Niepokój. Czasem wypełnia całą przestrzeń w życiu, chowa się w każdym kącie i daje o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Niepokój w pracy, bo przecież nie wiem, czy jestem w stanie udźwignąć wszystko to, co mam do wykonania. Niepokój w domu, bo znów mam wrażenie, że o czymś zapominam i nie jestem na bieżąco ze swoim życiem. Biegnę za tą codziennością, potykam się o własne nogi, staram się nadążyć, a jednak mimo wysiłków zaniedbuję jakieś (podobno ważne dla mnie!) kawałki życia.

Niepokój często jest tym, co odbiera nie tylko radość życia, ale i podcina skrzydła. Czy można zająć się realizacją swoich ambitnych marzeń, jeśli wciąż tak wiele spraw wymyka się spod kontroli? Czy można wierzyć w wielkie cele, jeśli realizacja jakichkolwiek postanowień wydaje się niemożliwa? Czy te piękne plany mają szansę, jeżeli niemal każdego wieczora obiecuję sobie, że następnego dnia będę pamiętać o tym, co ważne.

Jutro wszystko się zmieni.

Jutro nie nadchodzi.

Spokój u podstaw

Spokój może kojarzyć się z wieloma rzeczami. Kiedy myślę o życiowej organizacji, właśnie to słowo nasuwa mi się jako pierwsze. Spokój jest ukojeniem, wygodną przestrzenią w życiu, która daje poczucie bezpieczeństwa i nadzieję na wymarzoną przyszłość. Osoba zorganizowana czuje, że przez większość czasu panuje nad sytuacją. A jeśli zdarzają się kryzysy, trzeba zmienić plany lub dzieje się coś niespodziewanego, również towarzyszy jej spokój. Zorganizowane życie daje pewność, że nawet jeśli wszystko stanie na głowie, dam sobie radę, poukładam na nowo moją układankę.

Zawsze powtarzam, że organizacja to moje drugie imię. Nie wyobrażam sobie życia bez tych wszystkich ulepszeń, trików i sposobów na porządek w życiu. Nie wiem, jak mogłabym zrealizować choć ułamek moich planów bez mocnej organizacji. A dzieci? A firma? A marzenia? Czy można cokolwiek zdziałać bez wiedzy o tym, jak żonglować zadaniami, planami i obowiązkami?

Poszukiwanie spokoju, który kryje się w życiowej organizacji jest czymś, co interesuje wielu moich Czytelników i dlatego postanowiłam przygotować 5-dniowe wyzwanie “Siła Spokoju”. Przygotowuję się właśnie do kolejnej edycji kursu Organizacja od A do Z – to będzie idealny start dla tego projektu.

Zasady wyzwania Siła Spokoju

Wyzwanie “Siła spokoju” jest kilkudniowym projektem rozwojowym, którego głównym celem jest praca nad lepszą organizacją jednej ze sfer w życiu. W tej edycji wyzwania zajmiemy się tematem zdrowego stylu życia i przemycanie organizacji do codzienności. Uczestnicy wyzwania trzymają się przez 5 dni zasad Siły Spokoju. Oto one:

 1. Analizuj upływ czasu – w pierwszej lekcji wyzwania otrzymasz ode mnie arkusz analizy upływu czasu w ciągu dnia. To kluczowe zadanie, dzięki któremu zwrócisz uwagę nie tylko na swoje dystraktory, ale też na momenty szansy, czyli te chwile w ciągu dnia, które możesz wykorzystać lepiej niż do tej pory.
 2. Pilnuj maksymalnie zdrowego stylu życia przez 5 dni – umawiamy się, że ten czas oddajemy w 100% zdrowiu, dobrym nawykom i dbaniu o harmonię ciała, umysłu i duszy. To tylko 5 dni – w tym czasie pamiętaj o zasadach absolutnych (czyli takich, z którymi nie dyskutujesz)
  • 7-8 godzin snu na dobę
  • 2 l wypitej wody
  • Zasada 3-2-1 (3h przed snem – żadnego jedzenia i alkoholu, 2 h przed snem – żadnej pracy, 1 h przed snem – żadnego ekranu)
  • Spacer każdego dnia
  • Żadnych słodkości przez 5 dni

Trzymanie się tych zasad jest zadaniem każdego uczestnika. Ponadto uczestnicy otrzymają ode mnie codziennie przez 5 dni specjalnego maila z trikami, informacjami, pomysłami i dawką psychologicznej wiedzy, które będą w różny sposób wspierają budowanie zdrowego stylu życia mimo nadmiaru innych obowiązków. Oprócz tego na moim profilu na instagramie, codziennie będzie pojawiać się ćwiczenie związane z wyzwaniem Siła Spokoju.

Jeśli chcesz wziąć udział w wyzwaniu, zapisz się na listę uczestników poniżej. Wyzwanie rozpoczyna się 6 marca i wtedy też w Twojej skrzynce pojawi się pierwszy mail ode mnie.

Weź udział w wyzwaniu – jak to zrobić?

Wyzwanie Siła Spokoju trwa 5 dni. W tym czasie możesz intensywnie popracować nad swoim zdrowym stylem życia w różny sposób. Wykorzystajmy ten czas w 100%:

 • wykorzystaj motywacyjny plakat, który otrzymasz po zapisaniu się do wyzwania i zawieś w widocznym miejscu – plakat “Dziś wybieram spokój” ma przypominać Ci o tym, że liczy się każde Twoje działanie i każdy kolejny dzień jest nową szansą. Zdrowy styl życia daje mnóstwo energii, wspiera kreatywność, reguluje emocje. Skup się na jednym dniu.
 • dołącz do akcji na instagramie – pamiętaj koniecznie o naszym hashtagu #siłaspokoju i daj znać jak Ci idzie – znajdziesz mnie tam jako @edytazajac
 • zapisz się na lekcje – tak jak wspomniałam wcześniej, akcja Siła Spokoju to wyzwanie osób, które chcą wykorzystać różne sposoby wspierania swojego zdrowego stylu życia. Zapisz się do akcji i działaj przez 5 dni wyzwania.
 • podziel się informacją o akcji – więcej zdrowia dla każdego – to moje małe marzenie. Jeśli masz ochotę opowiedzieć komuś o akcji, zachęcić do udziału w niej, zrób to koniecznie. Wspólnie zrobimy coś bardzo ważnego – mocno wierzę w to, że możemy małymi krokami poprawiać nad styl życia. Dzień za dniem. Przygotowałam dwie grafiki, które możesz wykorzystać, jeśli chcesz podzielić się informacją o akcji 🙂
 • daj znać, jak Ci idzie – na przykład w komentarzu do wyzwania tutaj, w swoich mediach społecznościowych, u mnie na instagramie (@edytazajac). Jestem bardzo ciekawa Twoich wniosków!

Mam nadzieję, że takie wyzwanie będzie dobrym początkiem marca i wiosny. Działamy intensywnie! Zostawiam Ci poniżej raz jeszcze miejsce na zapisy do akcji:

Działamy?