Co dzieje się w Twoich emocjach? Jak często towarzyszą Ci te trudne, obciążające, przytłaczające stany? Czy dostrzegasz, w jaki sposób zmienia się Twoje samopoczucie w ciągu tygodnia, miesiąca czy roku? A może widzisz schemat, który się powtarza? Słowa jestem nieszczęśliwa mogą dotyczyć wielu rzeczy. Dobrze jest w takich momentach poszukać wsparcia specjalisty. Nikt z nas nie musi się sam mierzyć z tym, co trudne. Dobrze jest też przyjrzeć się temu, co ma wpływ na samopoczucie.

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka Podcastu o psychologii.

Kilka słów wyciągniętych z nagrania Jak przekonać rodzinę do zdrowych zmian?

  • Na poczucie naszego szczęścia ma duży wpływ to jak wyglądają nasze filary w życiu. Jeśli przez długi czas są zaniedbywane, możesz nie czuć się dobrze psychicznie.
  • Niewłaściwe relacje to są takie, w których oczywiście czujesz się źle, ale także masz poczucie, że cię drenują. Po spotkaniu czujesz się wyczerpana, kwestionujesz swoje słowa.
  • Zastanów się, czy nie czujesz się nieszczęśliwa, bo nie masz komu opowiedzieć o tym, kim naprawdę jesteś? O swoich ambicjach, emocjach, przemyśleniach.
  • Kiedy oceniasz negatywnie innych, oceniasz negatywnie ich działania, wpadasz w taką pętle i ostatecznie oceniasz całe swoje życie negatywnie. Nie można budować pozytywnego nastawienia do życia, jeśli generalnie masz negatywne podejście do innych ludzi.
  • Balans jest wtedy kiedy w danym momencie życia robisz to, co jest właśnie wtedy najważniejsze.
  • Pierwszym krokiem w dbaniu o to szczęście życiowe jest identyfikowanie tych obszarów, w których masz najmniej komfortu.

Jeśli chcesz popracować nad swoim poczuciem szczęścia i zbudować swoją wewnętrzną siłę potrzebną w czasie kryzysu, zapraszam Cię do udziału w kursie Trening Szczęścia, który jest dostępny w niższej cenie w listopadzie. Podczas 10 tygodni kursu online popracujesz nad swoją odpornością psychiczną i zdolnością do radzenia sobie z wyzwaniami i trudnościami. Poznasz skuteczne narzędzia, które wzmocnią Twoje poczucie szczęścia w różnych momentach w życiu.

Posłuchaj podcastu Dlaczego jestem nieszczęśliwa?

To już trzeci sezon mojego podcastu. Możesz spodziewać się kolejnych nagrań w każdy poniedziałek. Mam wielką nadzieję, że spodobają Ci się tematy, które przygotowałam. Zostawiam też poniżej link do podcastowych playlist – podzieliłam odcinki na kategorie tematyczne.

Możesz posłuchać podcastu też tutaj:

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję „napisz recenzję”. Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją – w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book „Działaj”.

Komentarz

Dodaj komentarz