Piękne relacje z ludźmi to wspaniały kawałek życia. Wypełnione ciepłem przyjaźnie ratują z opresji, dodają sił i motywują do odważnych działań. Wspierająca się rodzina jest jak baza, która daje schronienie i koi w trudnych momentach. Głębokie związki i partnerstwo dusz to blask, który pojawia się nawet wtedy, gdy ogarnia nas ciemność.

Lubię temat relacji. Na to, co wydarza się między ludźmi ma wpływ tak wiele rzeczy, że trudno przejść wobec relacji obojętnie. Do każdego związku z drugim człowiekiem wnosimy potężny kawałek siebie – emocjonalny bagaż, nieprzyjemne i wspaniałe wspomnienia, doświadczenia z innymi ludźmi, własne emocje, aktualne wyzwania, wątpliwości i trudności. Praca nad relacjami to ciężka praca, ale jak piękne daje efekty!

Na moim blogu często podejmuje temat związków między ludźmi i dotykam go z dwóch stron. Mamy perspektywę rozwojową – jak wzmacniać relacje, jak pogłębiać związki, jak lepiej radzić sobie z ludźmi. Ale też bardzo często poruszam to, co w relacjach toksyczne.

Materiały o relacjach

Wierzę w to, że szczęśliwe związki, wieloletnie przyjaźnie i wartościowe relacje zawodowe mają szansę zaistnieć tylko wtedy, gdy zajmiemy się nimi na poważnie. Każda relacja powinna opierać się na uczciwości i życzliwości, ale niestety to nie wystarczy. Dlatego właśnie na moim blogu często piszę o tym, jak dbać o innych ludzi. Co robić, aby poprawić jakość komunikacji? Jak wyznaczać granice? Jak chronić siebie?

Materiały o toksycznych relacjach

Chciałabym, aby toksyczne relacje nie były tak wszechobecne, jak może się wydawać. Niestety, często budujemy związki z ludźmi w toksyczny sposób, który nikomu nie służy. Na moim blogu znajdziesz artykuły, które pomogą Ci w budowaniu tarczy ochronnej w takich relacjach i materiały, które możesz wykorzystać, aby tego typu związki uzdrawiać. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie można uleczyć każdej toksyczności – czasem trzeba ją po prostu wykorzenić z własnego życia. Tymi tematami również się zajmujemy.

Weź udział w kursie lub szkoleniu

Ten e-kurs powstał po to, aby wspierać osoby w tworzeniu satysfakcjonujących relacji. Wyznaczanie granic wpływa jednak nie tylko na same związki, ale ma wielkie znaczenie we wzmacnianiu pewności siebie, samooceny i realizowaniu celów. Odpowiednio wyznaczone granice pozwalają na zarządzanie swoimi emocjami na zupełnie innym poziomie, ale i na eliminowanie męczących odczuć, które powstają, gdy granic nie ma. Wyrzuty sumienia? Niepewność? Żal do siebie i innych? Życie jest o wiele przyjemniejsze bez takich emocji. Stworzyłam tę rozwojową propozycję tak, aby każdy, kto chce popracować ze mną nad relacjami, mógł przejść ten proces gdziekolwiek jest.

Zapraszam serdecznie na webinar dotyczący błędów, które unieważniają granice lub sprawiają, że nie są one respektowane. Praca nad zestawem granic, regułami, które chcemy stosować w relacjach to jedno. Dbanie o to, aby ten wysiłek nie poszedł na marne, to równie ważny proces.

Podczas webinaru zajmiemy się:

  • granicami, ich rozumieniem i identyfikowaniem
  • błędami, które sprawiają, że wypracowane granice w relacjach nie są szanowane i dostrzegane
  • sposobami na umacnianie wyznaczonych już granic

Program e-kursu dotyczy metod, które tworzą postawę asertywną. Przedstawię Ci założenia asertywności, opowiem o mitach asertywności i przedstawię Ci sposoby na wprowadzanie jej w życie. Asertywność może ochronić Cię przed wieloma wyzwaniami w życiu – wierzę w to, że jej ćwiczenie jest jednym z najlepszych prezentów jakie można sobie podarować. Sprawdziłam te sposoby na sobie, ale i testowałam podczas szkoleń stacjonarnych oraz pracy z klientami indywidualnymi.

Przeczytaj moją książkę