Krople deszczu nie przestają mnie zadziwiać. Myślę o tym, jak spadają, jak plączą im się stopy, łamią nogi. Zapominają spadochronów, wypadając z nieba ku niepewnemu końcowi. To tak, jakby ktoś opróżniał kieszenie, nie dbając o to, gdzie spadnie ich zawartość, nie przejmując się, że krople pękają, uderzając od ziemię, że rozpryskują się na chodniku. Że ludzie przeklinają dni, w które krople ośmielą się stukać o ich drzwi. Ja jestem kroplą deszczu. Rodzice wyrzucili mnie z kieszeni i zostawili, żebym wyparowała na chodniku.

Tahereh Mafi “Dotyk Julii”

 

Rodzice tworzą klimat naszej codzienności. Dają nam w prezencie pewność siebie lub sprawiają, że nie mamy jej w ogóle. Sprawiają, że sięgamy gwiazd lub podcinają nam skrzydła zawsze wtedy, gdy chcemy zrobić coś ważnego dla siebie. Są wsparciem lub sprawiają, że wciąż próbujemy im udowodnić, że do czegokolwiek się nadajemy. W relacjach z rodzicami może być różnie: możemy z przyjemnością wracać do domu lub modlić się o to, aby nie pojawiać się w nim za często.
Toksyczna relacja z rodzicem nie może być dla nikogo obojętna. Nie da się nie przejmować tym, że tak bliska osoba jak rodzic, nie jest po naszej stronie. To przecież bardzo boli. Od rodzica oczekuje się wsparcia, ciepła, gotowości do pomocy bez względu na dzień czy godzinę. I nawet wtedy, gdy nie wołamy o tę pomoc, wspaniale jest wiedzieć, że w razie czego zawsze można zwrócić się do mamy. Zawsze, w każdej chwili można powiedzieć: “Tato, uratuj mnie, przytul, powiedz, co mam zrobić”. Sama świadomość tego jest nie do przecenienia.

 

 

 

Dziękuję za wysłuchanie mojego siedemnastego podcastu 🙂 Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i komentarze. Daj koniecznie znać, co sądzisz! Zasubskrybuj mnie na iTunes oraz Spotify. Dziękuję za wysłuchanie!

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu - spędziłam mnóstwo czasu, tworząc go dla Ciebie. Tym bardziej będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie znak! Bez informacji od Ciebie, ten blog nie jest kompletny. Bądźmy zatem w kontakcie!

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza - Twoje wnioski, przemyślenia i uwagi są dla mnie na wagę złota. Czytam je wszystkie i na ich podstawie tworzę kolejne artykuły.
  • Podziel się linkiem do tego artykułu - jeśli to, co napisałam jest dla Ciebie pomocne, interesujące lub poruszające, daj znać o nim znajomych i prześlij go dalej.
  • Dołącz do mnie na instagramie - to tam znajdziesz drobiazgi z mojego codziennego życia, moje własne wzloty i upadki w walce o harmonię, a także mnóstwo zdjęć przedstawiających to, jak staram się realizować swoje pasje, a nawet jak buduję dom na wsi.
  • Dołącz do mnie na facebooku - oprócz wszelkich aktualnych informacji, znajdziesz tam linki do ciekawych akcji, promocji książkowych, artykułów z innych stron i inspirujących filmików.
  • Zapisz się do newslettera - znajdziesz tam mnóstwo inspiracji, tekstów i pomysłów, których nie znajdziesz na blogu.