trening umiejętności wychowawczych

Czy posiadasz wszystkie potrzebne umiejętności, aby wychowywać swoje dzieci w spokoju?

Kiedy pojawia się w naszym życiu dziecko, nikt nie pyta o to, czy wiemy, co robić w tej nowej sytuacji. Nikt nie zastanawia się nad tym, czy mamy wokół siebie wioskę wsparcia, czyli bliskie osoby, które powiedzą co robić. Kiedyś wokół tego malutkiego człowieka kręcili się ludzie. Dziś jest maluszek i jego rodzice, a w bardziej optymistycznym scenariuszu kilka innych osób gotowych do pomocy. Ale też dzielących się doświadczeniem, dobrą radą, ciepłem czy swoim własnym czasem.

Rola rodzica. To nie jest łatwe zadanie do wykonania. Często intuicja podpowiada mnóstwo mądrych rozwiązań, dzięki którym wychowywanie dziecka wychodzi całkiem dobrze. Zdarza się jednak tak, że gubimy się w informacjach, dobrych radach znalezionych w różnych miejscach, pomysłach i sprzecznych ze sobą teoriach wychowywania dziecka. Jeśli dodamy do tego wszystkiego stres i poczucie osamotnienia w roli rodzica, wychowywanie dziecka może być bardzo trudne.

Co jest Ci potrzebne, aby wychowywać dziecko bez poczucia zagubienia?

Umiejętności. Przyjrzyj się swojemu rodzicielstwu i zastanów się, czy posiadasz takie umiejętności:

  • Wiesz, jak zachować się w trudnych sytuacjach w życiu dziecka, umożliwiając mu rozwój.
  • Czy to jak reagujesz na swoje własne trudne momenty i trudne momenty w życiu dziecka, jest okazją do pokazania mu, jakie masz wartości i co jest dla Ciebie ważne?
  • Czy to, jak traktujesz dziecko i jak wygląda Wasza relacja, pomaga mu w wyrastaniu na odpowiedzialnego, życzliwego i dobrze radzącego sobie w życiu człowieka?
  • Czy tworzysz atmosferę wsparcia, zaangażowania i miłości?
  • Czy możesz powiedzieć, że Twoje dziecko czuje się bezpieczne, zrozumiane i zauważane przez Ciebie?

Możemy powiedzieć, że bazą dla naszego rodzicielstwa jest to, jak sami byliśmy wychowywani. Powielamy pewne wzorce lub staramy się za wszelką cenę robić inaczej niż nasi rodzice. Bez względu na to, którą opcję wybieramy, zawsze warto zadać sobie pytanie: Czy to, jak wychowuję swoje dzieci, jest dla nich pomocne, wspierające i rozwijające?

Podczas kursu Trening Umiejętności Wychowawczych wypracujesz umiejętności konieczne w procesie wychowywania dziecka.

Zbuduj ze mną trzy filary udanego rodzicielstwa

Zrozumienie siebie

To, jak postrzegasz siebie, swoje emocje, potrzeby i to, jakie masz przekonania – wszystko wpływa na Ciebie w roli rodzica. Podczas kursu:

  • Zadbamy o Twoją odporność psychiczną i zdolność do radzenia sobie z trudnościami i kryzysami.
  • Zajmiemy się Twoimi reakcjami na nieprzewidzianą zmianę planów.
  • Popracujemy nad tym, jak postrzegasz siebie w roli rodzica, ale też nad tym, jak widzisz siebie poza tą rolą.

Zrozumienie dziecka

Świat emocji dziecka jest skomplikowany i może przerażać. To, jak reagujesz na trudności swojej pociechy, na jej kryzysy i na plany, pomysły i ambicje, ma duży wpływa na jej przyszłość. W czasie kursu:

  • Zajmiemy się radzeniem sobie z kryzysami i emocjami rodzica oraz dziecka.
  • Dookreślimy kwestię podejmowania decyzji w rodzinie.
  • Zadbamy o Twoją emocjonalną obecność w życiu dziecka.

Tworzenie pięknej relacji z dzieckiem

Twoja relacja z dzieckiem nie musi być polem walki. Frustracja i zmęczenie nie muszą być częścią codzienności. Dlatego udane rodzicielstwo nie kończy się na tym, co czujesz Ty lub co czuje Twoje dziecko. Wszystko łączy się w relacji, jaka tworzy się między Wami. Podczas kursu zajmiemy się tworzeniem klimatu akceptacji, zaangażowania i odpowiedzialności. Dodamy jak najwięcej prostoty, dzięki której frustracji jest w życiu mniej.

Trening umiejętności wychowawczych to projekt, który bardzo długo we mnie dojrzewał. Bardzo chciałam stworzyć coś, co skupi się nie na dziecku, na jego rozwoju, na jego cechach czy zachowaniach, ale na rodzicu. Bardzo mocno wierzę w to, że wiele wychowawczych problemów może zniknąć wtedy, gdy to rodzic postawi na pracę nad sobą. Nikt z nas przecież nie zdawał egzaminu przed pojawieniem się dziecka, prawda? Dostajemy od losu śliczny, maleńki prezencik – dziecko – bez względu na to, czy umiemy przebierać pieluszkę, czy rozumiemy etapy rozwoju malucha lub mamy określoną wizję tego, jakim rodzicem chcemy być.

Kiedy tulimy w swoich ramionach własne dziecko, wyruszamy w rejs w nieznane. Poznajemy tego małego człowieka, dowiadujemy się kim jest i co najważniejsze – poznajemy samych siebie. Krok po kroku odnajdujemy metody, które zdają egzamin, uświadamiamy sobie wiele rzeczy i upewniamy się w swoich wyborach. Gryzą nas wątpliwości, obezwładniają codzienne wyzwania i bombardują emocje, których się nie spodziewaliśmy. O tak, rodzicielstwo to podróż w nieznane. Bez plecaka, bez mapy, z kieszeniami pełnymi pytań. A jednak to może być jedna z najbardziej inspirujących i pięknych przygód naszego życia.

Jak to wygląda?

zaczynasz od razu

po opłaceniu kursu

lekcje otrzymujesz

raz w tygodniu

korzystasz z konsultacji

kiedy tego potrzebujesz

otrzymujesz dodatkowe

materiały

działasz 12 tygodni

i utrwalasz zmianę

Ten kurs stworzyłam dla Ciebie, jeśli:

  • nie chcesz już obiecywać sobie, że jutro będzie lepiej
  • chcesz wykorzystać jak najlepiej dzieciństwo swoich pociech
  • zależy Ci na pracy nad zmianami, które ułatwiają pełnienie roli mamy i taty
  • chcesz popracować nad swoimi emocjami, ale też chcesz działać, aby zobaczyć zmiany w swoim domu
  • nie chcesz czuć się ofiarą okoliczności – wolisz czuć swoją własną moc

Szczęśliwe rodzicielstwo w trzech krokach

1. Wybierz swoją ścieżkę rozwoju.

Przejrzyj moduły kursu i sprawdź, czy tematy pasują do tego, co chcesz osiągnąć w rodzicielstwie. Jeśli 3-4 tematy lekcji brzmią jak coś dla Ciebie, ten kurs będzie dla Ciebie dużą pomocą.

2. Zacznij działać i wykorzystywać wiedzę w praktyce.

Każda lekcja da Ci nie tylko wiedzę psychologiczną, ale też bardzo konkretne narzędzia do wykorzystania w praktyce. Zrób, co się da, aby je przetestować.

3. Nie działaj w samotności.

Rodzicielstwo często jest bardzo samotnym doświadczeniem. Nie musisz radzić sobie z wyzwaniami w pojedynkę! Skorzystaj z możliwości konsultacji mailowych, podziel się refleksjami i pytaniami. Czekam na sygnał od Ciebie.

Trening umiejętności wychowawczych – moduły

Kurs składa się z czterech modułów. Każdy moduł to trzy lekcje. W każdym tygodniu poznasz kolejny temat, wykonasz ćwiczenia i otrzymasz kilka wskazówek do wykorzystania.Ten kurs otacza rodzica ochronnym kokonem psychologicznej wiedzy, skutecznych narzędzi i metod, ułatwiających pełnienie tej ważnej roli.Moim celem jest towarzyszenie Ci w Twoim rozwoju tak. W trakcie kursu przygotujesz dla siebie rozwiązania na przyszłość, opracujesz nowe metody i poznasz sposoby, które wzbogacą Twoje dalsze działania. Poniżej znajdziesz tematy poszczególnych lekcji.

  • Moduł pierwszy

    Lekcja 1: Filiżanka cierpliwości

    Skąd brać energię do działania i jak poradzić sobie z wypaleniem rodzicielskim?

    Lekcja 2: Budowanie więzi z dzieckiem

    Tworzenie klimatu akceptacji, zaangażowania i odpowiedzialności.

    Lekcja 3: Prawo najmniejszego wysiłku

    Jak wprowadzić prostotę w rodzicielstwo?

  • Moduł drugi

    Lekcja 4: Dziecko jest jak lustro

    Rozpracuj kilka przekonań i zorganizuj swoje życie z dzieckiem.

    Lekcja 5: Czy nadal jesteś sobą?

    Radzenie sobie z osobistymi kryzysami, wątpliwościami i tęsknotami.

    Lekcja 6: Rodzic i kryzys

    Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w rodzicielstwie.

  • Moduł trzeci

    Lekcja 7: Radzenie sobie ze stresem

    Jak panować nad emocjami i budować swój spokój.

    Lekcja 8: Rangi psychologiczne

    Podejmowanie decyzji, ustalanie hierarchii w domu.

    Lekcja 9: Rozwiązywanie kryzysów emocjonalnych dziecka

    Zarządzanie emocjami, rozwiązywanie konfliktów.

  • Moduł czwarty

    Lekcja 10: Mnogość ról rodzica

    Jak dbac o różne potrzeby dziecka i nie wypalać się?

    Lekcja 11: Tworzenie klimatu wspierającego rozwój dziecka

    Jak dziecko może czerpać z innych relacji?

    Lekcja 12: Rodzic, który znika

    Jak zadbać o emocjonalną stałość w życiu dziecka?

Zależy mi na tym, aby każdy moduł przyniósł Ci konkretne rozwiązania i pomysły na działanie. Jeżeli zbyt często negatywnie oceniasz siebie w roli rodzica, zacznij wprowadzać zmiany jak najszybciej. Nie warto czekać na magiczny moment spełnienia w tej roli. Zrób sobie taki moment. Zrób sobie wiele takich momentów. Wykorzystam wszelkie znane mi metody, teorie psychologiczne i cały zasób mojej wiedzy, aby wesprzeć Cię w tworzeniu Twojej własnej, szczęśliwej opowieści o rodzicielstwie.

Po kilku edycjach kursu Trening Umiejętności Wychowawczych i pracy z ponad 200 osobami, przychodzę do Ciebie z nowymi pomysłami na współpracę w ramach tego projektu. Oprócz standardowej pracy z kursem, możesz też wykorzystać opcję Kurs*. Ten pomysł skierowany jest do osób, które chcą popracować ze mną podczas indywidualnych sesji. Podczas spotkań możemy przeanalizować to, nad czym pracujesz podczas kursu lub pogłębić ważny dla Ciebie temat.

Poznajmy się .

Nazywam się Edyta Zając

Od ponad 12 lat regularnie prowadzę szkolenia indywidualne i grupowe z ludźmi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i pracować nad sobą w różnych aspektach. Spędziłam setki godzin z osobami z różnych miejsc na świecie. Pracowałam z uczniami, studentami, kobietami długotrwale bezrobotnymi, pracownikami i dyrektorami firm, a także z ludźmi, którzy zdecydowali się na wielką zmianę w swoim życiu.

Opieram się na sposobach, które mają szansę na wykorzystanie w prawdziwym życiu. Jestem praktykiem, dlatego zamiast teoretyzowania, chcę Ci zaproponować konkretne sposoby, pomysły do wprowadzenia w życie i drobne i większe ulepszenia, które poprawią jakość Twojego życia.

Wszystko, co robię w pracy, staram się dopasować do najważniejszej roli w moim życiu – roli mamy. Mam 3 dzieci – dwie córki i syna. Lubię sprawdzać, co psychologia może wnieść do mojego życia.

Szkolenia to moja pasja, a praca z psychologią to życiowa misja.

Poznaj kilku moich Partnerów:

  • Jak długo trwa kurs?

    Trening umiejętności wychowawczych trwa 12 tygodni. Oznacza to, że każdy uczestnik otrzymuje 12 lekcji, ma możliwość skorzystania z mojego wsparcia mailowego oraz otrzymuje dostęp do szkolenia podcastowego. Staramy się, aby ten czas był wypełniony zdobywaniem wiedzy o spokojnym, szczęśliwym rodzicielstwie.

  • Jak wygląda praca z kursem?

    Podczas 12-tygodniowego kursu raz w tygodniu otrzymasz ode mnie materiały w formacie .pdf, które możesz wydrukować i wykorzystywać do swojej pracy rozwojowej. W czasie kursu otrzymasz dostęp doszkolenia podcastowego dla rodziców. Jeśli potrzebujesz mojego profesjonalnego wsparcia, możesz skorzystać z opcji konsultacji mailowych przez cały czas trwania kursu.

  • Czy mogę wziąć udział w kursie, jeśli mieszkam za granicą?

    Oczywiście. Kurs odbywa się całkowicie online, co umożliwia nam współpracę bez względu na to, gdzie mieszkasz. Lekcje otrzymujesz raz w tygodniu i pracujesz wtedy, gdy masz możliwość. W razie potrzeby możesz skorzystać z opcji konsultacji mailowych ze mną, a ja odpisuję na takie wiadomości w ciągu kilku dni.

    Jeśli pytasz o płatność za kurs, mam też dobrą wiadomość. Uruchomiłam płatności za pomocą systemu PayPal. Możesz dzięki temu bez trudności opłacić udział w kursie.

  • Czy Trening może być zaakceptowany przez Sąd podczas sprawy rozwodowej?

    To pytanie często się pojawia. Po konsultacji z osobą, która zajmuje się takimi rzeczami w sądach wiem, że tak naprawdę wiele zależy od samego sądu. Jeśli sąd odsyła do konkretnej placówki/osoby – mamy jasną informację. Jednak jeśli takiego skierowania nie było, kurs powinien zostać zaakceptowany. Kurs spełnia warunki, bo jest projektem edukacyjnym, wymaga zaangażowania czasowego, prowadzony jest przez psychologa i trenera.  Podczas kursu odbywa się również szkolenie online, które trwa godzinę, co jest dodatkowym atutem. Ponadto uczestnicy mogą korzystać z konsultacji mailowych przez cały czas trwania kursu. Po kursie uczestnicy mogą otrzymać zaświadczenie o odbyciu szkolenia z opisem całego projektu. Zachęcam, aby przed podjęciem decyzji o udziale w kursie, upewnić się, że taka forma edukacji jest akceptowana.

  • Jak często organizowany jest kurs?

    Zwykle staram się, aby kurs odbywał się raz w roku. Data najbliższej edycji znajduje się w kalendarzu. Jeżeli w sklepie wyświetla się wybrany przez Ciebie kurs jako dostępny, oznacza to, że mam aktualnie miejsce w grupie, a Ty możesz dołączyć do kursu w każdej chwili na takich samych zasadach jak każdy inny uczestnik i uczestniczka.

  • Czy mogę wziąć udział w kursie poza edycją?

    Tak. Raz w roku startuje edycja kursu. Można również wziąć udział w kursie poza edycją, ale wówczas jego cena się zmienia. Twoja inwestycja to wtedy 420 zł.

  • W jaki sposób umówię się na dwie sesje w pakiecie Kurs*?

    Umów się na spotkanie na stronie sesji. Jeśli kurs został opłacony, nie musisz już opłacać spotkań. Gdyby się okazało, że nie możesz znaleźć odpowiedniego terminu na spotkanie, napisz do mnie wiadomość na adres szkolenia@edytazajac.pl i już w pierwszej wiadomości określ swoje preferencje.

  • Ile osób może skorzystać z opcji Kurs*?

    Ze względu na to, że mój kalendarz sesji indywidualnych szybko się zapełnia, zapraszam do współpracy w ramach opcji Kurs* maksymalnie 4 osoby. W razie braku miejsc, otrzymasz od razu informację oraz zwrot (jeśli dokonasz wcześniej płatności). Jeśli nie chcesz czekać na maila ode mnie, możesz zadać pytanie o dostęp do wersji Kurs* poprzez maila szkolenia@edytazajac.pl.

  • Chcę komuś podarować kurs w prezencie. Jak to zrobić?

    Jeśli chcesz podarować komuś kurs Trening umiejętności wychowawczych, złóż zamówienie w sklepie, a w jego opisie dodaj informację o tym, komu chcesz podarować prezent. Otrzymasz ode mnie piękny voucher do pobrania, wydrukowania i włożenia do koperty.

  • Czy otrzymam fakturę?

    Tak, każdy uczestnik kursu otrzymuje ode mnie fakturę. Jeśli potrzebujesz dokumentu na inne dane niż te podane w przelewie, napisz do mnie wiadomość na szkolenia@edytazajac.pl.