Emocje dziecka – temat rzeka. Rwąca, nieprzewidywalna, często zaskakująca rzeka. Świat emocji dziecka to świat skomplikowany, wymagający i trudny. Dziecko uczy się emocji, ich znaczenia, swojej własnej roli w tym wszystkim. Poznaje świat i zauważa, że nie jest on czarno-biały, jak mogłoby się wydawać. Oprócz naturalnych kryzysów w życiu każdego dziecka, pojawiają się sytuacje bardzo trudne, które często zmieniają bieg emocjonalnej rzeki – rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, przeprowadzka, zmiana szkoły czy przedszkola, odejście z klasy ulubionej koleżanki. Uczucia komplikują się jeszcze bardziej, mogą pojawiać się reakcje, które wcale nie pomagają w danym momencie.

Gdzieś na brzegu tej emocjonalnej rzeki stoi rodzic, opiekun, nauczyciel, babcia, dziadek – osoby, przed którymi stoi bardzo trudne zadanie. Wspieranie dziecka w radzeniu sobie z kryzysami, gorszymi momentami w życiu, ale i z naturalnymi etapami rozwoju. W idealnym świecie, dorosła osoba jest opoką, mocnym łańcuchem, stoi na straży. W mniej idealnym świecie rodzic czy opiekun ma określone wymagania wobec dziecka, przekonania, moty czy nawyki, które niekoniecznie są tym, czego dziecko potrzebuje. Każdy z nas, bez względu na wiek, sam przeżywa rozmaite kryzysy i gorsze chwile. Nie zawsze radzimy sobie z własnymi emocjami – przekraczamy granice, pozwalamy na własne wybuchy, działamy nie tak, jakbyśmy tego chcieli. Nasz świat uczuć wpływa na to, co wydarza się w emocjach dziecka. Czy pomagamy mu w radzeniu sobie z wybuchami złości czy może eskalujemy problem? Czy w czasie kłótni wchodzimy w rolę dorosłego, czy może stajemy się na chwilę dzieckiem?

Wyobraź sobie teraz, że rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i wyzwaniami to inspirująca przygoda, która daje Ci mnóstwo satysfkacji.Dzięki konkretnym technikom, metodom i dawce wiedzy, podążasz bezpieczną ścieżką rozwoju i ułatwiasz dziecku rozumienie swoich odczuć, a także rozumienie tego, co czują inni ludzie. Inteligencja emocjonalna to jeden z najważniejszych czynników sukcesu i szczęścia człowieka. Ludzie, którzy są świadomi swoich emocji, potrafią wczuć się w sytuację innych ludzi oraz wiedzą, jak motywować samych siebie, mają większą kontrolę nad swoim życiem. Działają z większą pewnością siebie i dokonują wyborów, które im służą. Dzięki inteligencji emocjonalnej podejmujemy lepsze decyzje i rzadziej popełniamy te same błędy. Co więcej, rozwinięta inteligencja emocjonalna sprawia, że każdy człowiek lepiej reguluje swoje odczucia – potrafi na przykład funkcjonować w stresie, wyładowywać agresję czy złość lub rozwiązywać konflikty bez szkód dla siebie czy innych osób.

Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję – 16 tygodniowy kurs „Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka”


JAK DŁUGO POTRWA SZKOLENIE?

Przez 16 tygodni, raz w tygodniu otrzymasz ode mnie lekcję.

Kurs został skomponowany tak, aby rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka był przepracowany i poznany z każdej możliwej strony. Każda z lekcji jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Lekcje zawierają konkretne ćwiczenia, arkusze do pracy własnej i łatwe do wykorzystania w życiu metody poznawania i rozumienia świata emocji dziecka. Ważne jest to, że lekcje opracowane są tak, aby zdobyta przez Ciebie wiedza nie była jedynie teoretyczna, ale też wiązała się z Twoim życiem. Moim celem jest zaproponowanie Ci takich rozwiązań, które pozwolą Ci dostrzegać efekty już w pierwszym tygodniu pracy. Sama przekonałam się, że projekty rozwojowe, które trwają troszkę dłużej niż warsztaty wpływają na nasze zmiany lepiej i wywołują długotrwałe efekty, o których marzy się przez całe lata. Dla mnie wychowywanie dziecka to niekończąca się historia – o wiele lepiej byłoby, gdyby była nie tylko wyzwaniem, ale też ciekawą i inspirującą przygodą.

JAK WYGLĄDA TAKI EKURS?

Widzimy się tylko online.

Kurs odbędzie się online – jest on dostępny w każdym miejscu w Polsce i na świecie – dzięki temu w poprzednich edycjach moich kursów mogłam mieć kontakt z Czytelnikami, którzy niekoniecznie mogli przyjechać do Krakowa na szkolenie.

Podczas 16-tygodniowego kursu otrzymasz ode mnie materiały w formacie .pdf, które możesz wydrukować i wykorzystywać do swojej pracy rozwojowej. Ponadto spodziewaj się dodatkowych maili z inspiracjami, ciekawymi propozycjami i ćwiczeniami, które pozwolą Ci lepiej zadbać o rozwój inteligencji emocjonalnej swojego dziecka. Jeśli potrzebujesz mojego profesjonalnego wsparcia, możesz skorzystać z opcji konsultacji mailowych przez cały czas trwania kursu.

Ten kurs powstał po to, aby wesprzeć rodziców, nauczycieli, dziadków i opiekunów dzieci w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej najmłodszych. Inteligencja emocjonalna jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o życiowym sukcesie i szczęściu. Osoby, które potrafią funkcjonować w tym skomplikowanym świecie emocji, lepiej radzą sobie z problemami, wyzwaniami, trudnym sytuacjami życiowymi. Co więcej, inteligencja emocjonalna pozwala na skuteczniejsze działanie, realizowanie celów oraz budowanie zdrowych relacji. Jest fundamentem życiowej satysfakcji i zadowolenia i tworzy się od najmłodszych lat.

Program kursu dotyczy metod, dzięki którym dorosła osoba może wspierać aktywnie rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka. Przygotowałam dla uczestników solidną dawkę wiedzy podaną w taki sposób, jaki lubię najbardziej – lekko, inspirująco i zachęcająco do działania. Opieram się o wiedzę psychologiczną dotyczącą inteligencji emocjonalnej, psychologii rozwojowej człowieka, psychologii dziecka oraz o własne doświadczenia w roli mamy.

Tematy, które będą rozwijane podczas kursu:

 1. Filary inteligencji emocjonalnej dziecka.
 2. Filary wychowywania dziecka inteligentnego emocjonalnie.
 3. Inteligencja emocjonalna na różnych etapach rozwoju dziecka.
 4. Techniki rozwijania pozytywnych emocji u dziecka.
 5. Budowanie bliskości z dzieckiem.
 6. Cierpliwość rodzica a inteligencja emocjonalna dziecka.
 7. Góra lodowa emocji.
 8. Gdzie znajdują się Twoje emocje?
 9. Radzenie sobie z trudnym dzieckiem.
 10. Jak złość dorosłego wpływa na dziecko?
 11. Terapia zabawą.
 12. Narzędzia wspierające dziecko w kryzysie.
 13. Szczerość i uczciwość a rozwój emocjonalny dziecka.
 14. Kolorowe dzieci.
 15. Przywiązanie dziecka do bliskich osób.
 16. Stwórz plan rozwojowy dla emocjonalności dziecka.

Kurs jest uszyty na miarę dla osób, które:

 • szukają sprawdzonych sposobów na rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci
 • chcą nauczyć dzieci tego, jak radzić sobie ze stresem, trudnymi momentami i wymagającymi sytuacjami
 • mają dość ataków histerii i nieprzyjemnych wybuchów dziecięcych emocji
 • chcą lepiej radzić sobie ze swoimi własnymi emocjami w tych trudniejszych chwilach z dzieckiem
 • chcą zrozumieć dziecko i jego świat emocji
 • szukają wskazówek i porad opartych o solidną wiedzę psychologiczną
 • chcą być szczęśliwe w pełnionej roli – rodzica, opiekuna, babci, dziadka

Poznasz przydatne narzędzia

Każda z lekcji kursu zawiera narzędzia, dzięki którym rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka stanie się nie tylko wyzwaniem, ale i rozwijającym procesem także dla Ciebie. Co tydzień otrzymasz ode mnie nową lekcję, wypełnioną po brzegi wiedzą, ćwiczeniami rozwojowymi, ciekawymi sposobami i trikami, które nie tylko pomogą Ci w radzeniu sobie z tymi emocjami dziecka, które męczą, ale i pozwolą Ci na cieszenie się każdym etapem rozwoju dziecka. W trakcie 16 tygodni zaproponuję Ci wiele technik radzenia sobie ze stresem, wykorzystywaniu codziennych aktywności w dbaniu o emocje dziecka, radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi, a nawet tragicznymi w życiu dziecka. Wierzę, że każde życiowe doświadczenie, odpowiednio zaopiekowane przez osobę dorosłą, może stać się dla dziecka bezcenną lekcją, dzięki której, już jako dorosły człowiek, będzie świadomą osobą. Zależy mi również na tym, aby w każdej lekcji zaproponować Ci nowe triki tworzące pozytywną i budującą przestrzeń dla dziecka – spodziewaj się inspiracji i konkretnych zadań, które Ci to ułatwią. Podczas kursu otrzymasz ode mnie unikalne arkusze, materiały i propozycje, które będą towarzyszyć Ci przez wiele miesięcy po zakończeniu naszej współpracy. Powiem Ci też o moich doświadczeniach, nawet o kilku błędach i nauczkach, które sama sobie zapewniłam. Wspólnie wykorzystamy wszystkie te techniki po to, aby zadbać o rozwój dziecka, ale i Twoją własną inteligencję emocjonalną. Zadbam o to, aby Twoja praca nad kursem pomogła Ci stworzyć swoją własną skrzynkę narzędziową, z której będziesz korzystać zarówno w czasie poszukiwania motywacji jak i kryzysu. Jestem pewna, że z takim zestawem wzmacniającym Twoja życiowa ścieżka będzie o wiele przyjemniejsza.

Poznasz skuteczne sposoby

Podczas 16 tygodni kursu skompletujesz zeszyt ćwiczeń dotyczący inteligencji emocjonalnej. W każdej z lekcji znajdziesz nowy arkusz do pobrania i wydrukowania. Arkusze pracy są ważnym elementem pracy nad tym tematem – zaproponuję Ci cały szereg ćwiczeń, technik i metod, dzięki którym nie tylko zadbasz o inteligencję emocjonalną swojego dziecka, ale i wzmocnisz siebie w tym zakresie.

Kolejną dodatkową propozycją jest szkolenie, do którego uzyskasz dostęp. Podczas pracy z nagraniem godzinnego szkolenia uporządkujesz swoją wiedzę oraz popracujesz nad modelem wspierania rozwoju dziecka, który opracowywałam w ciągu ostatnich kilku lat. To jedna z najbardziej inspirujących dla mnie rzeczy – mam nadzieję, że będzie taka też dla Ciebie.

Cel jest jeden: kurs ma stać się czymś zmieniającym i upiększającym proces wychowywania dzieci – im więcej inspiracji w tym temacie, tym lepiej.

Poznasz niezawodne techniki

Mam dla Ciebie całą listę trików, dzięki której rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka stanie się inspirującą i bardzo rozwijającą przygodą. Chcę wesprzeć Cię w pracy z emocjami dziecka, ale i pokazać Ci sposoby, które zadziałają także na Ciebie – wychowywanie dziecka to proces, który wpływa również na osobę dorosłą. Pokażę Ci, jak wykorzystywać swoje emocje, jak radzić sobie z tymi niezbyt pozytywnymi i jak wybrnąć z wymagających sytuacji, po których może często pojawiać się frustracja i niezadowolenie z siebie. Chętnie opowiem Ci zarówno o sposobach, które działają w przypadku wielu moich klientów coachingowych jak i o swoich własnych trikach, które wciąż pomagają mi w mojej własnej roli mamy. Zależy mi na odczarowaniu mitu ciężkiego procesu wychowywania dzieci – zróbmy z tego coś naprawdę fajnego.


Udział w czasie trwania edycji, która odbędzie się w lutym 2022 kosztuje 350 zł. Zapisy trwają do 11 lutego 2022, wtedy też otrzymasz pierwszą lekcję kursu. Jeśli chcesz rozpocząć kurs szybciej, koszt udziału to 390 zł.

Cena zawiera:

 • 16 lekcji kursu Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka, które będziesz otrzymywać raz w tygodniu
 • dostęp do nagrania godzinnego webinaru „Jak radzić sobie z niegrzecznymi dziećmi?”
 • maile z inspiracjami, dodatkowymi ćwiczeniami i materiałami, które będą wspierać Twoje zmiany
 • mnóstwo wiedzy psychologicznej, konkretnych informacji i sposobów, dzięki którym zadbasz o swój rozwój w najważniejszych sferach życia
 • mnie do dyspozycji – będę z Tobą w kontakcie mailowym przez cały czas trwania projektu

Edyta Zając
 • od ponad 10 lat regularnie prowadzę szkolenia indywidualne i grupowe z ludźmi , którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i pracować nad sobą w różnych aspektach. Spędziłam setki godzin z osobami z różnych miejsc na świecie. Pracowałam z uczniami, studentami, kobietami długotrwale bezrobotnymi, pracownikami i dyrektorami firm, a także z ludźmi, którzy zdecydowali się na wielką zmianę w swoim życiu.
 • opieram się na sposobach, które mają szansę na wykorzystanie w prawdziwym życiu. Jestem praktykiem, dlatego zamiast teoretyzowania, chcę Ci zaproponować konkretne sposoby, pomysły do wprowadzenia w życie i drobne i większe ulepszenia, które poprawią jakość Twojego życia.
 • pracuję coachingowo nad relacjami wspieram moich klientów w budowaniu silnych związków, odbudowywaniu relacji i zmianie przekonań.
 • jestem mamą – mam 7-letnią córkę Hanę, 5-letniego syna Maksymiliana i dwuletnią córeczkę Olenę. Dotychczasowe lata w roli mamy były dla mnie najbardziej rozwojowym czasem w życiu – nauczyłam się wiele o sobie, świecie, drugim człowieku. Bardzo aktywnie starałam się podchodzić do kolejnych etapów rozwoju moich dzieci, ale i robiłam wszystko, co możliwe, aby dbać też o to, co sama robię w tym całym procesie. Piękne, ale i trudne lekcje mam za sobą.

Zapraszam Cię do udziału w edycji, która rozpoczyna się 17 lutego 2023. Udział w kursie w tej edycji to koszt 350 zł. Zapisy rozpoczną się 1 lutego. Jeżeli chcesz otrzymać przypomnienie o starcie zapisów, skorzystaj z formularza, który znajdziesz poniżej. W okolicach lutego wrócę do Ciebie z wiadomością. Jeśli chcesz wziąć udział w kursie wcześniej, możesz zakupić kurs w dowolnej chwili. Jego cena poza edycją to 390 zł. Rozpoczniesz kurs od razu po dokonaniu płatności – kurs potrwa standardowo 16 tygodni.

Kup na prezent

Jeśli chcesz podarować komuś kurs Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka, złóż zamówienie, a w jego opisie dodaj informację o tym, komu chcesz podarować prezent. Otrzymasz ode mnie piękny voucher do pobrania, wydrukowania i włożenia do koperty.