Jak przekazać dziecku miłość do planety?


jak przekazać dziecku miłość do planety

Dziecko kochające planetę. Ekologiczne dziecko, czyli takie, które jest uważne na świat wokół niego. Dziecko szukające w naturze ukojenia, ale też rozumiejące, że dbanie o planetę jest wyrazem miłości.

Wielu rodziców czuje, że ekologia to ważny temat. Podejmujemy kolejne decyzje, szukamy rozwiązań, oszczędzamy energię, uczymy się mądrze wykorzystywać zakupioną żywność lub przestawiamy się na zielone rozwiązania. Co zrobić, aby cały ten ekologiczny świat stał się częścią życia dziecka? Jak przekazać dziecku miłość do planety? Dziś zapraszam do rozmowy o ekologii i o miłości do planety. Wraz z marką Electrolux, przygotowałam dla Was odpowiedź na ważne pytanie.

Jak przekazać dziecku miłość do planety?

  1. Pokaż dziecku różne oblicza natury.
  2. Wyznacz z dzieckiem ekologiczny cel na miesiąc.
  3. Opowiadaj dziecku o swoich ekologicznych wyborach – również o tych, które niekoniecznie go dotyczą.
  4. Pozwól dziecku nudzić się na świeżym powietrzu.
  5. Pozwól dziecku poznawać ekologiczne bajki.

Partnerem tego odcinka mojego podcastu jest marka Electrolux, która tworzy Klimatyczne Bajki dla dzieci. Klimatyczne Bajki to opowieści Kasi Ogonowskiej w formie słuchowisk audio, które pokazują ekologię w kolorowych barwach. Jak dbać o planetę? Jak być jej przyjacielem? Jakie drobne, ale ważne rzeczy możemy zrobić, aby chronić świat wokół nas? Na takie pytania można odpowiedzieć w zawiły sposób lub można stworzyć z nich ciekawą historię, która wciągnie każde dziecko. Przygody Eli i Aleksa mogą tak naprawdę przytrafić się każdemu dziecku, a każdy odcinek jest okazją do poznania kolejnego kawałka ekologicznej mapy.

Kolejne odcinki słuchowiska można znaleźć na Spotify, Youtube i pozostałych platformach podcastowych.

Posłuchaj podcastu

Na moim profilu na instagramie znalazła się nowa grafika z Zielonym Wyzwaniem. Jeśli chcesz wydrukować sobie arkusz, możesz pobrać go poniżej.

Podcast i artykuł powstały w ramach mojej współpracy z marką Electrolux.

Co o tym sądzisz?

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.