Stwórz przestrzeń na rozwój


Na rozwój trzeba znaleźć miejsce. Trzeba uwić mu gniazdko, zabezpieczyć przed deszczem wymówek i mrozem braku motywacji. Jeśli to coś pomoże, można udekorować mu posłanie, ułożyć miękką poduszeczkę utkaną z pozytywnego nastawienia, elastyczności w działaniu i wiary w to, że każdy krok robi różnicę. Każde trwałe gniazdko musi znaleźć się w odpowiednim miejscu. Jak znaleźć to miejsce i rozpocząć rozwojowy rok? Wyznacz cele.

Czas na rozdanie

Codzienne notowanie może być wymagającym zadaniem – szczególnie wtedy, gdy wydaje nam się, że czasu jest mniej niż kiedykolwiek w życiu. Liczę mocno na to, że wspólnie zmobilizujemy się do działania i zadbamy o motywację do działania. Przygotowałam dlatego kilka dodatkowych kopniaków motywacyjnych razem z Partnerami wyzwania. Podczas wyzwania na moim profilu na instagamie pojawią się rozdania, w których można zdobyć:

  • zestaw książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, które od czasów studiów jest jednym z najważniejszych wydawnictw dla mnie. Współpracowaliśmy wielokrotnie, a dzisiaj działamy wspólnie podczas wyzwania.
  • zestaw książek Wydawnictwa Sensus – z Sensusem wydałam wszystkie moje książki i tym bardziej cieszę się, że uczestnicy będą mogli otrzymać te, które dla nich wybrałam.
  • zestaw książek Wydawnictwa Otwartego – z którym miałam przyjemność wielokrotnie współpracować. Książki idealnie pasują do listopadowych projektów.
  • zestaw książek Wydawnictwa Insignis – które zawsze zaskakuje książkami, które koniecznie chcę u siebie mieć. Tym razem w rozdaniu pojawi się jedna z moich ulubionych książek w życiu!
  • zestaw książek Wydawnictwa Kompania Mediowa, z którym dopiero się poznajemy, ale zapowiada się bardzo przyjemna znajomość. Tych książek jestem bardzo ciekawa!
  • wejściówkę na Zimowe Warsztaty Psychologiczne dotyczące kryzysu, które poprowadzę w styczniu 2021. Zapisy zostaną otwarte na końcu listopada, ale jedno miejsce już dzisiaj zostawiam dla zwycięzcy rozdania.
  • bezpłatny udział w dowolnie wybranym kursie online, które prowadzę – w dowolnym czasie. Tutaj znajdują się wszystkie kursy, które prowadzę. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w kursie kiedy chce.

Rozdanie z Wydawnictwem Sensus

miejsce na rozwój

Wydawnictwo Insignis przekazało na rozdanie książki, które przeczytałam jakiś czas temu i z przyjemnością przekażę je dalej. Dobrze jest znaleźć w książce to, czego się szuka. Odrobinę inspirację, pomysł na konkretne działanie, plan, który można przynajmniej naszkicować. Książka daje wiele odpowiedzi, ale też zachęca do poszukiwania ich w swoim własnym umyśle. Zacznijmy zatem nowy rok z dobrą lekturą i pomysłem na rozwój.

9 grudnia rozpoczęliśmy rozdanie książkowe związane z listopadowymi projektami rozwojowymi Życiowy Kompas i Dziennik Rozwojowy na moim profilu na instagramie. Oto książki, które trafią do zwycięzców:

Jay Shetty Zacznij myśleć jak mnich

To jedna z najważniejszych książek, które przeczytałam w ostatnich dwóch latach. Wpisała się idealnie w to, z czym się wtedy zmagałam i pomogła mi w uporaniu się z emocjami, które chodziły za mną zdecydowanie za długo. Cokolwiek robi Jay, pokazuje siłę spokoju. Moc spokoju, harmonii, poszukiwania sensu. W tej książce można znaleźć nie tylko pięknie przedstawioną filozofię, ale też konkretne narzędzia do wykorzystania od razu.

James Wallman Rzeczozmęczenie

Co zrobić, aby posiadane przedmioty służyły nam a nie męczyły nas? W jaki sposób zadbać o przestrzeń wokół siebie tak, aby była przyjazna i sprzyjająca rozwojowi. Czy istnieje złoty środek między zbieractwem a minimalizmem? W książce Jamesa Wallmana można znaleźć nie tylko mnóstwo informacji o tym, skąd nam się bierze chęć gromadzenia przedmiotów, ale też instrukcję dla każdego, kto przede wszystkim chce żyć i doświadczać a nie tylko posiadać.

Gary John Bishop Skończ z tym sh*tem

Czasem każdy z nas potrzebuje konkretnego kopniaka motywacyjnego. Brutalnej szczerości. Małego wstrząsu, który uświadamia, jaki krok trzeba wykonać, aby rzeczywiście zacząć działać w kierunku upragnionych zmian. Książki tego autora są właśnie czymś takim. Tutaj nie ma zabawy w kotka i myszkę czy głaskania – Gary John Bishop niemal rozkazuje, wręcz krzyczy na każdej stronie tej książki. Nie ma innej opcji – trzeba działać.

Listopadowe wyzwania są częścią moich przygotowań do kolejnej edycji kursu Stań się najlepszą wersją siebie. Lubię działać nie tylko przy samym kursie, ale też na blogu. Wyzwania, nowe projekty i pomysły na wprowadzenie tematu kursu, to dla mnie czysta radość.

Kurs Stań się najlepszą wersją siebie wystartował 20 listopada. Zapisy nadal są możliwe. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, kliknij w guzik poniżej.

Co o tym sądzisz?

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *