Pomysły na zmianę mogą nas atakować każdego dnia. Wystarczy bardziej świadomie rozejrzeć się wokół siebie. Zmiana w relacjach, zmiana w stylu życia, zmiana przestrzeni, nowe usprawnienie w kuchni lub pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia. Gdy te wszystkie pomysły przychodzą do głowy, wiele wydaje się możliwe. Problem jednak tkwi w tym, że z morza planów trudno wybrać coś, co rzeczywiście pasuje do tu i teraz. A może trudne jest też to, że nasze pomysły ulatują wraz z kolejną myślą?

Dziś zapraszam do rozmowy o konkretach, czyli o tym, jak dokładnie zadziałać. Co zrobić, aby pomysł stał się rzeczywistością i kawałkiem wielkiej życiowej zmiany. Czas na nowy odcinek Podcastu o psychologii!

Kilka słów wyciągniętych z tego podcastu:

  • Moim ulubionym sposobem na radzenie sobie z planami, inspiracjami jest spisywanie pomysłów na konkretne działania w notatkach w telefonie i później regularne, najczęściej raz w tygodniu, analizowanie tych notatek.
  • Każda inspiracja, przeczytana książka, zrobiony kurs, zachowane zdjęcie czy plik jest nic niewarta, jeśli nic się z nią dalej nie wydarzy, nic się z nią nie stanie, nic z nią nie zrobisz.
  • Nie wszystkie pomysły zostaną zrealizowane, musisz mieć tego świadomość, ale warto zastanowić się, co można byłoby wykorzystać i w jakiej formie w najbliższym czasie.

Posłuchaj podcastu Jak zacząć realizować pomysły mimo braku czasu?

To już trzeci sezon mojego podcastu. Możesz spodziewać się kolejnych nagrań w każdy poniedziałek. Mam wielką nadzieję, że spodobają Ci się tematy, które przygotowałam. Zostawiam też poniżej link do podcastowych playlist – podzieliłam odcinki na kategorie tematyczne.

Możesz posłuchać podcastu też tutaj:

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję „napisz recenzję”. Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją – w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book „Działaj”.

 

Realizowanie własnej wizji sukcesu może być bardzo trudne. Bo… co to tak naprawdę jest sukces? Czy to, że ktoś inny osiąga cele w jakiejś dziedzinie i jest szczęśliwy, oznacza, że to jest to? 

  • Kim muszę być, aby być człowiekiem sukcesu?
  • Co muszę umieć, aby być człowiekiem sukcesu?
  • Jak mam żyć? Powinnam gdzieś wyjechać, coś mieć, jakoś wyglądać i wtedy będę człowiekiem sukcesu?

W jakich sytuacjach i okolicznościach będę czuć wewnętrzny spokój? Jaki styl życia pozwoli mi czuć się dobrze nie tylko od święta? Świadomość tego, czym jest nasz własny, prywatny, indywidualny sukces jest najlepszym prezentem, jaki możemy sobie podarować. Wykorzystanie tej wiedzy i osiągnięcie tego właśnie sukcesu – och, to już jest szczęście.

Dodaj komentarz