Każdy, kto czyta, staje się dziwakiem. Czytanie daje wiedzę, a ponieważ wokół dominuje raczej ignorancja, wiedza oznacza dziwactwo.

José Carlos Somoza “Klucz do otchłani”

 

Wokół tego energetycznego słowa “sukces” narastają wciąż mity. Z wieloma z nich udało nam się powalczyć, usunąć je, zamknąć za nimi drzwi i zapomnieć o tym, że istniały. Dziś “sukces” rzadko oznacza pieniądze, szalone tempo kariery i całe mnóstwo osiągnięć na koncie. To coraz częściej styl życia – umiejętność cieszenia się codziennością, korzystania z tego, co się stworzyło, na co się zapracowało, z czym się żyje. Sukces zaczyna brzmieć jak synonim słowa równowaga i harmonia. A co najlepsze – coraz częściej zaczynamy dostrzegać, że nie chodzi w nim o szczęście, układy, “plecy” i inne rzeczy, na które nie mamy wpływu. Coraz więcej osób widzi, że sukces wynika z umiejętności, które nabywamy. Sukcesu można się przecież nauczyć – im szybciej wskoczymy na ścieżkę tej wiedzy, tym lepiej.

 

 

 

 

Dziękuję za wysłuchanie mojego jedenastego podcastu 🙂 Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i komentarze. Dajcie koniecznie znać, co sądzicie! Zapraszam Was też do subskybowania mnie na iTunes oraz SoundCloud. Dziękuję za wysłuchanie!