Jak poradzić sobie ze stresem?


Stres to wyjątkowo trudny zawodnik. Z jednej strony może dodawać energii, wzmacniać motywację i skłaniać do szukania bardziej kreatywnych rozwiązań. Z drugiej strony stres bywa paraliżujący, odbiera chęć do działania i sprawia, że rezygnujemy nawet z tych celów, które wydają się wymarzonym planem na życie. Cokolwiek aktualnie robi Ci Twój stres, przyjrzyj się mu uważnie i sprawdź, czy nie kryje się w nim coś więcej.

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka Podcastu o psychologii.

Kilka słów wyciągniętych z nagrania Jak poradzić sobie ze stresem?

  • Możesz uznać, że to stres, kiedy nie możesz się skupić i szukasz dystraktorów. Kolejnym sygnałem są odczuwane, różnego rodzaju bóle. Warto zwrócić też uwagę na zmęczenie, zwłaszcza wtedy, kiedy generalnie powinniśmy się czuć dobrze. Zmęczenie zawsze jest jakąś informacją, której nie możemy ignorować. Kolejny sygnał to problemy z zasypianiem.
  • Nie możemy też zapomnieć o klasyce – irytacja, która się pojawia jest sygnałem, że pozbywamy się napięcia i stresu, które nosimy w sobie od dłuższego czasu. Jeśli wszystko cię wkurza, zatrzymaj się i zastanów, co cię tak wydrenowało? Irytacja często wiąże się z poczuciem samotności. Warto zastanowić się, czy mamy do kogo się zwrócić w tym trudnym czasie. Czy jesteś w stanie autentycznie opowiedzieć bliskiej osobie o tym, co czujesz?
  • Każdy z nas taki stan zniechęcenia odczuwa czasami. To naturalne, jesteśmy ludźmi, musimy się z tym pogodzić. Jeżeli masz powiedzieć – radzę sobie ze stresem, to nie znaczy, że masz tego stanu nigdy nie odczuwać. To oznacza, że odczuwasz ten stan, po czym szukasz rozwiązań, które cie z niego wyciągną.
  • Celem radzenia sobie ze stresem jest nim zarządzanie, kształtujesz swoją odpowiedź na stres, szukasz rozwiązań, tworzysz swoją skrzynkę z narzędziami.

Jeśli chcesz popracować nad swoim poczuciem szczęścia i zbudować swoją wewnętrzną siłę potrzebną w czasie kryzysu, zapraszam Cię do udziału w kursie Trening Szczęścia, który jest dostępny w niższej cenie w listopadzie. Podczas 10 tygodni kursu online popracujesz nad swoją odpornością psychiczną i zdolnością do radzenia sobie z wyzwaniami i trudnościami. Poznasz skuteczne narzędzia, które wzmocnią Twoje poczucie szczęścia w różnych momentach w życiu.

Posłuchaj podcastu Jak poradzić sobie ze stresem?

To już trzeci sezon mojego podcastu. Możesz spodziewać się kolejnych nagrań w każdy poniedziałek. Mam wielką nadzieję, że spodobają Ci się tematy, które przygotowałam. Zostawiam też poniżej link do podcastowych playlist – podzieliłam odcinki na kategorie tematyczne.

Możesz posłuchać podcastu też tutaj:

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję „napisz recenzję”. Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją – w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book „Działaj”.

Co o tym sądzisz?

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *