Talent określa co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest. Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego.

Terry Pratchett “Czarodzicielstwo”

Kiedy ponad dwa lata temu zaprosiłam kilkanaście osób do wspólnej pracy nad Magazynem Psychologicznym BANG! wiedziałam przynajmniej jedną rzecz. Miałam pewność, że każda z tych osób ma talent, który sprawi, że powstanie coś wyjątkowego. I choć niektóre z nich nadal są mi znane jedynie z wirtualnej przestrzeni, obserwowanie ich poczynań online zawsze dawało mi jakąś wizję tego, kim są. I wiecie co? Właśnie wydaliśmy ósmy numer Magazynu Psychologicznego BANG! Jest do pobrania, jest darmowy i z wielką dumą, jako Redaktor Naczelna, chciałabym Wam go pokazać. Możecie od dziś pobrać go za darmo i zaczytywać się w psychologii przez najbliższe 3 miesiące.

Tradycyjnie każda strona Magazynu wypełniona jest artykułami, które mówią o przeróżnych kolorach psychologii. Poniżej zostawiam link, a teraz zobaczcie, co znajdziecie w magazynie:

💡 Digital natives – pokolenie zespolone z technologią – ciekawy artykuł o “ludziach zanurzonych w internecie”, czyli o osobach urodzonych po roku 1995. Iga Stanek napisała coś bardzo interesującego.

💡 Wpływ podróżowania na rozwój sfery psychicznej? – uwielbiam ten temat i bardzo zgadzam się z tym, co napisała Domi Szura. Jeśli potrzebujecie jeszcze kilku argumentów za podróżowaniem – bardzo Wam polecam tekst wypełniony po brzegi psychologią.

💡3 sposoby na asertywne odmawianie to artykuł mojej niezastąpionej Anny Paluch tworzącej blog Dbam o cud. Bardzo ważna kwestia została poruszona już we wstępie – rzeczywiście częściej jesteśmy narażeni na stres niż na pytania o budowę komórki roślinnej. A co by się stało, gdyby już maluchy wiedziały o tym, jak asertywnie odmawiać?

💡Jak to się robi w… Meksyku? – to seria wywiadów, która pokazuje różne realia pracy psychologa. Tym razem Magdalena Leszko, która prowadzi stronę Akademia Seniorów, zapytała Psicologa Melissa Hernández – Jaczewska o to, jak wygląda praca psychologa w Meksyku.

💡Psycholog o książce… „Bez granic” – książki związane z psychologią sportu są ulubionym tematem Joanny Kotek – psychologa sportu (oczywiście!) i oto mamy ciekawe spojrzenie na biografię zdobywcy 14 złotych medali olimpijskich, Michaela Phelpsa.

💡Pomoce: fidget spinner – w naszym Magazynie zawsze też znajdziecie ciekawe sposoby na wykorzystywanie dość popularnych rzeczy do pracy psychologicznej. Czas na jedną z najpopularniejszych zabawek ostatnich lat.

💡Do czego jest nam potrzebne świadome oddychanie?Anita Michalska od pewnego czasu pracuje ze swoimi klientami coachingowymi i uczestnikami szkoleń właśnie za pomocą technik oddechowych. To niezwykle interesujący temat i nie taki błahy! Polecam ten artykuł przede wszystkim tym osobom, które potrzebują w życiu się zatrzymać. I pożyć.

💡Coraz szybciej, coraz więcej… Problem z napadowym objadaniem się – bardzo, bardzo ważny temat, który staje się dużym problemem dla wielu osób.

💡 Psycholog o filmie: „Już za tobą tęsknię”Magda Kowalska opowiada w tym numerze Magazynu o jednym z moich ulubionych filmów wszechczasów. Rozdzierający, momentami też okrutny i trudny, ale równocześnie piękny i dający nadzieję.

💡Czym jest nastawienie na rozwój? – czym jest i jak się nastawić właśnie tak? A co jeśli takie właśnie nastawienie jest pierwszym (koniecznym!) krokiem do wprowadzenia jakichkolwiek zmian w życiu?

💡Pozytywna dyscyplina przy stole – znakomity artykuł od Marty Szpojdy tworzącą stronę Zdrowe Emocje o tym, jak budować wspierającą atmosferę przy stole. No właśnie. Temat szalenie ważny, szczególnie dla tych rodziców, którzy za “jeszcze jedną łyżeczkę” dają nagrodę lub karzą za niezjedzony obiad. BARDZO ważny temat!

💡Dlaczego warto być psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym? – to jeden z moich ulubionych nurtów psychologicznych. Uwielbiam takie podejście do pracy z klientami. Olga Olszewska, prowadząca Szkołę Psychoterapii Crescentia napisała o tym, dlaczego praca terapeuty jest tak satysfakcjonująca.

💡Jak radzić sobie z brakiem zaufania do drugiej osoby? – ten tekst to tak naprawdę instrukcja obsługi braku zaufania. Bardzo dobra rzecz.

 

 

A oprócz artykułów znajdziecie w Magazynie kilka dobrych książek, które polecamy (od Wydawnictwo MUZA SA i Czarna Owca), polecamy kilka wspaniałych osób, które obserwujemy całą redakcją (na przykład Katarzyna Bieleniewicz Tuż przy uchu, Słucham Gadam i hania.es)

 

 

Chodźcie koniecznie, pobierajcie i dajcie znać, co sądzicie

Pobierz