Wyzwanie Życiowy Kompas


Gdzie jestem? W jakim kierunku podążam? Co mają mi przynieść te wszystkie wysiłki i wyrzeczenia? Kim jestem? Co uznaję za filary mojego życia? Samopoznanie to worek bez dna. To niekończąca się historia odkryć, zmian i odpowiedzi na wszystkie ważne pytania, jakie podsuwa nam los. Każda chwila przeznaczona na samopoznanie jest jak brakujący element w skomplikowanej układance. Każda refleksja odkrywa nowe lądy i sprawia, że kolejne kroki już tak nie przerażają.

Jeśli miałabym określić dwie najważniejsze rzeczy, które pomagają przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, byłyby to: działanie i autorefleksja. Człowiek, który daje sobie szansę na zastanowienie się nad sobą, swoją sytuacją, możliwościami i rozwiązaniami, jest wypełniony mocą. Człowiek, który do tego dodaje gotowość do podjęcia działań, jest niezwyciężony.

Dziś zapraszam Was serdecznie do udziału w najnowszym wyzwaniu Życiowy Kompas. Przed nami 7 dni samopoznania, autoanalizy, własnej refleksji. Przygotowałam dla Was materiały, dzięki którym określicie kierunek swoich działań, nakreślicie bardziej wyraźną mapę swojego życia i zadbacie o swoje cele. Do dzieła!

Samopoznanie jest fascynującym tematem. Dlatego właśnie postanowiłam stworzyć 7-dniowe wyzwanie „Życiowy Kompas”. Przygotowuję się właśnie do kolejnej edycji kursu Stań się najlepszą wersją siebie – to będzie idealny start dla tego projektu.

Czego potrzebujesz, aby wziąć udział w wyzwaniu?

Najważniejszą rzeczą jest z pewnością gotowość do przeznaczenia chwili w ciągu dnia na refleksję i zapisanie swoich przemyśleń. Zapisywanie jest kluczowe – w trakcie tego wyzwania zależy nam przede wszystkim na wypełnienia notesu zapiskami. Kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby wziąć udział w wyzwaniu:

 • notes i długopis (lub dokument elektroniczny lub aplikacja do dzienników – ja używam Day One)
 • dostępu do swojej skrzynki mailowej – codziennie o 7:00 rano znajdziesz w mailu ode mnie pytanie związane z samopoznaniem. Będziesz mieć całą dobę na udzielenie odpowiedzi.
 • 10-15 minut w ciągu dnia na zapisanie odpowiedzi na pytanie dnia

Jak wziąć udział w wyzwaniu?

Udział w wyzwaniu jest bardzo prosty. Wystarczy, że zapiszesz się na listę uczestników i przystąpisz do codziennej pracy nad pytaniem. Masz całą dobę na udzielenie odpowiedzi. Po zapisaniu się do wyzwania otrzymasz ode mnie arkusz notowania swoich postępów – to ważne dla nagród, które czekają na Ciebie po tej całej rozwojowej pracy.

A oprócz tego:

 • dołącz do akcji na instagramie – pamiętaj koniecznie o naszym hashtagu #wyzwanieEdytyZając i daj znać jak Ci idzie – znajdziesz mnie tam jako @edytazajac
 • podziel się informacją o akcji – być może znajome Ci osoby potrzebują dodatkowego wsparcia w tym czasie? Wyślij link do akcji do przynajmniej jednej osoby. Możesz też opowiedzieć o swoim udziale np. na instagramie. Przygotowałam dwie grafiki, które możesz wykorzystać, jeśli chcesz podzielić się informacją o akcji:

Czas na nagrody!

Codzienne notowanie może być wymagającym zadaniem – szczególnie wtedy, gdy wydaje nam się, że czasu jest mniej niż kiedykolwiek w życiu. Liczę mocno na to, że wspólnie zmobilizujemy się do działania i zadbamy o motywację do działania. Przygotowałam dlatego kilka dodatkowych kopniaków motywacyjnych razem z Partnerami wyzwania Życiowy Kompas i Dziennik Rozwojowy. Podczas wyzwania na moim profilu na instagamie pojawią się rozdania, w których można zdobyć:

 • zestaw książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, które od czasów studiów jest jednym z najważniejszych wydawnictw dla mnie. Współpracowaliśmy wielokrotnie, a dzisiaj działamy wspólnie podczas wyzwania.
 • zestaw książek Wydawnictwa Sensus – z Sensusem wydałam wszystkie moje książki i tym bardziej cieszę się, że uczestnicy będą mogli otrzymać te, które dla nich wybrałam.
 • zestaw książek Wydawnictwa Otwartego – z którym miałam przyjemność wielokrotnie współpracować. Książki idealnie pasują do listopadowych projektów.
 • zestaw książek Wydawnictwa Insignis – które zawsze zaskakuje książkami, które koniecznie chcę u siebie mieć. Tym razem w rozdaniu pojawi się jedna z moich ulubionych książek w życiu!
 • zestaw książek Wydawnictwa Kompania Mediowa, z którym dopiero się poznajemy, ale zapowiada się bardzo przyjemna znajomość. Tych książek jestem bardzo ciekawa!
 • wejściówkę na Zimowe Warsztaty Psychologiczne dotyczące kryzysu, które poprowadzę w styczniu 2021. Zapisy zostaną otwarte na końcu listopada, ale jedno miejsce już dzisiaj zostawiam dla zwycięzcy rozdania.
 • bezpłatny udział w dowolnie wybranym kursie online, które prowadzę – w dowolnym czasie. Tutaj znajdują się wszystkie kursy, które prowadzę. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w kursie kiedy chce.

Nie zapomnij o nagrodzie od siebie

Podczas realizacji przeróżnych wyzwań warto zadbać o dodatkowy kopniak motywacyjny od siebie dla siebie. W tym wyzwaniu chcę zachęcić Cię do zrobienia dla siebie czegoś podobnego. Zastanów się nad tym, jaką nagrodę chcesz przygotować dla siebie, gdy już minie 7 dni pracy nad samopoznaniem. Idealnie byłoby, gdyby ta nagroda nie wiązała się z wydatkami, a raczej z czasem dla siebie. Może z większą uwagą kierowaną na swoje potrzeby? Już dziś możesz zastanowić się nad tym, co dasz sobie po zrealizowaniu wszystkich rozwojowych zadań wyzwania.

Pamiętaj, że nagroda dla siebie może wiązać się po prostu z przeżywaniem przyjemnych rzeczy. Zainspiruj się listami przeżyć albo zastanów się nad tym, czego najbardziej w tym czasie potrzebujesz. Moją nagrodą będzie zwykłe popołudnie spędzone bez pracy, bez gotowania, bez obowiązków, ale za to z ulubioną herbatką i stosem książek do czytania.

Partnerzy Wyzwania Dziennik Rozwojowy

Jak dołączyć?

Aktualnie nie możesz wziąć udziału w wyzwaniu, ale mogę Ci obiecać, że już wkrótce będziemy działać po raz kolejny. Możesz zapisać się na listę osób oczekujących na projekt – będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają materiały.

Dotychczasowe mantry

9 komentarzy

 1. Karolina
  4 listopada 2020
  Odpowiedz

  Wszystko co tworzysz biorę w ciemno 🙂

 2. Basia
  10 listopada 2020
  Odpowiedz

  1 Dzień . Edytko, na prawdę fajny pomysł. Właśnie spędziłam czas na przemyśleniu i rozpisaniu odpowiedzi na pytania, które zadałaś 🙂 Na prawdę warto poświęcić chwilę i zastanowić się…ile jeszcze pracy przede mną…pozdrawiam cieplutko

 3. Ela
  13 listopada 2020
  Odpowiedz

  Dzień dobry.
  Niesamowicie mnie wciągnęło to wyzwanie i przypomniało jak uwielbiam pisać. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że będzie ono tak głębokie i tak dotykające wnętrza i najczulszych miejsc.
  Uwielbiam codzienne mantry za ich przesłanie i urzekającą szatę graficzną. Widzę, że to co robisz jest wielką pasją, czuć to w każdym liście :*
  Ściskam bardzo mocno, śle moc pozytywnej energii 🙂

 4. Jane
  13 listopada 2020
  Odpowiedz

  Dzień 5: ustal co dodaje Ci skrzydeł
  Odpowiadam automatycznie – redbull! ☺☺ Ot, siła reklamy 😉

 5. Pati
  13 listopada 2020
  Odpowiedz

  Cudownie się złożyło to wyzwanie ze zmianami w moim życiu i czuję, że to jest właśnie to czego teraz potrzebuję. Potrafisz mocno zmotywować i zmusić do przemyśleń. Po tym nie można się tak po prosu prześlizgnąć- trzeba działać. Dziękuję!

 6. Agnieszka Banik
  16 listopada 2020
  Odpowiedz

  Hej Edyta,

  Bardzo Ci dziękuję za to wyzwanie – była to dla mnie duża kopalnia inspiracji i okazja do autorefleksji. Wszystkie zadania ukończone – teraz czas do pracy!

  Pozdrawiam,
  Agnieszka

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *