Moje dni nacechowane były przyjemną identycznością. Zawsze to lubiłem: lubiłem rutynę. Lubiłem czuć się znudzony. Nie chciałem tego, ale to lubiłem.

John Green “Papierowe miasta”

Przed nudą nie można (teoretycznie!) uchronić się w 100%. Zawsze przecież może zdarzyć się coś, co sprawi, że wpadniemy w otchłań zniechęcenia tym, co aktualnie się dzieje (lub nie dzieje) w naszym życiu. Czasem mam wrażenie, że większość z nas na coś czeka – albo stoimy w korkach, kolejkach, albo czekamy na jakiś moment, który coś nam w życiu odmieni. Aż dzieci podrosną. Aż się przeprowadzimy. Aż dostanę awans. Aż on/ona się zmieni. Aż…

Nuda atakuje niespodziewanie i sprawia, że nawet najlepsze wydarzenia w życiu tracą blask. Łatwo w takich chwilach zagłębić się w negatywnych przeżyciach, skupiać się na nicnierobieniu – trudniej natomiast o motywację i chęć działania.

 

Nuda. Nudzisz się? A może po prostu nie wiesz, co robić w momentach, które nie kipią ekscytacją?

 

 

 

Dziękuję za wysłuchanie mojego dziewiątego podcastu 🙂 Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i komentarze. Dajcie koniecznie znać, co sądzicie! Zapraszam Was też do subskybowania mnie na iTunes oraz SoundCloud. Dziękuję za wysłuchanie!

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu - spędziłam mnóstwo czasu, tworząc go dla Ciebie. Tym bardziej będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie znak! Bez informacji od Ciebie, ten blog nie jest kompletny. Bądźmy zatem w kontakcie!

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza - Twoje wnioski, przemyślenia i uwagi są dla mnie na wagę złota. Czytam je wszystkie i na ich podstawie tworzę kolejne artykuły.
  • Podziel się linkiem do tego artykułu - jeśli to, co napisałam jest dla Ciebie pomocne, interesujące lub poruszające, daj znać o nim znajomych i prześlij go dalej.
  • Dołącz do mnie na instagramie - to tam znajdziesz drobiazgi z mojego codziennego życia, moje własne wzloty i upadki w walce o harmonię, a także mnóstwo zdjęć przedstawiających to, jak staram się realizować swoje pasje, a nawet jak buduję dom na wsi.
  • Dołącz do mnie na facebooku - oprócz wszelkich aktualnych informacji, znajdziesz tam linki do ciekawych akcji, promocji książkowych, artykułów z innych stron i inspirujących filmików.
  • Zapisz się do newslettera - znajdziesz tam mnóstwo inspiracji, tekstów i pomysłów, których nie znajdziesz na blogu.