożądanych efektów. Lepiej zorganizowana codzienność może dać więcej spokoju. Lepiej zorganizowane rodzicielstwo może uspokajać i ograniczać poczucie winy. Moje ukochane organizacyjne porady są ze mną każdego dnia:

  1. Zapisuj – pomysły, rzeczy do zrobienia, plany, filmy do obejrzenia, numery telefonów, szalone pomysły i kiełkującą wizję nowego projektu. Pamiętaj jednak o tym, aby zapisywać wszystko w jednym miejscu – im więcej karteczek, notesów, notesików, tym większy chaos.
  2. Planuj każdy dzień – dbaj o to, aby mieć wizję zadań, które są przed Tobą, ale też włącz w plan dbanie o siebie (np. poprzez ruch czy wartościowy posiłek)
  3. Wyrzucaj zbędne rzeczy – nie pozwól, aby niepotrzebne przedmioty przejmowały kontrolę nad Twoim domem, ale i nad Twoją energią.
  4. Zacznij dzień od zadania, które przyniesie Ci najwięcej efektów – takie zadanie jest najważniejsze i tak naprawdę nie ma znaczenia to, czy wiąże się ono ze sferą zawodową i prywatną.
  5. Szukaj łatwiejszych rozwiązań – nie próbuj komplikować sobie życia. Jeśli to jest możliwe, korzystaj ze skrótów, szukaj porady, nie wymyślaj niczego od początku.
[frontpage_news widget=”11168″]

Weź udział w kursie lub szkoleniu

To kurs, podczas którego pracujemy nad efektywnością, wykorzystywaniem czasu w 100% i działaniem w jak najbardziej produktywny sposób. Pokazuję w nim metody zarządzania zadaniami, wpływania na siebie i działania w zgodzie z priorytetami. Jak planować? Jak przystąpić do realizacji planu? Jak walczyć z własną niechęcią do działania?

Ten kurs jest wypełniony po brzegi nie tylko psychologią organizowania życia, ale też moimi własnymi trikami, sposobami i strategiami, które wykorzystuję każdego dnia. Mocno wierzę w to, że dobra organizacja życia zapewnia nie tylko sukces, ale i sprawia, że znajdujemy miejsce na dbanie o siebie i na życiową równowagę.

Co to znaczy “efektywne”? To znaczy dające wyniki, których oczekujemy. Choć nie możemy dodać godzin do doby, nie możemy też zatrzymywać czasu czy regenerować się w błyskawiczny sposób, możemy dołożyć wszelkich starań, aby działać nie dla idei a dla celów, które mamy przed sobą. Prowadzenie własnego biznesu jest dla wielu osób idealnym rozwiązaniem – dla własnej firmy jesteśmy w stanie porzucać bezpieczne posady i ryzykować. W głowie mamy przecież wizję wielkiego sukcesu. Często jest jednak tak, że prowadzenie biznesu to nie tylko spełnianie marzeń, ale i mnóstwo trudności po drodze. Z własnego doświadczenia wiem, że większość z nich ogranicza lub usuwa właśnie efektywne zarządzanie czasem.

Takie słowa mogą trafić prosto w serce. Szczególnie trafiają wtedy, kiedy zastanawiamy się nad tym, co tak naprawdę znaczy słowo “sukces”, czym sukces jest w naszym życiu, o co chodzi. Po czym poznam, że sukces jest częścią mojego życia? Czy wciąż muszę do niego dążyć, czy może już go osiągnąłem?

Przekonania, jakie mamy w tym temacie, są często tym, co określa naszą życiową ścieżkę i wybory. To przekonania zachęcają nas do określonych działań lub trzymają z dala od decyzji, które mogłyby odmienić życie.

Zapraszam do udziału w szkoleniu online o budowaniu wspierających przekonań.

Zapraszam do udziału w kursach 5-dniowych

Program e-kursu dotyczy metod, które wpływają na produktywność. Z jednej strony zajmiemy się tym, jak działać, a z drugiej strony pokażę Ci dlaczego warto działać tak a nie inaczej. Popracujemy zarówno nad skutecznym wykonywaniem zadań, jak i nad tym, jakie masz do nich podejście i przekonania. Sprawdziłam te sposoby na sobie, ale i testowałam podczas szkoleń stacjonarnych oraz pracy z klientami indywidualnymi.

Program e-kursu dotyczy metod, które budują samodyscyplinę. Zajmiemy się zarówno rozumieniem tego, czym jest dyscyplina, jak i tworzeniem psychologicznej skrzynki narzędziowej, która umożliwi wzmacnianie tej cechy. Sprawdziłam te sposoby na sobie, ale i testowałam podczas szkoleń stacjonarnych oraz pracy z klientami indywidualnymi.