Emocje Twojego dziecka Cię przytłaczają?

✗ Czujesz, że zbyt często brakuje Ci cierpliwości do dziecka?

✗ Kiedy Twoje dziecko przeżywa kryzys lub trudne chwile, zdarza Ci się dołączać do tego wszystkiego a nie wprowadzać spokój?

✗ Twoją codziennością są wyrzuty sumienia, bo masz wrażenie, że nie jesteś dobrym wsparciem dla dziecka?

✗ Chcesz, aby Twoje dziecko wkroczyło na ścieżkę mądrego rozwoju inteligencji emocjonalnej i czujesz, że i Ty skorzystasz na pracy nad lepszym kontaktem ze swoimi emocjami?

 

Daj dziecku swoją cierpliwość i nie dołączaj do jego emocjonalnego chaosu.

Emocje dziecka są jak rzeka. Rwąca, nieprzewidywalna, często zaskakująca rzeka. Świat emocji dziecka to świat skomplikowany, wymagający i trudny. Dziecko stopniowo uczy się emocji, ich znaczenia, ale też swojej własnej roli w tym wszystkim. Sprawdza w praktyce, czym tak naprawdę jest rozwijanie inteligencji emocjonalnej. Poznaje świat i zauważa, że nie jest on czarno-biały, jak mogłoby się wydawać na początku.

Oprócz naturalnych kryzysów w życiu każdego dziecka, pojawiają się sytuacje bardzo trudne, które często zmieniają bieg emocjonalnej rzeki. Rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, przeprowadzka – to ważne chwile. Zmiana szkoły czy przedszkola, odejście z klasy ulubionej koleżanki – wszystko ma wpływ na emocjonalny świat dziecka. Uczucia później komplikują się jeszcze bardziej. Mogą pojawiać się reakcje, które wcale nie pomagają w danym momencie.

Ważna rola spokojnego rodzica

Gdzieś na brzegu tej emocjonalnej rzeki stoi rodzic, opiekun, nauczyciel, babcia, dziadek. To właśnie te osoby, przed którymi stoi bardzo trudne zadanie. Wspieranie dziecka w radzeniu sobie z kryzysami, gorszymi momentami w życiu, ale i z naturalnymi etapami rozwoju.

→ W idealnym świecie, dorosła osoba jest opoką, mocnym łańcuchem, stoi na straży.

→ W mniej idealnym świecie rodzic czy opiekun ma określone wymagania wobec dziecka. Jego przekonania, motywy czy nawyki, które niekoniecznie są tym, czego dziecko potrzebuje.

Każdy z nas, bez względu na wiek, sam przeżywa rozmaite kryzysy i gorsze chwile. Nie zawsze radzimy sobie z własnymi emocjami. Przekraczamy granice, pozwalamy na własne wybuchy, ale też działamy nie tak, jakbyśmy tego chcieli. Nasz świat uczuć wpływa na to, co wydarza się w emocjach dziecka. Czy pomagamy mu w radzeniu sobie z wybuchami złości? A może eskalujemy problem? Czy w czasie kłótni wchodzimy w rolę dorosłego, czy stajemy się na chwilę dzieckiem?

Wyobraź sobie teraz, że rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i wyzwaniami to inspirująca przygoda. Może dać Ci mnóstwo satysfakcji. Dzięki konkretnym technikom, metodom i dawce wiedzy, podążasz bezpieczną ścieżką rozwoju. Ułatwiasz dziecku rozumienie swoich odczuć, a także rozumienie tego, co czują inni ludzie.

Poznaj trzy kroki wspierające rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka:

Rozumienie emocji dziecka, ich przyczyn oraz zachowań dziecka

Intensywne emocje dziecka mogą być niezrozumiałe dla rodziców. Skąd się biorą? Od czego zależą? Co nam mówią? Ważną częścią całego procesu wspierania emocjonalności dziecka jest łączenie pojawiających się emocji i zachowań z ich przyczynami. Rozumienie dziecka ułatwia życie rodzicowi. Sprawia też, że ten mały człowiek staje się bardziej świadomy siebie i tego, co się dzieje w jego emocjonalnym świecie.

Podczas kursu:

 • Poznasz różne etapy rozwoju inteligencji emocjonalnej dziecka na różnych etapach jego życia. Jeśli masz malutkie dziecko, taka wiedza będzie Cię wspierać w przyszłości i pomoże Ci podejmować dobre decyzje. Jeżeli masz starsze dziecko, rozumienie tych etapów może być wzmocnieniem dla Ciebie. Będzie wspierać Cię w dokonywaniu zmian i mądrym towarzyszeniu swojemu dziecku.
 • Określisz, co najmocniej wpływa na Twoje dziecko, ale też co może wywoływać emocje, zachowania, myśli.
 • Nawiążesz lepszy kontakt z tym, jakie Twoje dziecko naprawdę jest. Zadbasz o to, aby być dla niego jak najlepszym wsparciem w rozwoju.

Wspierające reagowanie na emocje dziecka

To, w jaki sposób reagujesz na emocje swojego dziecka, może wynikać z wielu rzeczy. Twoje osobiste wyzwania mogą mieć wpływ na poziom Twojej cierpliwości, ale też gotowości do rozumienia dziecka. Uczenie się zdrowych sposobów reagowania na to, co trudne w relacji z dzieckiem, to klucz do rodzinnej zmiany. Wspiera też piękny rozwój dziecka.

Podczas kursu:

 • Poznasz sposoby na łagodzenie swoich emocji, napięć i reakcji tak, aby nie przenosić ich na relację z dzieckiem.
 • Wykorzystasz techniki wspierania tych emocji, które chcesz najczęściej doświadczać w relacji ze swoim dzieckiem.
 • Dowiesz się, jak reagować na swoją złość, frustrację, jak również inne odczucia, które najczęściej budzą Twoje wyrzuty sumienia.
 • Zwrócisz uwagę na to, które z Twoich reakcji mogą tworzyć nowe kryzysy. Właśnie w ten sposób może budować się niepotrzebne napięcie w relacji z dzieckiem.

Tworzenie bezpiecznej przestrzeni na swobodną emocjonalność dziecka

Emocjonalność dziecka i jego reakcje na poszczególne stany to proces, który wciąż się zmienia. Twoim zadaniem jest zadbanie o to, aby Wasz dom była dobrym, bezpiecznym i przyjaznym miejscem. Sama relacja sprawia, że można poznawać siebie na każdym etapie tego procesu.

Podczas kursu:

 • Dowiesz się, czego potrzebuje Twoje dziecko, aby rozwijać inteligencję emocjonalną.
 • Określisz styl reagowania swojego dziecka na różne wydarzenia. Zadbasz o to, aby również to, co Ty robisz było odpowiedzią na ten styl.
 • Wykorzystasz metody budowania przyjaznego domu, w którym można swobodnie mówić o swoich emocjach, jak również o potrzebach, trudnościach i kryzysach.
 • Zadbasz też o to, aby to, co robisz dla dziecka, wspierało Ciebie, Twoją emocjonalność i potrzeby. Twoje dziecko buduje kontakt ze sobą, przede wszystkim wzorując się na tym, co w tym temacie robi rodzic.

Program kursu dotyczy metod, dzięki którym dorosła osoba może wspierać aktywnie rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka. Przygotowałam dla uczestników solidną dawkę wiedzy podaną w taki sposób, jaki najlepiej wspiera Twoje zmiany – lekko, inspirująco i zachęcająco do działania. Opieram się o wiedzę psychologiczną dotyczącą inteligencji emocjonalnej, psychologii rozwojowej człowieka, psychologii dziecka, ale też o własne doświadczenia w roli mamy.

Kilka modułów – 16 tygodni pracy

Kurs składa się z czterech modułów. Każdy moduł to cztery lekcje. W każdym tygodniu poznasz kolejny temat, wykonasz ćwiczenia i otrzymasz kilka wskazówek do wykorzystania. Mam dla Ciebie całą listę trików, które doskonale sprawdzają się podczas pracy nad rozwijaniem inteligencji emocjonalnej dziecka. Wiem, że drobne zmiany, małe nawyki i sposoby na gaszenie codziennych pożarów mogą wnieść w Twoje życie zmianę, na jaką czekasz. W trakcie kursu przygotujesz dla siebie rozwiązania na przyszłość, opracujesz nowe metody, jak również poznasz sposoby, które wzbogacą Twoje dalsze działania. Poniżej znajdziesz tematy poszczególnych lekcji.

Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka | Moduły kursu

 • Moduł pierwszy

  Lekcja 1: Filary inteligencji emocjonalnej dziecka

  Podstawy inteligencji emocjonalnej dziecka. Jak wygląda emocjonalność dziecka i jak wygląda proces rozwoju? Reakcje rodzica – emocje dziecka. Metoda 5:1 – reagowanie na dziecięce uczucia.

  Lekcja 2: Filary wychowywania dziecka inteligentnego emocjonalnie.

  Opieranie wychowywania o filary po to, aby mieć poczucie realizowania celów wychowawczych. Jak połączyć konsekwencję, wspieranie niezależności dziecka i swoją pozycję w relacji z dzieckiem? Metoda „Sztuka a nie dramat”.

  Lekcja 3: Inteligencja emocjonalna na różnych etapach rozwoju dziecka.

  Etapy rozwoju dziecka i zmiany, które można zaobserwować na przestrzeni lat. Wspieranie dziecka i tworzenie sieci oczekiwań wobec niego, ale tym razem w odniesieniu do tego, na jakim jest etapie.

  Lekcja 4: Techniki rozwijania pozytywnych emocji u dziecka.

  Metody wspierające rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka – gotowe do wykorzystania w każdej chwili. Udzielanie informacji zwrotnej, która pozwala dziecku na dokonywanie zmian i pracę nad swoim rozwojem.

 • Moduł drugi

  Lekcja 5: Budowanie bliskości z dzieckiem.

  Czy Twoje dziecko rozumie emocje? Czy potrafi właściwie zinterpretować to, co samo czuje i to, co czują jego bliscy? Składniki bliskiej relacji.

  Lekcja 6: Cierpliwość rodzica a inteligencja emocjonalna dziecka.

  Jak reakcje rodzica i jego poziom cierpliwości wpływają na zachowania i rozwój emocjonalny dziecka? Jak wzmocnić swoją cierpliwość? Praca nad swoimi emocjami i podejściem do dziecięcych wyzwań.

  Lekcja 7: Góra lodowa emocji.

  Zachowanie jako informacja o emocjach dziecka. Jak interpretować to, co dziecko robi? Co może wpływać negatywnie na zachowanie? Czy wyrażane emocje są zawsze tym, co dziecko naprawdę czuje?

  Lekcja 8: Gdzie znajdują się Twoje emocje?

  Jak ciało sygnalizuje pojawiające się emocje? Schemat pracy nad umiejscowieniem emocji w ciele. Różne metody pracy z ciałem.

 • Moduł trzeci

  Lekcja 9: Radzenie sobie z trudnym dzieckiem.

  Prawdy i mity o tzw. trudnym dziecku. Jak reagować na nieznośne zachowania? Model radzenia sobie z dużymi emocjami. Czym jest klątwa spełnienia?

  Lekcja 10: Jak złość dorosłego wpływa na dziecko?

  Jak działa błędne koło braku pewności siebie? Co sprzyja pogłębianiu się braku pewności siebie? W jaki sposób reagować na gorsze momenty i obudzić swoją wewnętrzną moc.

  Lekcja 11: Terapia zabawą.

  Rodzic helikopter czy rodzic koliber? Wpływ zabawy na dziecko (i na rodzica!) i rodzaje zabawy, które wpływają pozytywnie na rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka.

  Lekcja 12: Narzędzia wspierające dziecko w kryzysie.

  Strategia radzenia sobie z kryzysem w życiu dziecka. Jak działa inteligencja emocjonalna w czasie kryzysu? Co robić, aby nauczyć dziecko działać proaktywnie w trudnym momencie?

 • Moduł czwarty

  Lekcja 13: Szczerość i uczciwość a rozwój emocjonalny dziecka.

  Etapy rozwoju moralności. Na ile szczere są Twoje rozmowy z dzieckiem? Wspieranie rozwoju szczerości i budowania relacji na prawdzie.

  Lekcja 14: Kolorowe dzieci.

  Różne dzieci, różne oczekiwania, różne potrzeby. Jak zrozumieć dziecko i jego indywidualny styl reagowania?

  Lekcja 15: Przywiązanie dziecka do bliskich osób.

  Budowanie poczucia bezpieczeństwa. Etapy przywiązania. Kierowanie pozytywnych komunikatów do dziecka.

  Lekcja 16: Stwórz plan rozwojowy dla emocjonalności dziecka.

  Rozwój dziecka świadomego, a nie tylko grzecznego. Zaplanuj rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka tak, aby pomóc mu w wyrażeniu siebie, a sobie w budowaniu ciepła domowego ogniska. Bez krzyków.

Każda z lekcji kursu zawiera narzędzia, dzięki którym rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka stanie się nie tylko wyzwaniem, ale i rozwijającym procesem także dla Ciebie. Co tydzień otrzymasz ode mnie nową lekcję, wypełnioną po brzegi wiedzą, ćwiczeniami rozwojowymi, ale też ciekawymi sposobami i trikami, które nie tylko pomogą Ci w radzeniu sobie z tymi emocjami dziecka, które są największym wyzwaniem. W trakcie 16 tygodni zaproponuję Ci wiele technik psychologicznych, na przykład dotyczących:

 • radzenia sobie ze stresem
 • wykorzystywaniu codziennych aktywności w dbaniu o emocje dziecka
 • radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi

Wierzę, że każde życiowe doświadczenie, odpowiednio zaopiekowane przez osobę dorosłą, może stać się dla dziecka bezcenną lekcją, dzięki której, już jako dorosły człowiek, będzie świadomą osobą. Zależy mi również na tym, aby w każdej lekcji zaproponować Ci nowe triki tworzące pozytywną i budującą przestrzeń dla dziecka. Spodziewaj się inspiracji i konkretnych zadań, które Ci to ułatwią. Podczas kursu otrzymasz ode mnie unikalne arkusze, materiały i propozycje, które będą towarzyszyć Ci przez wiele miesięcy po zakończeniu naszej współpracy.

Powiem Ci też o moich doświadczeniach, nawet o kilku błędach i nauczkach, które sama sobie zapewniłam. Wspólnie wykorzystamy wszystkie te techniki po to, aby zadbać o rozwój dziecka, ale i Twoją własną inteligencję emocjonalną. Zadbam o to, aby Twoja praca nad kursem pomogła Ci stworzyć swoją własną skrzynkę narzędziową, z której będziesz korzystać zarówno w czasie poszukiwania motywacji jak i kryzysu. Jestem pewna, że z takim zestawem wzmacniającym Twoja życiowa ścieżka będzie o wiele przyjemniejsza, a także o wiele bardziej spokojna.

Jak to wygląda?

zaczynasz od razu

po opłaceniu kursu

lekcje otrzymujesz

raz w tygodniu

korzystasz z konsultacji

kiedy tego potrzebujesz

otrzymujesz dodatkowe

materiały

działasz przez 16 tygodni

i wspierasz dziecko

Kurs „Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka” stworzyłam dla Ciebie, jeśli:

 • Szukasz sprawdzonych sposobów na rozwój inteligencji emocjonalnej swojego dziecka.
 • Chcesz nauczyć swoje dziecko tego, jak radzić sobie ze stresem, trudnymi momentami, ale też wymagającymi sytuacjami.
 • Masz dość ataków histerii, jak również nieprzyjemnych wybuchów dziecięcych emocji.
 • Chcesz lepiej radzić sobie ze swoimi własnymi emocjami w tych trudniejszych chwilach z dzieckiem.
 • Ważne jest dla Ciebie, aby zrozumieć dziecko i jego świat emocji.
 • Szukasz wskazówek i porad opartych o solidną wiedzę psychologiczną.
 • Chcesz czuć, że rzeczywiście wiesz, co robisz, będąc w tej roli – rodzica, opiekuna, babci, dziadka.

Bonusy dla Ciebie:

Zacznij działać z kursem „Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka” i wykorzystaj dodatkowe możliwości.

stań się najlepszą wersją siebie
stań się najlepszą wersją siebie

Poznajmy się .

Nazywam się Edyta Zając

Od ponad 12 lat regularnie prowadzę szkolenia indywidualne i grupowe z ludźmi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i pracować nad sobą w różnych aspektach. Spędziłam setki godzin z osobami z różnych miejsc na świecie. Pracowałam z uczniami, studentami, kobietami długotrwale bezrobotnymi, pracownikami i dyrektorami firm, a także z ludźmi, którzy zdecydowali się na wielką zmianę w swoim życiu.

Opieram się na sposobach, które mają szansę na wykorzystanie w prawdziwym życiu. Jestem praktykiem, dlatego zamiast teoretyzowania, chcę Ci zaproponować konkretne sposoby, pomysły do wprowadzenia w życie i drobne i większe ulepszenia, które poprawią jakość Twojego życia.

Wszystko, co robię w pracy, staram się dopasować do najważniejszej roli w moim życiu – roli mamy. Mam 3 dzieci – dwie córki i syna. Lubię sprawdzać, co psychologia może wnieść do mojego życia.

Szkolenia to moja pasja, a praca z psychologią to życiowa misja.

Poznaj kilku moich Partnerów:

 • Jak długo trwa kurs?

  Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka trwa 16 tygodni. Oznacza to, że każdy uczestnik otrzymuje 16 lekcji, ma możliwość skorzystania z mojego wsparcia mailowego oraz otrzymuje dostęp do nagrania godzinnego szkolenia. Staramy się, aby ten czas był wypełniony zdobywaniem wiedzy o inteligencji emocjonalnej dziecka, a przy okazji też o emocjach rodzica.

 • Jak wygląda praca z kursem?

  Podczas 16-tygodniowego kursu raz w tygodniu otrzymasz ode mnie materiały w formacie .pdf, które możesz wydrukować i wykorzystywać do swojej pracy rozwojowej. W czasie kursu otrzymasz dostęp do nagrania szkolenia podcastowego o tym, jak radzić sobie z niegrzecznymi dziećmi. Jeśli potrzebujesz mojego profesjonalnego wsparcia, możesz skorzystać z opcji konsultacji mailowych przez cały czas trwania kursu.

 • Czy mogę wziąć udział w kursie, jeśli mieszkam za granicą?

  Oczywiście. Kurs odbywa się całkowicie online, co umożliwia nam współpracę bez względu na to, gdzie mieszkasz. Lekcje otrzymujesz raz w tygodniu i pracujesz wtedy, gdy masz możliwość. W razie potrzeby możesz skorzystać z opcji konsultacji mailowych ze mną, a ja odpisuję na takie wiadomości w ciągu kilku dni.

  Jeśli pytasz o płatność za kurs, mam też dobrą wiadomość. Uruchomiłam płatności za pomocą systemu PayPal. Możesz dzięki temu bez trudności opłacić udział w kursie.

 • Jak często organizowany jest kurs?

  Zwykle staram się, aby kurs odbywał się raz w roku. Data najbliższej edycji znajduje się w kalendarzu. Jeżeli w sklepie wyświetla się wybrany przez Ciebie kurs jako dostępny, oznacza to, że mam aktualnie miejsce w grupie, a Ty możesz dołączyć do kursu w każdej chwili na takich samych zasadach jak każdy inny uczestnik i uczestniczka.

 • W jaki sposób umówię się na dwie sesje w pakiecie Kurs*?

  Umów się na spotkanie na stronie sesji. Jeśli kurs został opłacony, nie musisz już opłacać spotkań. Po kilku dniach od rezerwacji zostanie ona oznaczona jako opłacona.

 • Ile osób może skorzystać z opcji Kurs*?

  Ze względu na to, że mój kalendarz sesji indywidualnych szybko się zapełnia, zapraszam do współpracy w ramach opcji Kurs* maksymalnie 4 osoby. W razie braku miejsc, otrzymasz od razu informację oraz zwrot (jeśli dokonasz wcześniej płatności). Jeśli nie chcesz czekać na maila ode mnie, możesz zadać pytanie o dostęp do wersji Kurs* poprzez maila szkolenia@edytazajac.pl.

 • Chcę komuś podarować kurs w prezencie. Jak to zrobić?

  Jeśli chcesz podarować komuś kurs Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka, złóż zamówienie w sklepie, a w jego opisie dodaj informację o tym, komu chcesz podarować prezent. Otrzymasz ode mnie piękny voucher do pobrania, wydrukowania i włożenia do koperty.

 • Czy otrzymam fakturę?

  Tak, każdy uczestnik kursu otrzymuje ode mnie fakturę. Jeśli potrzebujesz dokumentu na inne dane niż te podane w przelewie, napisz do mnie wiadomość na szkolenia@edytazajac.pl.